Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 36 απο 36 ΠρώτοΠρώτο ... 263233343536
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 351 έως 356 από 356

Θέμα: ATC 100 Active Pro

Super Moderator
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Re: ATC 100 Active Pro

Διότι ο σκοπός δεν είναι να κρίνω την προσωπική αντιπαράθεση αλλά να κάνω μια επισκόπηση για το τι ακριβώς έγραψες σχετικά με το θέμα.

Από εκεί και πέρα όπως έγραψα πιο επάνω θεωρώ ατυχείς τις παρατηρήσεις του κ. Γκαβάκου και για αυτό ζήτησα λίγη αυτοσυγκράτηση από όλους.

Ας μείνουμε στο θέμα και ας μιλήσουμε με γεγονότα και όχι υποθέσεις.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2014
    Περιοχή
    France

Re: Απάντηση: Re: ATC 100 Active Pro

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από geovar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωωωχ!! Κατέβηκε το Ιππικό. Ρε Κώστα είσαι απότομος,που να ξέρει ο τύπος την ηλικία των Μαέστρων; Το δικό μου Οικογενειακό Φάκελλο περί ηλικίας του έδωσαν οι "άνω" αυτού και θεώρησε καλό να πει τις μαλ..κίες του. Απορώ όμως και με τον CICADELIC RANGER που υιοθετεί τέτοιες απόψεις. Από τα γραπτά του,που συχνά διαβάζω,η εντύπωση που έχω είναι εξαιρετικά θετική. Νομίζω είναι και μουσικός;;
    Eχω ιδιον παραδειγμα αγαπητε. Και εμενα και 2-3 φιλων που απεμειναν και ακουν μουσικη προχωροντας μεσα στα 50.
    Τα διαγραμματα των Ωτορινολαρρυγγολογων (που κανουμε ολοι μας που ακουμε μουσικη καθε καποια χρονια) ειναι αδυσωπητα... κακα τα ψεματα πραγμα που αντιλαμβανομαστε ολοι στον κυκλο μου. Δεν εχω τα αυτια που ειχα στα 40 και ακομα λιγοτερο στα 30.
    Τα λεγαμε καποτε εδω και με τον Λυμπε πανω σε αυτο, ατομο που ακουει μουσικη 24/24. "Δεν πολυεχω εμπιστοσυνη πια στ'αυτια μου" μου ειχε πει.

Και ναι δεν ειναι μονο τα αυτια.... Ετσι ειναι η ζωη.

SANS MOI, VOUS NE POUVEZ RIEN FAIRE II Corinthiens 4, 8-14 _ Jean 15, 1-8
    Si quelqu’un parmi vous pense etre un sage ά la maniere d'ici bas, qu’il devienne fou pour devenir sage. Car la sagesse de ce monde est folie devant Dieu I Corinthiens 3, 17-23

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2007
    Περιοχή
    Είμαι παντού

Απάντηση: ATC 100 Active Pro

Οποτε,τι εχουμε εδω,καποιον που εχει εμπιστοσυνη στις μετρησεις των μηχανηματων του,αλλα οχι στις μετρησεις των αυτιων του.
    Αυτο το συμπερασμα εξαγω απ'τα γραφομενα.
    όταν υπάρχει η ποιότητα,τότε μου αρέσει και η ποσότητα!
    Διδάσκω αεί γηρασκόμενος.
    Επιτέλους έφτασε η ώρα,αλλά δεν ξέρω τι ώρα είναι...
    Το τρόλινγκ εστί φιλοσοφείν.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2015
    Περιοχή
    Αθηνα

Re: Απάντηση: Re: ATC 100 Active Pro

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από geovar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωωωχ!! Κατέβηκε το Ιππικό. Ρε Κώστα είσαι απότομος,που να ξέρει ο τύπος την ηλικία των Μαέστρων; Το δικό μου Οικογενειακό Φάκελλο περί ηλικίας του έδωσαν οι "άνω" αυτού και θεώρησε καλό να πει τις μαλ..κίες του. Απορώ όμως και με τον CICADELIC RANGER που υιοθετεί τέτοιες απόψεις. Από τα γραπτά του,που συχνά διαβάζω,η εντύπωση που έχω είναι εξαιρετικά θετική. Νομίζω είναι και μουσικός;;
    Ενα τελευταίο και τελειώνω.
    Αγαπητέ αμα πατήσεις πάνω στο προφίλ του κάθε ένα βλέπεις την ηλικία του.
    Αυτο σαν απάντηση και μπιχτη που έγραψες ότι μου δώσανε την ηλικια σας οι άνωθεν.
    Οποτε αφήστε τις θεωρίες συνομοσιας στην άκρη.
    Καλή συνέχεια

AVClub Enthusiast

Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Sonorus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διότι ο σκοπός δεν είναι να κρίνω την προσωπική αντιπαράθεση αλλά να κάνω μια επισκόπηση για το τι ακριβώς έγραψες σχετικά με το θέμα.

Από εκεί και πέρα όπως έγραψα πιο επάνω θεωρώ ατυχείς τις παρατηρήσεις του κ. Γκαβάκου και για αυτό ζήτησα λίγη αυτοσυγκράτηση από όλους.

Ας μείνουμε στο θέμα και ας μιλήσουμε με γεγονότα και όχι υποθέσεις.
    Ελπίζω να έχετε δίκιο και οι παρατηρήσεις μου να είναι ατυχείς.
    Ελπίζω δηλαδή η επίκληση της βιολογικής ανωτερότητας (…είμαι 40 και αντιλαμβάνομαι καλύτερα ….) να είναι μόνο μια επιπολαιότητα της στιγμής αλλά αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω.

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Μελίσσια

Είμαι λάτρης της μουσικής και είχα την τύχη κάποια στιγμή να μπορέσω να αποκτήσω ένα συμπαθητικό ηχοσύστημα. Έχω πάει και σε αρκετές εκθέσεις και καταστήματα και έχω ακούσει και διάφορα συστήματα σε χώρους φίλων, γνωστών. Μέχρι εκεί.
    Οι μετρήσεις προσωπικά δεν με απασχολούν ιδιαίτερα, αν δεν μου αρέσει αυτό που ακούω ότι και να μέτρησε το ακουω βερεσέ και τούμπαλιν. Ομως οι μετρήσεις κάτι λένε, και κυρίως αν υπάρχει κάπου κάποιο πρόβλημα, η μέτρηση οφείλει να το δείξει.

Αν θα έπρεπε να ποντάρω κάπου, θα πόνταρα στο ότι o δίσκος των roxy όσον αφορά το μπάσο ακούστηκε όπως ακούστηκε γιατί έτσι έπρεπε να ακουστεί. Το ποντάρισμα αυτό δεν το στηρίζω σε τεχνικές γνώσεις ή εμπειρίες που σαφώς και δεν έχω αλλά στα εξής:
    1. Οι μετρήσεις από ότι καταλαβαίνω δεν δείχνουν κάποιο πρόβλημα.
    2. Η δύναμη της συνήθειας είναι μεγάλη τουλάχιστον όσον αφορά σε εμένα. Εγώ στο σύστημα μου, που ξέρω ότι έχω πρόβλημα τόνωσης των μπάσων (κάτι το οποίο επιβεβαίωσε και η μέτρηση που είχε έρθει και έκανε ένας συνφορουμιτης) όταν βρεθώ μπροστά σε ένα άλλο σύστημα σε άλλο χώρο και βάζω τα δισκάκια μου έχω πιάσει κάποιες φορές τον εαυτό μου να αναρωτιέμαι που πήγαν τα μπάσα.

Σχετικά με τους VILLAGERS of IOANNINA CITY, δεν γνωρίζω το περιέχομενο του δίσκου αλλά μου είναι πολύ γνώριμη η κίνηση του geovar που σηκώθηκε αμέσως και τον έβγαλε. Την κίνηση αυτή την έχω κάνει και εγώ πολλές φορές και θεωρώ είναι το τίμημα να έχει κάποιος ηχεία όπως τα ΑΤC, το οποίο overall δεν με χαλάει καθόλου. Σε καμία περίπτωση δεν ακούω μόνο εγγραφές αναφοράς. Παίζει να μην έχω και καμία εδώ που τα λέμε. Είπαμε ακούω μουσική. Πόσα ροκ δισκάκια άκουγα στο προηγούμενο σύστημα μου "αρμονικό πλούτο" από την ηλ.κιθάρα και τώρα με ενοχλούν αφάνσταστα δεν λέγετε. Εχω εντοπίσει να με ενοχλούν κυρίως περιπτώσεις όπου η παραγωγή είναι ανεπαρκής και παράλληλα η πληροφορία που προσπαθεί να φτάσει είναιμεγάλη. Ξαναλέω, δεν με χαλάει καθόλου, και αν ποτέ τα άλλαζα, πάλι ATC θα έπερνα (σαν τα φουντούνια ένα πράμα). Α και κάτι άλλο, ΟΚ καλό παιδί ο Κωσταντής αλλά αν τον χαρακτηρίσουμε ως βιρτιούζο, τότε ο Μάνος Αχαλινοτόπουλος είναι ένας Θεός επί της γής.

Αυτά από εμένα γνωρίζοντας οτι δεν λέω και κάτι και μακάρι να μπορούσα να συνεισφέρω πιο εποικοδομητικά στην συζήτηση σας.

Καλο βράδυ, καλή καρδία και η εβδομάδα που ξημερώνει να είναι καλή για όλους μας.
    Τη ρωμιοσύνη μην την κλαις
    εκεί που πάει να σκύψει
    με το σουγιά στο κόκκαλο
    με το λουρί στο σβέρκο

Σελίδα 36 απο 36 ΠρώτοΠρώτο ... 263233343536

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης