The Great [Hulu]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 2 66.7%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 1 33.3%

  • Total voters
    3

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
The-Great.jpg

Imdb



Όπως είχαμε αναφέρει, μετά την πολύ καλή σειρά Catherine the Great του HBO/Sky και το Hulu
τώρα βγάζει αντίστοιχη σειρά, με τον τίτλο The Great στην οποία πρωταγωνιστούν
η Elle Fanning ο Nicholas Hoult, και άλλοι.

Η σειρά θα κάνει πρεμιέρα στις 15 Μαίου.




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Πρώτο Trailer Απο Το "The Great" Του Hulu

Απο Cinemode

Το Hulu κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το "The Great", την σατιρική τηλεοπτική σειρά εποχής του Tony McNamara.
Το πρώτο trailer φανερώνει μια τηλεοπτική σειρά που "μπερδεύει" ιστορικά γεγονότα με την σάτιρα, διαθέτοντας την ίδια προσέγγιση με το "The Favourite" του Γιώργου Λάνθιμου.

"Ένα σατιρικό, κωμικό δράμα που εστιάζει στην άνοδο της Αικατερίνης Β´ της Ρωσίας, που κατάφερε από περιθωριακή να εξελιχθεί στην μακροβιότερη μονάρχη της Ρωσικής ιστορίας.
Η πρώτη σεζόν είναι μια μυθοπλαστική, διασκεδαστική και αναχρονιστική ιστορία ενός ρομαντικού κοριτσιού,
μιας ιδεαλίστριας που καταφθάνει στη Ρωσία για έναν προαποφασισμένο γάμο με τον ασταθή Αυτοκράτορα Πέτρο.

Αντί να βρει τον έρωτα και την λιακάδα που ήλπιζε, η Αικατερίνη θα βρεθεί αντιμέτωπη με έναν επικίνδυνο και διεφθαρμένο παρασκηνιακό κόσμο, που υπόσχεται να αλλάξει.
Το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να σκοτώσει τον σύζυγο της, να νικήσει την εκκλησία, να μπερδέψει τους στρατιωτικούς και να πάρει το νόμο με το μέρος της.
Μια πολύ μοντέρνα ιστορία γύρω από το παρελθόν της, που περιλαμβάνει τους πολλούς ρόλους που έπαιξε στη ζωή της, ως σύντροφος, δασκάλα, ηγέτης, φίλη και αγωνίστρια."


Το σενάριο της σειράς έχει γράψει ο Tony McNamara ("The Favourite", "Doctor Doctor"), ο οποίος εκτελεί και χρέη παραγωγού.
Στον πρωταγωνιστικό ρόλο βρίσκεται η Elle Fanning ("The Neon Demon"), ενώ πρωταγωνιστούν επίσης οι Nicholas Hoult, Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield,
Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Sebastian de Souza, Bayo Gbadamosi και Belinda Bromilow.

Το "The Great" θα διατεθεί μέσα απο το Hulu στις 15 Μαΐου.

Δείτε το trailer:

https://www.cinemode.gr/tileoptikes-seires/proto-trailer-apo-to-the-great-toy-hulu.html
 
17 June 2006
23,579
Αθήνα
Μια από τα ίδια δεν είναι κι αυτή η σειρά;
Ίντριγκες και δολοπλοκίες στα ανάκτορα. Σιγά το πρωτότυπο.

Απλά αλλάζει το location.
Αγγλία, Γαλλία, Ρωσία, Ισπανία κλπ

Μάλλον ψιλοβαρετό έχει καταντησει το όλο θέμα.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Είχα δει την σειρά του HBO, ήταν σοβαρή, δραματική με εξαιρετική παραγωγή..
Αυτή εδώ όπως λένε και στο άρθρο είναι πιο ανάλαφρη και με κωμική/σατιρική ματιά..

Θα της ρίξω μία ματιά να δω τι στοιχεία μπορεί να μου αρέσουν εδώ.. :cool:

γαιτί απλά μου αρέσουν πολύ οι σειρές εποχής! :D
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Την περιμενα πως και πως και θα την δω μεν αλλα....

απο το τρειλερ, εχω την εντυπωση οτι θα θυμιζει εκεινο της Κοπολα με την Κιρστεν....λιγο σαχλομοντερνο. Ελπιζω να μην κανουν το λαθος να βαλουν και μοντερνα μουσικη σε σειρα εποχης και με βγαλει εντελως απο το mood.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Το προσπάθησα αλλά δεν μου άρεσε. Δεν μπορω να τους παρω σοβαρα, παιζουν λες και κοροϊδεύουν.

Ξεκινω ενα αλλο του hulu τωρα, το Normal People....ελπιζω να ειναι οσο καλο οσο λενε.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
teddy ξέχνα το! :cool:

Είδα το 1ο και μου άρεσε αρκετά!
και μου θύμισε πολύ και το Dickinson.. :cool:

Έχει μία μοντέρνα ματιά, με κωμικά στοιχεία και αθυρόστομη γλώσσα.. :p

Άρχισε να μεταφράζεται.
Γλύκα η Elle Fanning!

Έχει και μοντέρνα τραγουδάκια στους τίτλους! :cool:
Το λάτρεψα το παρακάτω! ;)

 

manmar

AVClub Enthusiast
21 December 2015
1,194
Έχω δει τα 6 πρώτα, και μου αρέσει. Αυτοί που απογοητευτηκαν , μάλλον περίμεναν σοβαρή ιστορική σειρά. Δεν είναι κάτι τέτοιο. Όπως τη δει σαν κωμωδία (και λίγο παρωδία) θα περάσει ευχάριστα.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..