Αγορα Σιδηρου σε Λιανικη? Μηχανουργεια,Σιδηρουργία ή Σιδεραδες?

Embercleave

New member
14 December 2019
2
Αύτο που ψαχνω αυτή τη στιγμή είναι καποιο μαγαζί σε Αθήνα (ή κατα προτιμηση κοντά σε Χαλάνδρι) απο το οποίο μπορώ να προμηθεύτω μια σιδερόλαμα π.χ. 600x150x3 mm . Έχω χρειαστεί και άλλες φορές ένα μαγαζί που να πουλα κοιλοδοκους/σωληνες/λάμες/λαμαρίνες σε λιανική ή σε μικρές ποσότητες.
Εχετε να μου προτίνετε κάτι?
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Αύτο που ψαχνω αυτή τη στιγμή είναι καποιο μαγαζί σε Αθήνα (ή κατα προτιμηση κοντά σε Χαλάνδρι) απο το οποίο μπορώ να προμηθεύτω μια σιδερόλαμα π.χ. 600x150x3 mm . Έχω χρειαστεί και άλλες φορές ένα μαγαζί που να πουλα κοιλοδοκους/σωληνες/λάμες/λαμαρίνες σε λιανική ή σε μικρές ποσότητες.
Εχετε να μου προτίνετε κάτι?

Το κατάστημα δεν το γνωρίζω, ενα google search έκανα.
Περνάς μια βόλτα και βλέπεις αν σε εξυπηρετεί.

Νεα Φιλαδελφεια
http://www.vasileiadi.gr/?q=Αρχική
 

dk31

AVClub Addicted Member
29 November 2016
2,770
Αύτο που ψαχνω αυτή τη στιγμή είναι καποιο μαγαζί σε Αθήνα (ή κατα προτιμηση κοντά σε Χαλάνδρι) απο το οποίο μπορώ να προμηθεύτω μια σιδερόλαμα π.χ. 600x150x3 mm . Έχω χρειαστεί και άλλες φορές ένα μαγαζί που να πουλα κοιλοδοκους/σωληνες/λάμες/λαμαρίνες σε λιανική ή σε μικρές ποσότητες.
Εχετε να μου προτίνετε κάτι?

Για μεγάλα κομμάτια αξίζει να ρωτήσεις σε μεγάλα μαγαζιά εμπορίας σιδήρου. Προς τα βόρεια αυτοί που ξέρω είναι ο Λιανός και ο Ζαχαριάδης. Μαγαζιά τρόπρς του λέγειν δηλαδή γιατί πιο πολύ σαν βιομηχανίες είναι.
Το αρνητικό είναι ότι συνήθως πρέπει να αγοράσεις ολόκληρο το κομμάτι (με λίγη τύχη καμιά φορά πετυχαίνεις βολικό ρετάλι). Το θετικό είναι ότι στα κόβουν στα μέτρα που θες και σου μένει υλικό για μελλοντικά πρότζεκτ.

Για μικρά κομμάτια πάς στους σιδεράδες της περιοχής σου. Καμιά φορά η τιμή που σου λένε είναι όσο κάνει ολόκληρη η βέργα στο εμπορικό σιδήρου, άλλες φορές για μικρότερα κομμάτια στο δίνουν τσάμπα ή "δώσε ότι νά 'ναι".
Επειδή το κομμάτι που αναφέρεις είναι αρκετά μεγάλο, δεν χάνεις τίποτα να πάρεις πρώτα ένα τηλέφωνο σε εμπορικό σιδήρου και να ρωτήσεις τιμές
 

Embercleave

New member
14 December 2019
2
Απάντηση: Re: Αγορα Σιδηρου σε Λιανικη? Μηχανουργεια,Σιδηρουργία ή Σιδεραδες?

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις!
Με το google έβρισκα εταιρίες αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω αν πουλάνε κομμάτι κομμάτι ή μόνο σε μεγάλες ποσότητες. Αλλά αν τα κόβουν και στα μέτρα που θέλω βολεύει.
 

panoss1

Supreme Member
8 July 2012
5,169
Κηφισιά
Αύτο που ψαχνω αυτή τη στιγμή είναι καποιο μαγαζί σε Αθήνα (ή κατα προτιμηση κοντά σε Χαλάνδρι) απο το οποίο μπορώ να προμηθεύτω μια σιδερόλαμα π.χ. 600x150x3 mm . Έχω χρειαστεί και άλλες φορές ένα μαγαζί που να πουλα κοιλοδοκους/σωληνες/λάμες/λαμαρίνες σε λιανική ή σε μικρές ποσότητες.
Εχετε να μου προτίνετε κάτι?

https://diaprometal.gr