μπορειτε να μου πειτε τι ειδους βλαβη ειναι αυτη; (Samsung 65 KS7000)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

DarK_HumOuR

New member
3 May 2009
32
Η τηλεοραση ειναι 65αρα σαμσουνγκ, αγορασμενη πριν 3 χρονια.
ξαφνικα μου εμφανισε αυτο.
καθετες λωριδες σκουροχρωμες στο αριστερο της μερος, απο πανω μεχρι κατω (ελπιζω να φαινονται)
αλλα το πιο σπαστικο ειναι εκεινες οι δυο φωτεινες γραμμες στο κατω μερος της.
σα να εχει τσακισει μια μεμβρανη και διαθλαται το φως.
εστειλα μειλ στο επισημο.. μου ειπαν: "οθονη.. 2500 χιλιαρικα.. δεν συμφερει.."
αλλα αποφασισα να το ψαξω και μονος μου μην τυχον και ειμαι πιο τυχερος.
ειδα διαφορα βιντεο με επισκευες, ειδα οτι αλλαζαν λεντακια μεσα συνηθως, ειδα οτι οι τηλεορασεις οντως εχουν καποια φιλμ
πανω απο τα λεντακια, αλλα μου φαινεται οτι το δικο μου ειναι διαφορετικο προβλημα απ αυτα που συναντησα στο youtube.

εχει κανεις καμια ιδεα ρε παιδια τι μπορει να φταιει;
ειναι οντως οθονη (το γυαλι) ή μπορει να την βγαλω και φτηνοτερα με αλλαγη μεμβρανης η λεντοταινιας;
ευχαριστω εκ των προτερων.

QuGYsV3.jpg
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Μια 32άρα Samsung του πεθερού μου έχει παρουσιάσει ανάλογη "διάχυση" φωτός.

Δυστυχώς θέλει αλλαγή το panel και με 2.500 εννοείται ότι δεν αξίζει η επισκευή.
 

DarK_HumOuR

New member
3 May 2009
32
Re: Απάντηση: μπορειτε να μου πειτε τι ειδους βλαβη ειναι αυτη; (Samsung 65 KS7000)

Mου γκρεμισες τα ονειρα αλλα σ ευχαριστω για την απαντηση
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,926
Δεδομένης της μέτριας αξιοπιστίας σχεδόν των περισσότερων μοντέλων στην εποχή μας, θεωρώ ότι η επέκταση της εγγύησης σε πέντε έτη είναι μονόδρομος.

Αυτό για την επερχόμενη αγορά.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,333
Δεδομένης της μέτριας αξιοπιστίας σχεδόν των περισσότερων μοντέλων στην εποχή μας, θεωρώ ότι η επέκταση της εγγύησης σε πέντε έτη είναι μονόδρομος.

Αυτό για την επερχόμενη αγορά.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αρκει να το καλυπτει
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,926
Εγώ αν και προσπαθω να ενισχύω και μικρά μαγαζιά, τα τελευταία δύο χρόνια, ψωνίζω από Κωτσόβολο τα μεγάλα πράγματα, με την δική του total support πενταετή εγγύηση, η οποία προβλέπει άμεση αντικατάσταση με την προσκόμιση του προϊόντος με βλάβη, χωρίς μα και μου...

Ήδη το χρησιμοποίησα τις προάλλες με μια ακριβή σκούπα. Την πήγα πίσω και επιτόπου πήρα καινούργια και έφυγα.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,333
Εγώ αν και προσπαθω να ενισχύω και μικρά μαγαζιά, τα τελευταία δύο χρόνια, ψωνίζω από Κωτσόβολο τα μεγάλα πράγματα, με την δική του total support πενταετή εγγύηση, η οποία προβλέπει άμεση αντικατάσταση με την προσκόμιση του προϊόντος με βλάβη, χωρίς μα και μου...

Ήδη το χρησιμοποίησα τις προάλλες με μια ακριβή σκούπα. Την πήγα πίσω και επιτόπου πήρα καινούργια και έφυγα.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τώρα που το λες θυμήθηκα ότι το έχω κάνει σε δυό τελευταίες αγορές.
Αλλά δεν δοκίμασα να επιστρέψω τίποτα.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Εγώ αν και προσπαθω να ενισχύω και μικρά μαγαζιά, τα τελευταία δύο χρόνια, ψωνίζω από Κωτσόβολο τα μεγάλα πράγματα, με την δική του total support πενταετή εγγύηση, η οποία προβλέπει άμεση αντικατάσταση με την προσκόμιση του προϊόντος με βλάβη, χωρίς μα και μου...

Ήδη το χρησιμοποίησα τις προάλλες με μια ακριβή σκούπα. Την πήγα πίσω και επιτόπου πήρα καινούργια και έφυγα.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μιτου...
το πληρωνεις παραπανω,αλλα σε οτι χρειαστηκε,ουτε μα,ουτε μου.
φερτο,παρτο,γεια σας..
 

DarK_HumOuR

New member
3 May 2009
32
Δεδομένης της μέτριας αξιοπιστίας σχεδόν των περισσότερων μοντέλων στην εποχή μας, θεωρώ ότι η επέκταση της εγγύησης σε πέντε έτη είναι μονόδρομος.

Αυτό για την επερχόμενη αγορά.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχεις δικιο.
το μετανιωσα πικρά που δεν εκανα την πενταετη.
βεβαια, πριν απο την 65αρα ειχα μια 50αρα πλασμα που επαιζε σαν σκυλι 8 χρονια χωρις να παθει τιποτα, και παρασύρθηκα.

[edit]

με την πενταετη εγγυηση, οπως μου ειπε ο σερβισάς, θα ειχα κερδισει καινουρια τηλεοραση ιδιας σειρας (η σειρα 7 που εχω ειναι μια ταξη κατω απο τις κορυφαιες τους, τις oled)
μια που κι αυτους -οπως μου ειπε- δεν θα τους συνέφερε να την φτιαξουν και θα μου εδιναν καινουρια..
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Είναι να μην σου τύχει, κρίμα φίλε μου η τηλεόραση.
Και εγώ έκανα 5ετή εγγύηση σε LG 47" το 2010 αλλά δεν χρειάστηκε να την χρησιμοποιήσω. Η τηλεόραση παίζει ακόμα.
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,738
Βόλος
Εγώ την αξιοποίησα όταν χάλασε το φορητό ραδιοσιντί. Όντως μου έδωσαν καινούργιο. Για τη φωτογραφική μηχανή όμως το τσιγκουνεύτηκα γιατί ήταν αρκετά τα λεφτά...