Free Guy

Βαθμολογήστε την Ταινία:

  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    3

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,007
Εκεί ψηλά.....



Σκηνοθεσία: Σον Λέβι

Πρωταγωνιστούν: Ράιαν Ρέινολντς, Τζούντι Κόμερ, Τζόι Κίρυ, Τάικα Γουαϊτίτι, Τσάνινγκ Τέιτουμ

Διάρκεια ταινίας: x' λεπτά

Σινεμά: Πέμπτη, 2 Ιουλίου 2020

Imdb | Wikipedia






Υπόθεση:
Ο Guy είναι ένας τύπου που ζει μια μονότονη και ασήμαντη ρουτίνα ως ταμίας σε μια τράπεζα. Μέχρι τη στιγμή
που αντιλαμβάνεται ότι η ζωή του είναι έτσι επειδή πρακτικά βρίσκεται μέσα σε ένα open world video game και
αποτελεί έναν NPC (non playable character)! Γι’ αυτό αποφασίζει να πάρει την κατάσταση στα χέρια του, να
εξοπλιστεί ως νέος player χαρακτήρας και να γίνει ο πιο ελεύθερος τύπος που κυκλοφορεί μέσα σε αυτό το
video game.







 
Last edited by a moderator:

aragorn

Μέλος Σωματείου
29 June 2006
3,645
Μέση γη
Την είδα προχθές στο θερινό της Ν. Μάκρης με γιο και κόρη (15 και 13,5 ετών). Έξυπνη μου φάνηκε. Τα παιδιά την καταευχαριστήθηκαν. Είναι και το gaming στη μέση βέβαια. Για εμένα που δεν ασχολούμαι με παιχνίδια, θα έλεγα πως ήταν ένα ευχάριστο θερινό σινεμαδάκι…
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,007
Εκεί ψηλά.....
Σουπερ θα ελεγα ταινια αναπαντεχη για το ειδος της .

Την ειχα αφησει πολυ καιρο στο standby αλλα ηταν η τελεια ταινια για σαββατο απογευμα.

Ο Ρεινολντς παντα απολαυστικος αλλα η ολη ταινια ειναι πολυ καλοστημενη.
 
  • Like
Reactions: billpeppas

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,731
Clermont-Ferrand, France
Στο ίδιο επίπεδο με το Ready Player One. Με το κλασικό χιούμορ του Reynolds, σε όποιον φυσικά αρέσει. Από τις αγαπημένες μου ταινίες και οι δύο.
 
  • Love
Reactions: Kosh