VRadio - Η ελληνική εφαρμογή ραδιοφώνων

john24g

New member
16 April 2016
91
Το VRadio είναι μια δωρεάν εφαρμογή ραδιοφώνων η οποία σας δίνει πρόσβαση σε δεκάδες χιλιάδες σταθμούς στο διαδίκτυο.

Ακούστε σταθμούς από όλη την Ελλάδα, την Κύπρο καθώς και πολλές άλλες χώρες του κόσμου.

Περιηγηθείτε σε εκατοντάδες είδη μουσικής και ανακαλύψτε σταθμούς που ίσως να μην γνωρίζατε.

Η εφαρμογή λειτουργεί με WiFi καθώς και με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας.

Υποστηρίζει 8 γλώσσες: Ελληνικά, Αγγλικά, Γαλλικά, Ιταλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Πολωνικά και Τσέχικα

Μπορείτε να την βρείτε και να την κατεβάσετε από το App Store ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:

https://apps.apple.com/us/app/vradio-online-radio-recorder/id1490171722

Σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να σας αρέσει.

iosscreen1.png
iosscreen2.png
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,125
Bratislava
Συγχαρητηρια και καλη αρχη και στο iOS, εγινε η προπαραγγελια, περιμενω τωρα και τη διαθεση της εφαρμογης.

Παντως, γραφοντας VRadio στο search του app store (αλλα και ολοκληρο τον τιτλο), δεν την εβρισκε την εφαρμογη και αναγκαστηκα να στειλω το λινκ απο το λαπτοπ στο τηλεφωνο για να τη βρω...
 

john24g

New member
16 April 2016
91
Συγχαρητηρια και καλη αρχη και στο iOS, εγινε η προπαραγγελια, περιμενω τωρα και τη διαθεση της εφαρμογης.

Παντως, γραφοντας VRadio στο search του app store (αλλα και ολοκληρο τον τιτλο), δεν την εβρισκε την εφαρμογη και αναγκαστηκα να στειλω το λινκ απο το λαπτοπ στο τηλεφωνο για να τη βρω...

Σε ευχαριστώ Ηλία. Ίσως έφταιγε γεγονός ότι ήταν ακόμα σε κατάσταση pre-order η εφαρμογή. Τώρα που έγινε διαθέσιμη για κατέβασμα, την βγάζει πρώτη στην αναζήτηση.
 

epinefelos

New member
10 March 2016
56
Την κατέβασα και εγώ. Και θα την χρησιμοποιήσω κιόλας. Μου αρέσει που αν το επιλέξεις ανοίγει κατ ευθείαν στον τελευταίο σταθμό. Επίσης πολύ γρήγορη. Μπράβο σου.
 

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Την εγκατέστησα πριν λίγο. Άψογη ! Πολλές δυνατότητες και όμορφα δομημένη. Συγχαρητήρια !! :SFGSFGSF:
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,125
Bratislava
Παρ ολο που εχω επιλεγμενη τη σχετικη επιλογη stop on headset unplug, οταν βγαζω απο τα αυτια τα ασυρματα earpods και τα βαζω στη θηκη, αντι να σταματαει το stream, μεταφερει και συνεχιζει τον ηχο στο τηλεφωνο κατι που δεν συμβαινει αν ακουω απο ακουστικα με καλωδιο, εκει πραγματι σταματαει η μεταδοση.

Θα μπορουσε να διορθωθει ?
 

john24g

New member
16 April 2016
91
Παρ ολο που εχω επιλεγμενη τη σχετικη επιλογη stop on headset unplug, οταν βγαζω απο τα αυτια τα ασυρματα earpods και τα βαζω στη θηκη, αντι να σταματαει το stream, μεταφερει και συνεχιζει τον ηχο στο τηλεφωνο κατι που δεν συμβαινει αν ακουω απο ακουστικα με καλωδιο, εκει πραγματι σταματαει η μεταδοση.

Θα μπορουσε να διορθωθει ?

Nice catch. Μου ξέφυγε αυτό. Δεν το είχα δοκιμάσει με bluetooth.
Το έχω λύσει ήδη εσωτερικά και θα ανέβει η διόρθωση στο επόμενο update της εφαρμογής. Λογικά τις επόμενες ημέρες.

Σ' ευχαριστώ που το ανέφερες.
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,413
Το εγκατέστησα ήδη. Φαίνεται καλό
Να γκρίνιαξω λίγο; Δεν έχει το Entropia...
 

john24g

New member
16 April 2016
91
Re: Απάντηση: VRadio - Η ελληνική εφαρμογή ραδιοφώνων

Το εγκατέστησα ήδη. Φαίνεται καλό
Να γκρίνιαξω λίγο; Δεν έχει το Entropia...

Δεν είχα ιδέα για την ύπαρξή του. Υπάρχουν χιλιάδες σταθμοί εκεί έξω. Τον βρήκα όμως και τον πρόσθεσα. Καλή ακρόαση!
 

john24g

New member
16 April 2016
91
Re: Απάντηση: VRadio - Η ελληνική εφαρμογή ραδιοφώνων

Με την τελευταία έκδοση στο iOS, προστέθηκε η δυνατότητα αφαίρεσης των διαφημίσεων έναντι ενός ποσού.
Ως ευχαριστώ για την στήριξη της κοινότητας του AVClub, παραθέτω μερικούς κωδικούς που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο App Store, για την αφαίρεση διαφημίσεων.

7L4FPERHFRW9
FP7AYRLREY3Y
HKFFNXXAM6WY
9XE7W9TNEW7T
KK77MEKTETM4
XAFF4ARK4KR9
X3P3PYTEJ4MN
YHL66FAX6F7L
77K6YYR4X4YF
7XA4Y3P4FTTJ

Για να ενεργοποιήσετε τον κωδικό, ανοίξτε το App Store, πατήστε στον λογαριασμό σας και στη συνέχεια "Εξαργύρωση δωροκάρτας ή κωδικού".
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,125
Bratislava
Ευχαριστουμε πολυ κι εμεις.

Η δυνατοτητα να προστεθει η εφαρμογη στο apple car play ειναι εφικτη; Αν και μεσω bluetooth παλι γινεται η δουλεια 😀
 

john24g

New member
16 April 2016
91
Ευχαριστουμε πολυ κι εμεις.

Η δυνατοτητα να προστεθει η εφαρμογη στο apple car play ειναι εφικτη; Αν και μεσω bluetooth παλι γινεται η δουλεια 😀

Θα γίνει κάποια στιγμή, αλλά όχι άμεσα. Είναι λίγοι οι χρήστες στο iOS και δεν είναι ένα feature που θα χρησιμοποιήσουν πολλοί. Προέχουν άλλα, όπως η υποστήριξη Chromecast και ενός Ισοσταθμιστή Ήχου (Equalizer).
 

andreaspap

Established Member
1 May 2007
280
Γιατί χάθηκε η εφαρμογή από το App Store? Πήγα να την κατεβάσω για το iPad και δεν υπάρχει. Αλλά ούτε και σε iPhone εμφανίζεται πλέον. Νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες του είδους και αξίζουν συγχαρητήρια.
 

john24g

New member
16 April 2016
91
Γιατί χάθηκε η εφαρμογή από το App Store? Πήγα να την κατεβάσω για το iPad και δεν υπάρχει. Αλλά ούτε και σε iPhone εμφανίζεται πλέον. Νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες του είδους και αξίζουν συγχαρητήρια.

Δυστυχώς την κατέβασε η Apple λόγω πιθανής παραβίασης πνευματικής ιδιοκτησίας του περιεχομένου, δηλαδή των σταθμών.
Η Apple ζητάει να της προωθήσω ένα έγγραφο από κάθε ιδιοκτήτη σταθμού που να λέει ότι μου δίνει την άδεια να χρησιμοποιήσω τον σταθμό του στην εφαρμογή μου.
Οπότε βρίσκομαι σε διαδικασία απόκτησης αυτών των "πιστοποιητικών" και θα πάρει σίγουρα μήνες μέχρι να μαζευτεί ένας σημαντικός αριθμός σταθμών, ώστε να έχει νόημα να ξανα-ανέβει η εφαρμογή.
Το πιο πιθανό είναι να επανέλθει το 2021 και αυτό με ελλείψεις αρκετών σταθμών.
 

andreaspap

Established Member
1 May 2007
280
Παράλογο θεωρώ. Όπως και να έχει επειδή υπάρχουν εκατοντάδες σταθμοί και χάνεσαι, δες αν έχεις τρόπο τι ακούγεται από την εφαρμογή και πάρε αυτές τις άδειες.
 

mikemtb

Senior Member
15 November 2014
567
γλυφαδα
Ξέρετε τον λόγο που στην εφαρμογή για Windows ορισμένοι σταθμοί (caprice- vocal trance) δεν εμφανίζουν τίτλους τραγουδιού ενώ την ίδια στιγμή στην εφαρμογή android αυτοί εμφανίζονται κανονικά?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk