Προβλημα με usb σε τηλεοραση Samsung

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

protergia

New member
11 December 2013
21
Καλησπέρα στην ομάδα,
Έχω την τηλεόραση Samsung UE46D7000.
Ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει οποιαδήποτε συσκευή σε usb.
Τα usb δεν φταίνε γιατί τα έχω δοκιμάσει και σε άλλη τηλεόραση αλλά και σε υπολογιστή και παίζουν μια χαρά.
Τόσα χρόνια δεν είχα πρόβλημα(από το 2013). Όλο αυτό έγινε ξαφνικά.
Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει μπας και βρούμε καμιά λύση στο πρόβλημα.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

protergia

New member
11 December 2013
21
Επειδή ίσως να μην μπορεί να γίνει κάτι να ρωτήσω κάτι άλλο. Γίνεται να συνδέσω τον εξωτερικό σκληρό στη θύρα hdmi της τηλεόρασης για να βλέπω από εκεί ότι θέλω? Ή αν υπάρχει κάποιος '' συγκεκριμένος'' σκληρός που συνδέεται σε θύρα hdmi.
Σας ευχαριστώ
 

protergia

New member
11 December 2013
21
Μπα...το ρούτερ σου δεν έχει usb να τον συνδέσεις εκεί κ μετά μέσω dlna να βλέπεις στην τηλεοραση; Αλλιώς πσ κουτάκι κλπ

Όχι δεν έχει φίλε μου. Έχω αυτό της forthnet. Όταν λες κουτάκι εννοείς καινούργια τηλεόραση?
Κάποιος άλλος τρόπος δεν υπάρχει?
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Απάντηση: Re: Προβλημα με usb σε τηλεοραση Samsung

Μπορείς να αγοράσεις ένα οποιοδήποτε media player, πχ Xiaomi mi box ,και να συνδέσεις αυτό με hdmi στην τηλεόραση και τον σκληρό σου στο box.
 

protergia

New member
11 December 2013
21
Re: Απάντηση: Re: Προβλημα με usb σε τηλεοραση Samsung

Μπορείς να αγοράσεις ένα οποιοδήποτε media player, πχ Xiaomi mi box ,και να συνδέσεις αυτό με hdmi στην τηλεόραση και τον σκληρό σου στο box.

Αυτό δηλαδή φίλε μου έχει πίσω θύρα usb και βάζεις εξωτερικό σκληρο και μπορείς από εκεί να βλέπεις ότι θες? (ταινίες, φωτογραφίες)
 

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Ναι. Με οποιοδήποτε media player λογικά θα είσαι καλυμμένος.
Απλώς αυτό το έχω εγώ και είμαι ευχαριστημένος. Το μόνο που δεν έχει , είναι θύρα για ενσύρματο δίκτυο αλλά το wifi του είναι μια χαρά.
Έχει μόνο μια θύρα usb,οπότε αν θέλεις να βάλεις κάνω του πολλούς εξ. σκληρούς , πάρε κατι άλλο.
Αν θέλεις κάνε μια ερώτηση στο αντίστοιχο θέμα για την αναζήτηση media player και γράψε εκεί τις απαιτήσεις σου για να δεις τι θα σου προτείνουν.
 

protergia

New member
11 December 2013
21
Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Με κάλυψες αρκετά. Καλά Χριστούγεννα να έχεις με υγεία.