Πρόταση για fm/usb/bt

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Καλησπέρα .
Πήρα μτχ απο συνάδελφο ένα getz κιτρινιάρικο του 2006 , 1100 facelift . Έχει μέσα ένα εντελώς παλιό sony κάτι . θα ήθελα να βάλω κάτι με FM, USB και Bt . Cd δεν χρειάζεται . Φωτισμός να είναι στο χρώμα του ταμπλώ και των οργάνων που είναι ένα κιτρινόπρασινο παραπάνω προς το κίτρινο . Επιθυμητό να έχει και φόρτιση μέσω USB >1A . Μύκονο που θα το κυκλοφορώ δεν νομίζω πως έχει κάποιο νόημα dab .

Οτι θεωρείτε πως αξίζει στα 100 βαριά 120 . Είχα χρόνια σε πρώην αυτοκίνητο που πουλάω ένα Pioneer και θα μου άρεσε να ξαναβάλω σαν μάρκα . Έξοδος τα μαμά ηχεία οπότε 4Χ50 είναι υπερ αρκετά . Οσο αφορά τη φίσα πρέπει να παραγγείλω προσαρμογή από το μηχάνημα που τελικά θα παραγγείλω σε hyundai getz ή παίζει η προσαρμογή που έχει το sony να είναι συμβατή και με άλλους κατασκευαστες ;

Ευχαριστώ .
 

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Re: Απάντηση: Πρόταση για fm/usb/bt

Πολύ ωραία επιλογή είναι αυτή : https://www.skroutz.gr/s/16024322/Pioneer-SPH-10BT.html

Οντως το είχα δει αλλά δεν είχα παρει χαμπάρι τη φάση με τη βάση . Θα το ψάξω γιατί βλέπω ότι θέλει συγκεκριμένο app για ρυθμίσεις και αν για κάποιο λόγο δεν βλέπει το κινητό μου μετά μου μένει ψιλοάχρηστο . Επίσης εκπλήσσομαι που βλέπω το ΜΜ πρώτο στο σκρουτζ . Πρωτοφανές .

Μια παρουσίαση που βρήκα πάντως στο τελευταίο σχόλιο περιγράφει μια μεγάλη πατάτα .

https://www.crutchfield.com/S-nnVrA...pioneer-sph-10bt.html#commentContainerTrigger

Το ράδιο αποθηκεύει αυτόματα 18 σταθμους με το καλύτερο σήμα . Σου δίνει δικαίωμα να σετάρεις (;) 6 αγαπημένους σταθμούς FM . Στην Αθήνα πχ σίγουρα είναι περισσότερα απο 6 τα ραδίοφωνα που ακούω και αλλά τόσα προτιμάει η γυνάικα μου .Να αποφασίζει το μηχανάκι τι θα ακούμε είναι μεγάλη σαχλαμάρα . Γενικότερα δεν καταλαβαίνω γιατί τελευταίας γενιάς και σύγχρονα μηχανάκι έχουν τόση περιορισμένη δυναμικότητα αποθήκευσης μνημών . Και στο pioneer που ειχα σου έδινε 3 Χ 6 σε banks . Στο νησί στις σύντομες μετακινήσεις μου κυρίως ραδιόφωνο βάζω ή επιλογές από στικάκι . Δεν ξέρω κατά ποσο θα με βολέψει το συγκεκριμένο μηχανάκι .

Ευχαριστώ πάντως
 

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Re: Απάντηση: Πρόταση για fm/usb/bt

Από εκεί κ πέρα, έχει δεκάδες αξιόλογα μηχανήματα στις premium μάρκες, pioneer, alpine, clarion, κτλ.

Προφανώς . Ψάχνομαι . Απλώς αναρωτιέμαι αν υπάρχει που να ξεχωρίζει με τη μία στο εύρος 80-120 . Πιο πολλά να δώσω δεν ξέρω αν έχει νόημα σε 4 εργοστασιακά ηχεία .