Πρόταση για fm/usb/bt

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Καλησπέρα .
Πήρα μτχ απο συνάδελφο ένα getz κιτρινιάρικο του 2006 , 1100 facelift . Έχει μέσα ένα εντελώς παλιό sony κάτι . θα ήθελα να βάλω κάτι με FM, USB και Bt . Cd δεν χρειάζεται . Φωτισμός να είναι στο χρώμα του ταμπλώ και των οργάνων που είναι ένα κιτρινόπρασινο παραπάνω προς το κίτρινο . Επιθυμητό να έχει και φόρτιση μέσω USB >1A . Μύκονο που θα το κυκλοφορώ δεν νομίζω πως έχει κάποιο νόημα dab .

Οτι θεωρείτε πως αξίζει στα 100 βαριά 120 . Είχα χρόνια σε πρώην αυτοκίνητο που πουλάω ένα Pioneer και θα μου άρεσε να ξαναβάλω σαν μάρκα . Έξοδος τα μαμά ηχεία οπότε 4Χ50 είναι υπερ αρκετά . Οσο αφορά τη φίσα πρέπει να παραγγείλω προσαρμογή από το μηχάνημα που τελικά θα παραγγείλω σε hyundai getz ή παίζει η προσαρμογή που έχει το sony να είναι συμβατή και με άλλους κατασκευαστες ;

Ευχαριστώ .
 

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Re: Απάντηση: Πρόταση για fm/usb/bt

Πολύ ωραία επιλογή είναι αυτή : https://www.skroutz.gr/s/16024322/Pioneer-SPH-10BT.html

Οντως το είχα δει αλλά δεν είχα παρει χαμπάρι τη φάση με τη βάση . Θα το ψάξω γιατί βλέπω ότι θέλει συγκεκριμένο app για ρυθμίσεις και αν για κάποιο λόγο δεν βλέπει το κινητό μου μετά μου μένει ψιλοάχρηστο . Επίσης εκπλήσσομαι που βλέπω το ΜΜ πρώτο στο σκρουτζ . Πρωτοφανές .

Μια παρουσίαση που βρήκα πάντως στο τελευταίο σχόλιο περιγράφει μια μεγάλη πατάτα .

https://www.crutchfield.com/S-nnVrA...pioneer-sph-10bt.html#commentContainerTrigger

Το ράδιο αποθηκεύει αυτόματα 18 σταθμους με το καλύτερο σήμα . Σου δίνει δικαίωμα να σετάρεις (;) 6 αγαπημένους σταθμούς FM . Στην Αθήνα πχ σίγουρα είναι περισσότερα απο 6 τα ραδίοφωνα που ακούω και αλλά τόσα προτιμάει η γυνάικα μου .Να αποφασίζει το μηχανάκι τι θα ακούμε είναι μεγάλη σαχλαμάρα . Γενικότερα δεν καταλαβαίνω γιατί τελευταίας γενιάς και σύγχρονα μηχανάκι έχουν τόση περιορισμένη δυναμικότητα αποθήκευσης μνημών . Και στο pioneer που ειχα σου έδινε 3 Χ 6 σε banks . Στο νησί στις σύντομες μετακινήσεις μου κυρίως ραδιόφωνο βάζω ή επιλογές από στικάκι . Δεν ξέρω κατά ποσο θα με βολέψει το συγκεκριμένο μηχανάκι .

Ευχαριστώ πάντως
 

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Re: Απάντηση: Πρόταση για fm/usb/bt

Από εκεί κ πέρα, έχει δεκάδες αξιόλογα μηχανήματα στις premium μάρκες, pioneer, alpine, clarion, κτλ.

Προφανώς . Ψάχνομαι . Απλώς αναρωτιέμαι αν υπάρχει που να ξεχωρίζει με τη μία στο εύρος 80-120 . Πιο πολλά να δώσω δεν ξέρω αν έχει νόημα σε 4 εργοστασιακά ηχεία .