Ενεργοποίηση LG Account για τηλεόραση που αγοράστηκε το 2012

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Επειδη περσι, ΤΥΡΡΑΝΗΘΗΚΑ προσπαθωντας να παρακολουθησω το Altered Carbon (του NetFlix)
απο μια ψαθινη καρεκλα στο υπνοδωματιο μου (αφου, ακριβως στην ευθεια με την 32αρα Samsung,
βρισκοταν το κρεβατι μου και δεν μπορουσε να μπει σφηνα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο) θα θελα να με βοηθησετε
(αν γινεται) να παρακολουθησω το Altered Carbon 2 ... απο τον καναπε του σαλονιου και την 55αρα LG.

To μοντελο ειναι 55LW980S και αγοραστηκε το 2012. Ειναι Smart TV και θυμαμαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ
οτι σε καποια αναβαθμιση software (στα χρονια που μεσολαβησαν) φανηκε το εικονιδιο του NetFlix
στο μενου Premium. Τον καιρο εκεινο δεν με ενδιεφερε (η δεν ηξερα ΚΑΝ τι ειναι) το NetFlix.
Τα χρονια περασαν (οι αναβαθμισεις ετρεχαν στον αυτοματο) και οταν ηρθε η στιγμη να ψαξω για
το app του NetFlix (στο μενου) ... απλα δεν υπηρχε. Οι νεωτερες αναβαθμισεις δεν το εγκαθιστουσαν.

Δυστυχως, στην προσπαθεια μου (περσι) να ενεργοποιησω το LG account της 980S εδωσα password
που αργοτερα .... ΞΕΧΑΣΑ. :nounder: Ηταν αδυνατο (τουλαχιστον απο το μενου της τηλεορασης)
να ξαναμπω στο account μου. Ομως συνεβησαν και αλλα (που δεν θυμαμαι) που ακυρωσαν
την ολη διαδικασια. Τα παρατησα ολα και ειδα το Altered Carbon απο την Samsung.

Φετος βρηκα αυτο το site > https://www.lg.com/hk_en/support/pr...re-account-management-or-payment-registration
το οποιο ομως ΠΑΛΙ καταφευγει στην εγγραφη μεσω τηλεορασεως. Καταρχην, πρεπει να βρω
εναν τροπο να δω το παλιο μου password η να το ακυρωσω και ενεργοποιησω ενα καινουργιο.
Χωρις αυτο, δεν γινεται ΤΙΠΟΤΑ παραπερα. Αφου γινει αυτο (και αν γινει αυτο) θα θελα να με
βοηθησετε να εγκαταστησω το εφαρμογιδιο (app) του NetFlix στο software της τηλεορασης μου.

Help :nounder: please :nounder: .... I'm desperate ! :bigcry:
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
χρειαζεται εγγραφη για να μπεις στο LG STORE και να κοιταξεις αν υπαρχει το netflix app, για να το εγκαταστησεις. ?
Αν μπαινεις χωρις εγγραφη, κοιταξες και δεν υπαρχει για κατεβασμα. ?
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Το ειχα κοιταξει πριν ενα χρονο και ΕΙΧΕ το εικονιδιο του NetFlix. Δεν θυμαμαι τι εκανα περσι
αλλα δεν προχωρησα σε εγγραφη απο το site. Ηθελα να γινει μεσα απο την LG (αφου ετσι πιστευα
οτι θα το αναγκαζα να δει και κατι αλλα IDs και serial number της ιδιας της τηλεορασης).

ΦΕΤΟΣ, το ιδιο site (www.lgappstv.com) .... μου βγαζει ΕRR_TOO_MANY_REDIRECTS ... και μια λευκη σελιδα.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Βρηκα ενα αλλο LG store (απο Μεγαλη Βρετανια) το οποιο (απ'οσο μπορω να θυμηθω) βγαζει την ιδια διαδικασια.

gb_lgappstv.com.jpg

Device compatibility.png

Sign in.png

Στο reset password ... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ στο mail μου ... για να κανω reset ! Ουτε περσι, ουτε φετος ! :nounder:
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Δοκιμασε να κανεις save την εφαρμογη χωρις να κανεις τσεκ.

Αν απαιτει τσεκ αρα και συνδεση, δοκιμασε να κανεις με εναν λογαριασμο googleοπως δειχνει ως επιλογη στην εικονα.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Επειδη περσι, ΤΥΡΡΑΝΗΘΗΚΑ προσπαθωντας να παρακολουθησω το Altered Carbon (του NetFlix)
απο μια ψαθινη καρεκλα στο υπνοδωματιο μου (αφου, ακριβως στην ευθεια με την 32αρα Samsung,
βρισκοταν το κρεβατι μου και δεν μπορουσε να μπει σφηνα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο) θα θελα να με βοηθησετε
(αν γινεται) να παρακολουθησω το Altered Carbon 2 ... απο τον καναπε του σαλονιου και την 55αρα LG.

To μοντελο ειναι 55LW980S και αγοραστηκε το 2012. Ειναι Smart TV και θυμαμαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ
οτι σε καποια αναβαθμιση software (στα χρονια που μεσολαβησαν) φανηκε το εικονιδιο του NetFlix
στο μενου Premium. Τον καιρο εκεινο δεν με ενδιεφερε (η δεν ηξερα ΚΑΝ τι ειναι) το NetFlix.
Τα χρονια περασαν (οι αναβαθμισεις ετρεχαν στον αυτοματο) και οταν ηρθε η στιγμη να ψαξω για
το app του NetFlix (στο μενου) ... απλα δεν υπηρχε. Οι νεωτερες αναβαθμισεις δεν το εγκαθιστουσαν.

Δυστυχως, στην προσπαθεια μου (περσι) να ενεργοποιησω το LG account της 980S εδωσα password
που αργοτερα .... ΞΕΧΑΣΑ. :nounder: Ηταν αδυνατο (τουλαχιστον απο το μενου της τηλεορασης)
να ξαναμπω στο account μου. Ομως συνεβησαν και αλλα (που δεν θυμαμαι) που ακυρωσαν
την ολη διαδικασια. Τα παρατησα ολα και ειδα το Altered Carbon απο την Samsung.

Φετος βρηκα αυτο το site > https://www.lg.com/hk_en/support/pr...re-account-management-or-payment-registration
το οποιο ομως ΠΑΛΙ καταφευγει στην εγγραφη μεσω τηλεορασεως. Καταρχην, πρεπει να βρω
εναν τροπο να δω το παλιο μου password η να το ακυρωσω και ενεργοποιησω ενα καινουργιο.
Χωρις αυτο, δεν γινεται ΤΙΠΟΤΑ παραπερα. Αφου γινει αυτο (και αν γινει αυτο) θα θελα να με
βοηθησετε να εγκαταστησω το εφαρμογιδιο (app) του NetFlix στο software της τηλεορασης μου.

Help :nounder: please :nounder: .... I'm desperate ! :bigcry:
H tv εχει webOS; Αν εχει το παλιο της LG που εχει και η δικια μου (LM670s) δεν μπορεις να βαλεις το netflix . Ειναι premium εφαρμογη που την βαζει-βγαζει μονο η LG . Ή την εχεις ή δεν την εχεις. Επισης το πιθανοτερο ειναι να μην μπορεις να δεις ολο το περιεχομενο του netflix . Εβαλα το account μου και δεν εχει ελληνικους υποτιτλους και παιζει να εχει το 1/10 των τιτλων που μπορω να δω στην αλλη tv επειδη η εφαρμογη ειναι outdated.

user ID κατα 99% ειναι καποιο email. Δες αν μπορεις να θυμηθεις και να ζητησεις reset.
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Στην τελικη το πιο φθηνο εξωτερικο player που να υποστηριζει netflix.

Ξερω...εξτρα συσκευη και χωρος και χρημα, αλλα το να βλεπεις και netflix σε μικροτερες ιντσες δεν λεει.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Λοιπον. Μπηκα στην βρετανικη σελιδα, εβαλα το account μου και οπως ειναι λογικο μου ειπε οτι ειναι ελληνικος λογαριασμος και να μπω στο σωστο region. Οποτε αν εκανε κατι απο αυτο το site λογικο ειναι να μην πηρες ποτε reset mail...
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Mα εχω επιλεξει χωρα την Ελλαδα (Greece) σε ολα τα υπομενου.
Ασε που σε μερικα η επιλογη ηταν αυτοματη, δεν χρειαστηκε καν να επιλεξω.
Νομιζω το μονο που προσθεσα ηταν Salonica για να μου βγαζει συνεφακια η ηλιοφανεια
στο background του Premium.

Αρα ... εφοσον δεν αλλαξα τιποτα ... ΓΙΑΤΙ να μην μου βρισκει το σωστο region ?
Επειδη δεν αγοραστηκε η τηλεοραση στην Μεγ. Βρετανια ? Ας μας πουνε γιατι
στο ελληνικο site ΔΕΝ υπαρχει η ιδια διαδικασια (μονο το manual υπαρχει !!!!)

Και ας μας πουνε (το κυριοτερο) γιατι δεν υπαρχουν πουθενα τα προγενεστερα
software updates οπου ειμαι σιγουρος 1000% οτι υπηρχε (σε καποιο update)
το εικονιδιο του NetFlix στο μενου του Premium. Nα το κατεβασω, να κανω
update απο στικακι .... ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ! :furious3:
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Τοτε να κανεις reset και προσπαθεια δημιουργιας νεου λογαριασμου δεν γινεται. ?
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Mα εχω επιλεξει χωρα την Ελλαδα (Greece) σε ολα τα υπομενου.
Ασε που σε μερικα η επιλογη ηταν αυτοματη, δεν χρειαστηκε καν να επιλεξω.
Νομιζω το μονο που προσθεσα ηταν Salonica για να μου βγαζει συνεφακια η ηλιοφανεια
στο background του Premium.

Αρα ... εφοσον δεν αλλαξα τιποτα ... ΓΙΑΤΙ να μην μου βρισκει το σωστο region ?
Επειδη δεν αγοραστηκε η τηλεοραση στην Μεγ. Βρετανια ? Ας μας πουνε γιατι
στο ελληνικο site ΔΕΝ υπαρχει η ιδια διαδικασια (μονο το manual υπαρχει !!!!)

Και ας μας πουνε (το κυριοτερο) γιατι δεν υπαρχουν πουθενα τα προγενεστερα
software updates οπου ειμαι σιγουρος 1000% οτι υπηρχε (σε καποιο update)
το εικονιδιο του NetFlix στο μενου του Premium. Nα το κατεβασω, να κανω
update απο στικακι .... ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ! :furious3:
Αν δεν υπαρχει το netflix στην tv σου δεν θα σου το φερει κανενα firmware πισω. Δεν το υποστηριζει. Λογικα εχεις το παλιο λειτουργικο. Η δικη μου tv που βγηκε επισης το 2012 και την αγορασα το 2013 και εχει νεοτερο λειτουργικο, εχει netflix αλλα ειναι αχρειστο.

Βασανιζεσαι αδικα...

Στην τελικη κανεις ενα ολικο reset την tv και φτιαχνεις ενα νεο account....

Τοτε να κανεις reset και προσπαθεια δημιουργιας νεου λογαριασμου δεν γινεται. ?
Γινεται.
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Αν γινεται reset και νεος λογαριασμος, τοτε δοκιμαζει αμεσα.

Ομως υπ'οψιν, πλεον το netflix επαψε να υποστηριζεται σε αρκετες παλιες συσκευες. Ενδεχεται ακομα και με νεο λογαριασμο, να μην βρει app για κατεβασμα. Εκτος κι αν καποιος ηδη κατοχος της ιδιας Tv επιβεβαιωσει πως ακομα και σημερα netflix υπαρχει και λειτουργει κανονικα στην Tv.

Αλλα αν γινεται reset και νεος λογαριασμος...δοκιμασε βρε μανο να φτιαξεις εναν νεο.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Θα θελα την ΜΗ-υποστηριξη να μoυ την πει ΑΥΤΟ :

attachment.php

Αλλα για να φτασει να μου την πει ... πρεπει
ειτε να θυμηθω το παλιο password
ειτε να φτιαξω καινουργιο account.

Oταν λετε reset εννοειτε ... Factory reset ?
Να το κανω αλλα νομιζω ... oτι email address και password
δεν ειναι αποκλειστικα σωσμενα στην TV μου αλλα και στο site
που εκανα την εγγραφη. Απο κει .... ΠΩΣ τα σβηνω για να κανω reset ?
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Μολις εκανα Factory reset.

Πηγα να κανω sign in και μου βγαλε "ID already in use".
Που σημαινει οτι εχει κρατηθει το email address μου στην database του LGappsTV.com.
Εντωμεταξυ, γραφει ΡΗΤΑ στην οθονη του Sign In "Only one email address can be used with this TV".
Δεν μπορω να κανω sign in με δευτερο email address (ας πουμε, Yahoo ....)

:nounder:
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Μολις εκανα Factory reset.

Πηγα να κανω sign in και μου βγαλε "ID already in use".
Που σημαινει οτι εχει κρατηθει το email address μου στην database του LGappsTV.com.
Εντωμεταξυ, γραφει ΡΗΤΑ στην οθονη του Sign In "Only one email address can be used with this TV".
Δεν μπορω να κανω sign in με δευτερο email address (ας πουμε, Yahoo ....)

:nounder:

Δοκιμασε να μην κανεις νεα εγγραφη χρησιμοποιωντας το παλιο email. Δοκιμασε εγγραφη με νεο.
Βεβαια αυτο το:"Only one email address can be used with this TV" δεν ακουγεται ευοιωνο.
Αλλα τι γινεται σε περιπτωση που η Tv αλλαξει χερια. ? Μονος ο αρχικος κατοχος μπορει να βαζει εφαρμογες απο τον λογαριασμο. ?

Για ξανα δοκιμασε reset password και υστερα κοιτα και στα spam μηπως εχει παει εκει αν σου στειλουν κατι.

Δεν εχω καταλαβει γιατι τα χρειαζεται ολα αυτα. Λογαριασμους με LG ID για να εγκαταστησεις ενα app. ?
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Γιατι ΕΤΣΙ γινοταν εγκατασταση εφαρμογων το 2012. Μεσω Premium (και καλα) υπηρεσιας !
Μετα ακολουθησε κοσμογονια (smart κοσμογονια) αλλα τοτε ... δεν μπορουσες να κανεις πολλα πραγματα.

Θα προσπαθησω με αλλο email (σε λιγο) ...