Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 371 απο 384 ΠρώτοΠρώτο ... 271361367368369370371372373374375381 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3,701 έως 3,710 από 3840
    AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2009

Re: Nέα Cosmote IP TV - OTT

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από MeddlingMageGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θα στο πει η εφαρμογή της Cosmote. Εκεί θα δεις ποια προγράμματα μπορείς να ενεργοποιήσεις επάνω στην κάρτα σου. Το έχεις κοιτάξει ποτέ;

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι,στο what's up app έχει κανονικά το πακέτο play now unlimited διαθέσιμο να το ενεργοποιήσω. Και εκτός αυτό το γνωρίζω ότι γίνεται αφού το έχω διαβάσει και στη σελίδα της cosmote.
    Το θέμα όμως όπως σου είπα που θα κολλήσει ίσως με την twin sim.
    Απ ότι φαίνεται μάλλον έχω δύο επιλογές :

1. Χρησιμοποιώ την υφισταμενη κάρτα μου και ενεργοποιώ το PNU. Κάνω tethering από το κινητό μου.
    2. Αγοράζω μια νέα απλή κάρτα sim για καρτοκινητο cosmote π.χ. What's up, ενεργοποιώ πάνω στη νέα sim (νέος αριθμός) το PNU και τέλος την τοποθετω σε ένα 4G router ή 4G Ηotspot.
    Απλά θα χρειαστεί να αγοράσω 4G router αν θέλω να έχω και δυνατότητα για ενσύρματη σύνδεση.

Βλέπεις φίλε μου κάποια/κάποιες καλύτερες λύσεις που δεν έχω σκεφτεί ?
    Από Mobile Internet με κάρτα από cosmote αν πάρω, υπάρχει τρόπος να κάνω κάτι ?

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2012

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από keraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι,στο what's up app έχει κανονικά το πακέτο play now unlimited διαθέσιμο να το ενεργοποιήσω. Και εκτός αυτό το γνωρίζω ότι γίνεται αφού το έχω διαβάσει και στη σελίδα της cosmote.

1. Χρησιμοποιώ την υφισταμενη κάρτα μου και ενεργοποιώ το PNU. Κάνω tethering από το κινητό μου.
    2. Αγοράζω μια νέα απλή κάρτα sim για καρτοκινητο cosmote π.χ. What's up, ενεργοποιώ πάνω στη νέα sim (νέος αριθμός) το PNU και τέλος την τοποθετω σε ένα 4G router ή 4G Ηotspot.
    Απλά θα χρειαστεί να αγοράσω 4G router αν θέλω να έχω και δυνατότητα για ενσύρματη σύνδεση.

1. Αυτή είναι η πιο οικονομική λύση. Αν είσαι single και όχι married, σε συμφέρει.

2. Λέει η Cosmote ότι το PNU εξασφαλίζει δωρεάν μόνο το streaming. Αυτό σημαίνει ότι όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή του YouTube ή του Netflix ή της Cosmote TV OTT, το scrolling που κάνεις μέχρι να βρεις αυτό που θέλεις, θέλει δεδομένα τα οποία εξαιρούνται του streaming. Άρα θα πρέπει να ταΐζεις με δεδομένα και τις 2 κάρτες συν ένα επιπλέον πρόγραμμα. Αλλά και πάλι θα έχεις limitations όσον αφορά τα δεδομένα.
    Η καλύτερη λύση για μένα είναι να ρωτήσεις την Cosmote πόσο σου δίνει το μικρότερο απεριόριστο data πρόγραμμα της (αυτό που έχει 55 ευρώ), για την μετάβαση σου από κάρτα σε συμβόλαιο. Διότι αν είναι να πληρώνεις 2 κάρτες + 15 ευρώ, δίνεις κάτι παραπάνω και έχεις πραγματικά απεριόριστα. Και από κει και πέρα ή θα κάνεις tethering ή θα βγάλεις μια extra SIM με 3 ευρώ την οποία θα την βάλεις σε ένα 4G ρούτερ. Θα έχει και αυτή απεριόριστα δεδομένα.

3. Αν πάρεις mobile internet με κάρτα, ανεβάζεις το κόστος σε επίπεδα συμβολαίου. Οπότε δεν λέει.

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από keraki Εμφάνιση μηνυμάτων

79€ 4g modem με 50gb για 6 μήνες(cosmote-germano), όταν τα τελειώσεις παίρνεις μια watch up και συνεχίζεις με PNU και ένα έξτρα πακέτο DATA που χρειάζεται για να ενεργοποιηθεί το pnu, δες τι πακέτα έχει, τωρα έχει 15gb 10€ .

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2014

Μίλησα με εξυπηρετηση σχετικά με τη δυνατότητα ζοομ σε κινητό, γιατί ορισμένες ταινίες εχουν μαύρες μπάρες δεξια αριστερά πάνω και κάτω.
    Μου είπε ότι είναι στα σχέδια η δυνατότητα ζοομ. Για να δούμε...

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Using Tapatalk

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Έχει τύχει σε κανεναν να μην αντικαθηστει το go με το ott? Μου λέει ότι υπάρχει άλλη παραγγελία..

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2009

Κάποιος που είχε αγοράσει mini pack και το ακύρωσε ίσως θα μπορούσε να με βοηθήσει.Θυμάμαι τον καλό μας φίλο panos- μας είχε αναφέρει ότι είχε ακυρώσει mini pack και μάλιστα στην περίπτωση του συνέχιζε και να λειτουργεί και μετά!

Στο σχετικό pdf με τους όρους "Όροι αγοράς υπηρεσιών COSMOTE TV OTT Mini Packs & COSMOTE TV Sport Daily Pass με χρέωση κάρτας" ανάμεσα στα άλλα αναφέρει τα εξής πολύ σημαντικά μέσα στον όρο 6:

Για την υπηρεσία COSMOTE TV OTT Mini Packs, η κάρτα που έχει ορίσει ο Συνδρομητής
    χρεώνεται κάθε μήνα αυτόματα με το τίμημα του κάθε πακέτου ή/και της πρόσθετης υπηρεσίας,
    που έχει επιλέξει ο Συνδρομητής. Η χρέωση πραγματοποιείται για κάθε πακέτο ξεχωριστά, την
    ίδια ημέρα κάθε μήνα, σύμφωνα με την αρχική ημερομηνία χρέωσης /αγοράς του πακέτου.

Στην περίπτωση που ο Συνδρομητής επιλέξει να διαγράψει την κάρτα μέσω της οποίας
    πραγματοποιείται η πληρωμή της υπηρεσίας COSMOTE TV OTT Mini Packs, η Yπηρεσία θα
    τερματίζεται μετά την πάροδο της προπληρωμένης διάρκειας χρήσης.

Στην περίπτωση που ζητηθεί από το Συνδρομητή διακοπή της υπηρεσίας COSMOTE TV OTT
    Mini Pack ή κάποιου πακέτου αυτής, η Yπηρεσία ή το πακέτο παραμένει ενεργό μέχρι την λήξη
    της προπληρωμένης διάρκειας χρήσης. Το προκαταβληθέν ποσό δεν επιστρέφεται.
    Εγώ είχα κάνει την αγορά των mini packs στης 03/07.Επομένως φαντάζομαι ότι στις 03/08 λογικά θα χρεώσει πάλι την κάρτα μου,αν δεν ακυρώσω.Σύμφωνα και με τα παραπάνω τι θα προτείνατε να κάνω:

1. Να μπω απλά στην εφαρμογή my cosmote app από το κινητό μου και να επιλέξω διαγραφή της αποθηκευμένης πιστωτικής κάρτας και τέλος?
    2. Μήπως απλά να τους πάρω τηλεφωνο και να τους ζητήσω τη διακοπή της υπηρεσίας COSMOTE TV OTT Mini Pack?
    3. Ή μήπως καλύτερα να κάνω και τα δυο παραπάνω,δηλαδή πρώτα να μπω στο my cosmote app από το κινητό μου και να επιλέξω διαγραφή της αποθηκευμένης πιστωτικής κάρτας και στη συνέχεια να τους πάρω και ένα τηλεφωνο και να τους ζητήσω τη διακοπή της υπηρεσίας COSMOTE TV OTT Mini Pack?

Να σημειώσω ότι μόνο στο my cosmote app βρήκα επιλογή (ένα εικονίδιο με κάλαθο σκουπιδιών) για να κάνω διαγραφή της αποθηκευμένης κάρτας. Στο my cosmote από browser υπολογιστή δεν μπόρεσα να βρω κάπου αντίστοιχη επιλογή για να διαγράψω την κάρτα! Επίσης ούτε τις αποθηκευμένες κάρτες βρήκα κάπου να μου τις εμφανίζει.
    Παρόλα αυτά βέβαια παρατήρησα ότι όταν πάω να πληρώσω κάποιο λογαριασμό από το my cosmote από browser υπολογιστή εκεί αν επιλέξω πληρωμή με αποθηκευμένη κάρτα,εμφανίζει (ως δια μαγείας) την συγκεκριμένη αποθηκευμένη κάρτα ώστε να κάνω άμεση πληρωμή χωρίς να καταχωρώ από την αρχή τα στοιχεία της κάρτας.

Υ.Γ. : Αγαπητέ φίλε panos- αν δεις το post,αν σου είναι εύκολο να μου έλεγες εσύ πως έκανες την ακύρωση του mini pack: Με διαγραφή κάρτας από το my cosmote app,τους πήρες τηλέφωνο και το ζήτησες ή και τα δύο?

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2019

Απάντηση: Re: Nέα Cosmote IP TV - OTT

Δεν έκανα την ακύρωση. Δεν μπορούν να το βρουν πουθενά στο σύστημα, ούτε εγώ στο my cosmote. Παίζει κανονικα, και η μόνη χρέωση που είχα ήταν τα 0,02€ κατά την ενεργοποίηση τότε. Έχω κανονικα συνδεδεμένη κάρτα στο cosmote id με την οποία πληρώνω λογαριασμούς και ανανεώνω χρόνο σε καρτοκινητά.

Βλέπεις το Ott mini pack στο my cosmote; Αν ναι, τότε μπορείς να το ακυρώσεις έτσι, αλλιώς κάλεσε τους. Αν δεν το ακυρώσεις θα χρεωθεί ξανα.
    Καλο θα ήταν να το ακυρώσεις, και οχι απλά να σβήσεις την κάρτα. Η κάρτα συνδέεται με το COSMOTE ID σου, και μπορείς να πληρώνεις λογαριασμούς ή να ανανεώσεις χρόνο ομιλίας χωρίς να βάζεις ξανα τα στοιχεια. Από υπολογιστή, μπορείς να τη σβήσεις μπαίνοντας με τους κωδικούς σου στο account.cosmote.gr

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2009

Re: Απάντηση: Re: Nέα Cosmote IP TV - OTT

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από panos- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έκανα την ακύρωση. Δεν μπορούν να το βρουν πουθενά στο σύστημα, ούτε εγώ στο my cosmote. Παίζει κανονικα, και η μόνη χρέωση που είχα ήταν τα 0,02€ κατά την ενεργοποίηση τότε. Έχω κανονικα συνδεδεμένη κάρτα στο cosmote id με την οποία πληρώνω λογαριασμούς και ανανεώνω χρόνο σε καρτοκινητά.

Βλέπεις το Ott mini pack στο my cosmote; Αν ναι, τότε μπορείς να το ακυρώσεις έτσι, αλλιώς κάλεσε τους. Αν δεν το ακυρώσεις θα χρεωθεί ξανα.
    Καλο θα ήταν να το ακυρώσεις, και οχι απλά να σβήσεις την κάρτα. Η κάρτα συνδέεται με το COSMOTE ID σου, και μπορείς να πληρώνεις λογαριασμούς ή να ανανεώσεις χρόνο ομιλίας χωρίς να βάζεις ξανα τα στοιχεια. Από υπολογιστή, μπορείς να τη σβήσεις μπαίνοντας με τους κωδικούς σου στο account.cosmote.gr
    Αγαπητέ φίλε panos- σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Μόλις έκανα login στο account.cosmote.gr με τα στοιχεία του cosmote id μου και εκεί σε κάποια από τις καρτέλες εμφανίζεται και η πιστωτική κάρτα που έχει αποθηκευτεί και έχει μπει ως πάγια εντολή για τα mini packs και τα ίδια τα mini packs που έχω.Αναφέρει μάλιστα ως ημερομηνία ανανέωσης 03/08.
    Επίσης είδα ότι στην πιστωτική κάρτα μου εμφανίζει την επιλογή "Διαγραφή" και στα mini packs μου εμφανίζει ένα σηματακάκι με καλάθι σκουπιδιών.Άραγε να πατήσω και στην κάρτα διαγραφή και το καλαθάκι των σκουπιδιών στα mini packs ? Θα ακυρωθούν λες έτσι?

Ωστόσο ούτε στο my cosmote από υπολογιστή ,ούτε στο my cosmote app από το κινητό μου βλέπω να φαίνονται κάπου τα mini packs μου!
    Επίσης η αποθηκευμένη πιστωτική μου κάρτα για τα mini packs μου εμφανίζεται μόνο στο my cosmote app από το κινητό μου.Στο my cosmote από υπολογιστή δεν εμφανίζεται καθόλου!
    Τα mini packs μου τα είδα όπως σου περιέγραψα παραπάνω για πρώτη φορά μόνο στο account.cosmote.gr κάνοντας login με το cosmote id μου από browser σταθερού υπολογιστή!

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2009

Re: Απάντηση: Re: Nέα Cosmote IP TV - OTT

Τελικά μπήκα στο account.cosmote.gr και πάτησα το καλαθάκι των σκουπιδιών (Διαγραφή πάγιας εντολής) όπου και στη συνέχεια μου εμφάνισε το παρακάτω πλαίσιο διαλόγου:

Διαγραφή πάγιας εντολής

Έχεις επιλέξει να διαγράψεις την πάγια εντολή της υπηρεσίας COSMOTE TV OTT Mini Pack
    με το ακόλουθο Αναγνωριστικό Σύνδεσης. ΠΡΟΣΟΧΗ! Η διαγραφή της πάγιας εντολής θα
    επιφέρει τερματισμό της υπηρεσίας η οποία θα είναι διαθέσιμη μέχρι και την ημέρα που έχει πληρωθεί.
    Πάτησα Επιβεβαίωση και στη συνέχεια με ενημέρωσε ότι πραγματοποιήθηκε η διαγραφή της πάγιας εντολής!Επίσης το πινακάκι με τα mini packs που είχα αγοράσει και ήταν ακριβώς από κάτω εξαφανίστηκε.Επομένως λογικά θα πρέπει να μην ανανεωθούν τα mini packs δηλαδή να μη χρεωθεί η κάρτα μου.

Αυτό που ακόμα έχω ένα μικρό ενδιασμό είναι το εξής:

Η κάρτα που είχα βάλει κατά την πληρωμή των mini packs παραμένει αποθηκευμένη (μπορώ έτσι να πληρώσω λογαριασμούς και να κάνω ανανεώσεις χρόνου ομιλίας σε καρτοκινητά χωρίς να χρειάζεται να καταχωρώ κάθε φορά από την αρχή τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας).
    Άραγε να επιλέξω "Διαγραφή" και να διαγράψω τη συγκεκριμένη κάρτα ώστε να μην είναι αποθηκευμένη ? 'Η είμαι ΟΚ απλά με τη διαγραφή της πάγιας εντολής των mini packs ? Την άφησα προς το παρόν ακόμα αποθηκευμένη,αλλά κλείνω στο να τη διαγράψω και αυτήν και όταν πληρώσω λογαριασμό την ξαναπερνάω.Τι γνώμη έχετε εσείς?

Υ.Γ. Μόλις δοκίμασα να πάρω στο 13888 για το συγκεκριμένο θέμα,αλλά αφού με ρώτησε ο αυτόματος τι θέλω,στη συνέχεια ανάφερε πως "όλες οι γραμμές είναι κατηλειμμένες" και να προσπαθήσω αργότερα...Τραγικό το θέμα τηλ.εξυπηρέτηση cosmote...Αύριο Κυριακή λέτε να κάνω δουλειά?

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2013

Καλησπέρα στη παρέα, αν και έχει ψιλό ερωτηθεί με διάφορες παραλλαγές, παρόλα αυτά θα ταλαιπωρήσω πάλι την ομάδα με την ίδιες σχεδόν απορίες μου: Είμαι συνδρομητής Cosmote TV μέσω δορυφόρου, ζήτηςα να μου ενεργοποιήσουν την νέα υπηρεσία OTT έναντι του GO ώστε να μπορώ να την χρησιμοποιώ στην Smart TV. Ερώτηση: θα μπορώ να βλέπω τα σπορ κανάλια και από τον αποκωδικοποιητη στην μια TV αλλά και μέσω της εφαρμογής στην άλλη Smart ΤV???? Ευχαριστώ!

Σελίδα 371 απο 384 ΠρώτοΠρώτο ... 271361367368369370371372373374375381 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 5 χρήστες. (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

1. anto_33

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης