Αλλαγη παρόχου-φορητοτητα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Papacon

New member
8 September 2019
62
Το συμβόλαιό μου λήγει 16/3.ξέρει κάποιος πόσες μέρες πριν θα πρέπει να κινήσω διαδικασίες για φορητότητα ώστε να είμαι okay και με το συμβόλαιό στην τωρινή μου εταιρεία και να μην πληρώσω διπλους λογαριασμούς;
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Διπλούς λογαριασμούς δεν θα πληρώσεις. Όταν θα ενεργοποιηθεί η μία εταιρία, θα απενεργοποιηθεί η άλλη, αν εννοείς αυτό.

16/03 θα κάνεις αίτηση. Παλιότερα κάναμε καμιά 10ριά ημέρες νωρίτερα, αλλά πλέον κάποιες φορητότητες τυχαίνουν να γίνονται άμεσα
και έχει παρατηρηθεί πως ακόμα και για 1 ημέρα αποχώρησης νωρίτερα να ρίχνουν πρόστιμο, οπότε κοιτάμε την σιγουριά μας.

Και μην φοβάσαι πως θα μείνεις χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο. Αν δεν ενεγοποιηθείς στον νέο σου πάροχο, δεν σου κόβει τις υπηρεσίες ο τωρινός.
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
απλά μετά τις 16/3 θα χρεωθείς για τις υπόλοιπες μέρες με την τιμή αορίστου χρόνου που θα ειναι πιο πάνω (αναλογικά για τις ημέρες που θα χρειαστούν).

πχ το δικό μου συμβόλαιο λέει 29.90 για 2 χρόνια και μετά 42