Αγορά bluetooth ηχόμπαρας+sub

kos25k

Established Member
19 December 2017
216
Καλησπέρα! Κάποιος καμία καλή πρόταση για οικονομική bt ηχομπαρα+καλό subακι;Οι απαιτήσεις μου αφορούν κυρίως τις σωστές συχνότητες Hz (ειδικά στο μπάσο ~27Hz minimum) και όχι τόσο την ένταση.Για τα crystal audio τι έχετε να πείτε;Να στηρίζουμε Ελλάδα κιόλας.. Επίσης τι αποτέλεσμα μπορεί να δώσει μία ηχόμπαρα σε σχέση με 2 ξεχωριστά ηχειακια; Εννοώ δηλαδή ο ήχος θα μοιάζει μονοφωνικός από μια μεριά μόνο πχ;Ευχαριστώ!!

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Tsagalx

Senior Member
22 November 2010
344
ροδος
Όταν λες οικονομικά δηλαδή με πόσα χρήματα;
Η διαφορά είναι πολύ καλύτερη εφόσον θα χρησιμοποισεις Σάμπ για μένα.
Με ένα ζευγάρι ηχεία είναι πολύ καλύτερη.
 

Tsagalx

Senior Member
22 November 2010
344
ροδος
Δυστυχώς καθετί καλό θέλει και το αντίτιμο του.
Αν θες πραγματικά κάτι που να ακούς τη μουσική σου αλλά να βλέπεις και τις ταινίες σου θα πρέπει να το στήσεις σιγά σιγά όπως σχεδόν όλοι μας.
Αν το αποφασίσεις τα παιδιά εδώ μέσα που ξέρουν και περισσότερα θα σε οδηγήσουν σωστά.
Γνώμη μου κάνε υπομονή και μάζεψε περισσότερα χρήματα θα σου αρέσει πραγματικά.
 

kos25k

Established Member
19 December 2017
216
Χμμ..Για την ακρίβεια η μουσική, ταινίες θα παίζουν απο το tv box.πραγματικά όμως αφότου έβαλα το viper4A ο ήχος έχει απογειωθεί (στο απλό μου surround) Επίσης έχω επιλογή να ανεβάσω από το υπόγειο τον ενισχυτή με τα 2 BOSE 301 μου από παλιά μαζί με το κυλινδρικό μπάσο απο αμάξι το οποίο με πατέντα παίζει απίστευτα μαλακό μπάσο σε σπίτι.Απλα έχω ψυχολογικό κόλλημα,απο το ενα ηχείο,το μεσαίο Twitter κάηκε και δε ξέρω που να το βρω.Καμια ιδέα;

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Tsagalx

Senior Member
22 November 2010
344
ροδος
Αν έχεις αποφασίσει να κρα τησεις τα ηχεία πρέπει να τα πας και τα 2 στον τεχνικό για οποιαδήποτε εργασία πρέπει να γίνει.
Και άκου τη μουσικουλα σου ,αργότερα Σάμπ.
 

kos25k

Established Member
19 December 2017
216
Αχχχ θα με κάνετε να τα ξαναανεβασω πάνω και θα τσιριζουν οι γονείς χαχα.Οχι και το subακι ειναι σούπερ.Απομιμιση απο sony λογικά xplod κυλινδρικό (10ιντσο με bass reflex) το οποίο κατεβαίνει πολυυυ χαμηλά..Εχω και ενα koda SW10A το οποίο ποτέ δε μου άρεσε.Ισως με Viper4A βελτιωθεί και αυτό αρκετά,για να δούμε!!

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Εγω στο σαλονάκι μου που δεν έχω χώρο για sub και ούτε και με ενδιαφέρει κιόλας , έφερα μία ηχομπάρα από Κίνα στα 40 . Ήθελα κάτι καλύτερο από τα ηχεία της TV που είναι μια 32αρα δεκαετίας αλλά και κάτι για να βάζω μουσικούλα απο το κινητό μου ή το box . Μια χαρά , με coax , bt , optical , aux , sd κάρτα και remote . Ωραία κατασκευή με 4 x 10w ηχεία . Εχει βγάλει και η xiaomi κάποιο μοντέλο κάπου στα 70 με 90 που προφανώς θα είναι καλύτερο αν θέλει κάποιος να το ψάξει .
 

kos25k

Established Member
19 December 2017
216
Κάνα νέο εδώ παιδιά; Καμία καλή αγορά 2.1 στα 150 maximum;Βασική προϋπόθεση Bluetooth και το μπάσο να κατεβαίνει χαμηλά στα Hz.Τουλάχιστον στα 25.Ας είναι και λίγα watt,δε με ενοχλεί αυτό.