Αλλαγή σε NOVA2PLAY+

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

manmar

AVClub Enthusiast
21 December 2015
1,194
καλημερα

ο πατερας μου αλλαξε το προγραμμα του σε NOVA2PLAY+ μετα απο προτροπη του τοπικου καταστηματος.
μετα απο μερικες μερες σταματησε να λειτουργει το ιντερνετ, και δεν επανερχεται ουτε με ρισετ του ρουτερ.

υπαρχει περιπτωση να φταιει η αλλαγη προγραμματος; να αλλαξε π.χ καποιο username ή password;

μηπως χρειαζεται εκ νεου ενεργοποιηση απο nova η οποια δεν εχει γινει;

ευχαριστω
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,590
Re: ΑΛΛΑΓΉ ΣΕ NOVA2PLAY+

Αλλαγή από nova3play σε nova2play+ με vdsl, μόνο το ρούτερ εγκατεστησα, όταν χρειάστηκε, γιατι από ADSL πήγα σε vdsl. Ο πατέρας σου αν παρέμεινε σε ADSL μόνο με την απενεργοποίηση της δορυφορικής και το μήνυμα της ενεργοποίησης της υπηρεσίας θα το καταλάβει. Δεν χρειάζονται ούτε κωδικοί, ούτε άλλες κινήσεις από εσάς. Ψάξε για κάποιο πρόβλημα που προέκυψε.
 

manmar

AVClub Enthusiast
21 December 2015
1,194
Re: ΑΛΛΑΓΉ ΣΕ NOVA2PLAY+

ok το εφτιαξα. ειχαν χαθει καποιες ρυθμισεις απο το ρουτερ. δεν ξερω αν φταιει η αλλαγη ή αν ηταν τυχαιο.
ευχαριστω
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,590
Re: ΑΛΛΑΓΉ ΣΕ NOVA2PLAY+

Κάτι ακόμα. Τι τιμή έδωσαν στον πατέρα σου και τι περιλαμβάνει; Γιατί και εγώ πριν λίγες ημέρες ανανέωσα και θέλω να έχω μια ιδέα.
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,590
Re: ΑΛΛΑΓΉ ΣΕ NOVA2PLAY+

Σε ευχαριστώ! Άρα δεν με κορόιδεψαν στην ανανέωση που έκανα.