Πρόταση για all around ακουστικα;

Witcher1st

Established Member
23 February 2010
242
Ψαχνω πρόταση για all around ακουστικα, κυρίως για παιχνίδια και ταινίες. Μουσική όχι τόσο. Ειχα έκλεισε στα audio techica mx40 ή mx50, αλλά διάβασα ότι είναι βαριά και κουράζουν στην πολύωρη χρήση. Επίσης δεν πρέπει να έχουν και μικρόφωνο, άλλο αυτό λύνεται με αγορά ενός. Στο gaming μπορεί να τα χρησιμοποιώ και 5+ ώρες, και κάποιες ταινίες κρατάνε και 2,4 ώρες, οπότε θα ήθελα κάτι ξεκουραστώ.

Από χαρακτηριστικά δεν θέλω είναι είναι wireless και δερμάτινο. Τώρα για open, closed δεν εχω ιδιαίτερη προτίμηση. Κυρίως στο σπίτι θα τα χρησιμοποιώ που δεν έχει αρκετο θόρυβο. Εξωτερικό ενισχυτή και dac δεν έχω.
 

Witcher1st

Established Member
23 February 2010
242
Στις ταινιες θα αποδιδουν ομως καλα; Γενικα all around ακουστικα υπαρχουν ή οχι; Δεν εχω και τρελες απαιτησεις, με κατι σαπια ακουστικα της creative ( Fatal1ty ) ειμαι τοσα χρονια.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,373
Θεσσαλονίκη
Όλα τα καλά ακουστικά οφείλουν να παίζουν σωστά τα πάντα.
Για τις ταινίες ειδικά που το θέλεις το παραπάνω μπάσο ένα ακουστικό με τονισμένες χαμηλές όπως είναι συνήθως τα κλειστά μπορεί να είναι καλύτερο.
 

Witcher1st

Established Member
23 February 2010
242
Τα audio technica mx50 είναι καλά δλδ; Σε πολύωρη χρήση κουράζουν το αυτί;
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,373
Θεσσαλονίκη
Έχει πολύ καιρό που τα έχω ακούσει και τα θυμάμαι ότι έχουν πολύ καλό ήχο με ελαφρά τονισμένο μπάσο και ζεστό χαρακτήρα.
Θα τα χαρακτήριζα άνετα αλλά μετά από κάποια ώρα αρχίζουν τα αυτιά να βράζουν.
Βέβαια αυτό συμβαίνει με όλα τα κλειστά ακουστικά.
 

Witcher1st

Established Member
23 February 2010
242
Απο εχθες που τα δοκιμαζω τα ακουστικα, ειναι ολα τα λεφτα! Και με το amp που εχει ενσωματωμενο η ενταση εκτοξευεται!