Green Lantern [HBO Max]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
green-lantern-2.jpg


IGN Greece

Τον Sinestro θα φέρει το "Green Lantern" του HBO Max

Ο Sinestro θα τα βάλει με δύο Green Lanterns.

by Κωνσταντίνα Αχείλα

H επερχόμενη live-action τηλεοπτική σειρά "Green Lantern" του παραγωγού Greg Berlanti,
θα φέρει τον γνωστό κακό Sinestro, σύμφωνα με τα λεγόμενα της Sarah Aubrey, Προέδρου του HBO Max.

Η ανακοίνωση έγινε κατά τη διάρκεια της περιοδείας τύπου της Ένωσης Κριτικών Τηλεόρασης,
όπου η Aubrey μας ενημέρωσε για την εξέλιξη της σειράς, λέγοντας τα εξής:

"Η σειρά, μέχρι στιγμής, θα περιλαμβάνει αρκετές δεκαετίες γεγονότων και θα επικεντρώνεται στην origin story δύο κύριων Green Lanterns της Γης,
ενώ θα συνδέεται και με το διάστημα, μέσω ενός αγαπητού από τους fans χαρακτήρα, τον Sinestro".

Μέσω των κόμικς έχουμε μάθει ότι κάθε τμήμα του σύμπαντος φέρει από δύο Green Lanterns.
Έτσι στην Γη, γνωστοί προστάτες ήταν οι Hal Jordan και John Stewart. Πρόσφατα μέλη της οργάνωσης ήταν και οι Jessica Cruz και Simon Baz,
αλλά άγνωστο παραμένει ακόμα ποιοι από τους παραπάνω χαρακτήρες θα πρωταγωνιστήσουν στη σειρά.

Ο Thaal Sinestro, όπως είναι το πλήρες όνομά του, δημιουργήθηκε από τους John Broome και Gil Kane και πρωτοεμφανίστηκε στο "Green Lantern (vol. 2) #7" του 1961.
Ήταν πρώην μέλος της Green Lantern Corps, της οργάνωσης που προστατεύει το σύμπαν,
ο οποίος εκδιώχθηκε λόγω κατάχρησης της δύναμης που του πρόσφερε το power ring, το δακτυλίδι που δίνει σε όποιον το φοράει εκπληκτικές ικανότητες.

Τα κόμικς είχαν αποκτήσει κινηματογραφική μεταφορά το 2011 από τον σκηνοθέτη Martin Campbell και τους σεναριογράφους Berlanti, Michael Green, Marc Guggenheim και Michael Goldenberg.
Πρωταγωνιστούσαν οι Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Angela Bassett και Tim Robbins.
Η ταινία τα είχε πάει άσχημα στο box office, καθώς απέφερε $219 εκ., έναντι των $200 εκ. που ήταν ο προϋπολογισμός της.

Άγνωστα παραμένουν ακόμα τα μέλη του cast και η ημερομηνία πρεμιέρας της σειράς.
Μείνετε συντονισμένοι στο IGN Greece για να μαθαίνετε πρώτοι ό,τι νεότερο στο κινηματογραφικό και τηλεοπτικό τοπίο.


----

Για να δούμε!
Εμένα πάντως η ταινία μου αρεσε αρκετά!



 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,112
Εκεί ψηλά.....
Re: Green Latern [HBO Max]

Προφανως και δεν θα πιασει την ιστορια του Χαλ Τζορνταν της ταινιας (αν και η DC δεν φημιζεται για την διατηρηση του καστινγκ της) αλλα αλλων πρασινων φαναριων.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,732
Clermont-Ferrand, France
Φαντάζεστε να μας τρολάρει ο Reynolds και να παίξει στο pilot κανά ρόλο του τύπου, περνάω το lantern στον επόμενο? :BDGBGDB55::BDGBGDB55:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,112
Εκεί ψηλά.....
Tον εχω ικανο αλλα ο ιδιος θα ηθελε να το κανει εντελως κωμωδια και δεν νομιζω να τον αφηναν
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,732
Clermont-Ferrand, France
Tον εχω ικανο αλλα ο ιδιος θα ηθελε να το κανει εντελως κωμωδια και δεν νομιζω να τον αφηναν

Δεν εννοώ να παίξει αυτός τον ρόλο Ναθ. Εδώ και χρόνια μόνο το πόσο τραγική επιλογή ήταν η ταινία, λέει συνέχεια. Μέχρι και στα Deadpool έχει references, το ξέρεις. Για αυτό λέω, αρχική σκηνή, αυτός να δίνει το lantern στον επόμενο και τέλος. Και ας είναι κωμική η φάση και μετά πιο σοβαρό. Αλλά νομίζω είναι πολύ διάσημος πια για HBO σειρά.

υ.γ. Εμένα πάντως δεν με χάλασε το Green Lantern σαν ταινία. Έχω δει πολύ χειρότερες superhero movies.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,112
Εκεί ψηλά.....
Α κι εμενα....επειδη ετσι κι αλλιως τον ηρωα τον ειχα στο μυαλο ως πολυ .....ποπ να τον πω μου αρεσε η παιδικη αφελεια που ειχε η ταινια αν και ολες σχεδον οι DC ετσι ειναι ειδικα οι σειρες.


Τωρα οσον αφορα ποιοι θα παιξουν η Γη δεν ειχε και παρα πολλα Πρασινα Φαναρια.

στην παρουσα.....Γη και χρονικη διαταξη ειχε αυτους :




998b73c006a31e55e8c062039152567c.jpg



Και παλιοτερα στα 40's ο Alan Scott



latest




Θαταν καλη ιδεα να αρχισουν απο αυτον τον τελευταιο.
 
Last edited by a moderator: