Νεα τηλεφωνικη σύνδεση Ρετζίκι Θεσσαλονίκης

lacta13

New member
18 December 2009
56
Καλησπέρα παιδια και καλη χρονιά. Μετακομισω μεσα στον μηνα στο Ρετζίκι Θεσσαλονίκης στην οδο αγιας Τριάδος, απο το MOI αριστερά οποιος ξερει. Τα τελευταία 2 χρονια περίπου ειμαι στην inalan με το 100αρι χωρίς αριθμό , αλλα δυστυχώς εκει δεν παει, και δυσκολα να παει ποτές... Στην διαθεσιμότητα μου βγαζει 200αρι και στον ΟΤΕ και στην wind. Μιλησα με wind με ειπαν το καφαο το κοντινότερο ειναι του ΟΤΕ.Οντως στο site με τα Καφαο, ειδα ειμαι στο 206 του ΟΤΕ που απεχει περι τα 150-170μετρα απο το σπίτι μου. Το 200αρι δε με νοιάζει, νομιζω ξεφεύγει σε τιμη ακομα, ειμαι για 50αρι στην ουσία, αλλα υπάρχει και αυτη η προσφορά της wind για το 100αρι.ξερει κανενας εκει κοντα τι αξιζει να κανω; Στον ΟΤΕ που εχει το καφαο στο 50αρι με τα 32,90 ή wind στο 100αρι με τα 34,90?το 100αρι του ΟΤΕ δυστυχώς το δινει μονο με το πακετο XL με κινητα και διεθνή στα 47,90 και δεν δινει μονο με σταθερα.... Δεν με τρελαινει η διαφορά απο τα 50 με τα 100, αφου με 50αρα νομίζω βλέπεις τα παντα και streaming 4K, απλα σαν ποιότητα ιντερνετ με νοιαζει πιο πολυ αν έχετε αποψη για εκει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

qwerty1gr

Moderator
Staff member
23 February 2007
3,757
Γηραιά Αλβιώνα
Προσωπικα θα πηγαινα σε αυτον που εχει την καμπινα, με μονο λογο να μην μπλεξω. Θα βρεθεις με πολυ χαμηλοτερη ταχυτητα απο αυτη που σου πουλανε και θα τα ριχνει ο ενας στον αλλον αν πας στην Wind με καμπινα της Cosmote.

Σε εμενα προτειναν το αναποδο (καμπινα Wind στην Καλλιθεα, αλλα ειμαι Cosmote) κι οταν ρωτησα σε περιπτωση βλαβης πώς θα ξερω αν φταιτε εσεις ή ή Wind δεν μπορουσαν να απαντησουν, οποτε το αφησα σε ADSL+Booster.