Επισκευή PIONEER VSX-520

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

virtus

Established Member
19 May 2007
295
Καλημέρα, είμαι κάτοχος του PIONEER VSX-520 και έπαθε μια βλάβη όπου πλέον δεν δίνει ρεύμα. Τον πήγα σε εργαστήριο για επισκευή, μου βρήκαν οτι έχει πρόβλημα ο μετασχηματιστής αλλά δεν μπορούν να τον επισκευάσουν. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον για την επισκευή του. Περιοχή Αθήνα, Νότια - Κέντρο.
Ευχαριστώ
 

virtus

Established Member
19 May 2007
295
Στο επίσημο σερβις τον πηγές;
Να πω την αλήθεια σκέφτηκα ότι ίσως τον πληρώσω καινούργιο στο επίσημο για αυτό τον λόγο έλεγα μήπως υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση πριν φτάσω εκεί.
 

jasonbourne

Established Member
17 January 2008
120
Μπορείς να δοκιμάσεις εδώ :

https://www.eastelectronics.gr/
Όταν είχα πάει να ρωτήσω για τον δικό μου με ξαποστειλαν .Μου είπαν δεν αναλαμβάνουν και να πάω αντιπροσωπεία.Μαλιστα δεν ήταν και τόσο ευγενικοί...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Όταν είχα πάει να ρωτήσω για τον δικό μου με ξαποστειλαν .Μου είπαν δεν αναλαμβάνουν και να πάω αντιπροσωπεία.Μαλιστα δεν ήταν και τόσο ευγενικοί...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Α, μάλιστα... :frown:
 

virtus

Established Member
19 May 2007
295
Επικοινώνησα με την INTERSYS και θέλουν 12 ευρώ για έλεγχο, ποσό που αφαιρείται από το σύνολο της βλάβης αν αποφασίσω να το επισκευάσω. Μάλλον εκει θα καταλήξω. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας
 

criss_x

New member
30 May 2011
4
Ελλάδα
Συνήθως όταν έχουν να κάνουν με κανένα προχωρημένης τεχνολογίας μηχάνημα ή χρειάζεται εξειδικευμένη εμπειρία, ξαποστέλνουν τους πελάτες.
Είναι γεγονός ότι προτιμούν τα "ευκολάκια" που τους δίνουν γρήγορο και αρκετό κέρδος!

Αυτό δεν το μηχάνημα έχει σύνθετο κύκλωμα τροφοδοσίας κι ίσως γι αυτό το απέφυγαν...
Αν δεν έχεις βρει ακόμη λύση αγαπητέ φίλε, ίσως θα μπορούσα να σε εξυπηρετήσω εγώ.

Είμαι ανάμεσα Αθήνα και Πατήσια και μάλλον είμαστε κοντά.

Ενημέρωσέ με σχετικά και θα βρούμε κάποια άκρη στα σίγουρα!