Parallels

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Εγκατέστησα την δοκιμαστική έκδιση του προγράμματος και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, τόσο που σκέφτομαι την αγορά του.

Γνωρίζετε κάθε πότε αναβαθμίζεται η έκδοση του προγράμματος; Δεδομένου ότι θέλω να προβώ στην αγορά του και όχι στο subscription, θέλω να δω αν με συμφέρει να προβώ στην αγορά του τώρα ή αν με συμφέρει να περιμένω μέχρι να βγεί η νεότερη έκδοση.

Επίσης, αν αγοράσω την άδεια του προγράμματος, τα windows που έρχονται μαζί αναβαθμίζονται και αυτά σε activated product ή χρειάζομαι ξεχωριστή άδεια για αυτά;;
 

chrisssb

Μέλος Σωματείου
26 August 2008
29,770
Kingdom of Rain
Δεν είχα ποτέ το parallels, είχα το vmware.

ΔΕΝ ερχότανε μαζί με τα windows.

Eίσαι βέβαιος ότι με το parallels σου δίνουν και τα windows?

Ψάξε το μην βρεθείς προ εκπλήξεων...
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Εγκατέστησα την δοκιμαστική έκδιση του προγράμματος και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, τόσο που σκέφτομαι την αγορά του.

Γνωρίζετε κάθε πότε αναβαθμίζεται η έκδοση του προγράμματος; Δεδομένου ότι θέλω να προβώ στην αγορά του και όχι στο subscription, θέλω να δω αν με συμφέρει να προβώ στην αγορά του τώρα ή αν με συμφέρει να περιμένω μέχρι να βγεί η νεότερη έκδοση.

Επίσης, αν αγοράσω την άδεια του προγράμματος, τα windows που έρχονται μαζί αναβαθμίζονται και αυτά σε activated product ή χρειάζομαι ξεχωριστή άδεια για αυτά;;
Το paralles θελει να αγορασεις την αδεια για τα windows ξεχωριστα ή να χρησιμοποιησεις κλειδι που ηδη εχεις. Δεν περιλαμβανονται στην τιμη αγορας του parallels.
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Re: Απάντηση: Parallels

Το paralles θελει να αγορασεις την αδεια για τα windows ξεχωριστα ή να χρησιμοποιησεις κλειδι που ηδη εχεις. Δεν περιλαμβανονται στην τιμη αγορας του parallels.

Δεν είχα ποτέ το parallels, είχα το vmware.

ΔΕΝ ερχότανε μαζί με τα windows.

Eίσαι βέβαιος ότι με το parallels σου δίνουν και τα windows?

Ψάξε το μην βρεθείς προ εκπλήξεων...

Εχω κλειδιά από δύο laptop που έχω αγορασμένα από Κωτσόβολο.


Συν το ότι στο ebay βρίσκεις με 5 ΕΥΡΩ, οπότε το κόστος δεν είναι θέμα.


Το θέμα μου είναι ΑΝ γνωρίζετε κάθε πότε ανανεώνεται το πρόγραμμα, έτσι ώστε να αποφασίσω αν θα περιμένω μέχρι να βγεί η νέα έκδοση για να προβώ στην αγορά τού ή στην ενοικίασή του.
 

chrisssb

Μέλος Σωματείου
26 August 2008
29,770
Kingdom of Rain
Από την εμπειρία μου με το vmware η ανανέωση του προγράμματος γίνεται κάθε φορά που υπάρχει ανανέωση στο mac OS.

Πχ από mojave σε catalina κλπ.

Τα windows ούτως ή άλλως τις ανανεώσεις τις κάνουν όταν τα τρέχεις σε παραθυρο (του mac OS).

Σαν ανταγωνιστικές εταιρείες (vmware και parallels) φαντάζομαι ότι έχουν ίδιες ή πολύ παρόμοιες πρακτικές.