Αναζήτηση αγοράς soundbar

dpantos

New member
27 December 2019
29
χαιρετώ το forum

είμαι στην αναζήτηση αγοράς soundbar .... κατά την αναζήτηση μου έπεσα επάνω σε αυτήν Crystal Audio CASB320


πέραν των αξιολογήσεων στο skroutz δεν βρήκα κάτι άλλο ... υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας πει μια γνώμη !

ευχαριστώ


20190809120004_crystal_audio_casb320 (1).jpg




Ηχόμπαρα με ασύρματο υπογούφερ
Μέγιστη ισχύς εξόδου 320 watt (160 watt RMS)
2.1 κανάλια εξόδου
Driver ηχόμπαρας: 4x ø2.00"
Driver υπογούφερ: ø6.50"
Εύρος συχνοτήτων: 45Hz-20KHz
Σύνδεση μέσω Bluetooth (εμβέλεια 10 μ.)
Είσοδος USB (wma, mp3, aac, wav)
Είσοδος Auxiliary (3.5mm)
Είσοδος οπτικής ίνας
Είσοδος HDMI με κανάλι επιστροφής ήχου (ARC)
Ενσωματωμένος Ισοσταθμιστής (EQ)
Οθόνη LED


Συμπεριλαμβάνονται:
Τηλεχειριστήριο
Καλώδιο RCA to Line in
Εξαρτήματα επιτοίχιας τοποθέτησης


Βάρος: 6.53Kg
Διαστάσεις: 67mm x 66mm x 970mm (SB) 380mm x 306mm x 170mm (SW)
 

lampreon95

New member
19 January 2020
9
Απάντηση: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΓΟΡΑΣ SOUNDBAR

χαιρετώ το forum

είμαι στην αναζήτηση αγοράς soundbar .... κατά την αναζήτηση μου έπεσα επάνω σε αυτήν Crystal Audio CASB320


πέραν των αξιολογήσεων στο skroutz δεν βρήκα κάτι άλλο ... υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας πει μια γνώμη !

ευχαριστώ


View attachment 168106




Ηχόμπαρα με ασύρματο υπογούφερ
Μέγιστη ισχύς εξόδου 320 watt (160 watt RMS)
2.1 κανάλια εξόδου
Driver ηχόμπαρας: 4x ø2.00"
Driver υπογούφερ: ø6.50"
Εύρος συχνοτήτων: 45Hz-20KHz
Σύνδεση μέσω Bluetooth (εμβέλεια 10 μ.)
Είσοδος USB (wma, mp3, aac, wav)
Είσοδος Auxiliary (3.5mm)
Είσοδος οπτικής ίνας
Είσοδος HDMI με κανάλι επιστροφής ήχου (ARC)
Ενσωματωμένος Ισοσταθμιστής (EQ)
Οθόνη LED


Συμπεριλαμβάνονται:
Τηλεχειριστήριο
Καλώδιο RCA to Line in
Εξαρτήματα επιτοίχιας τοποθέτησης


Βάρος: 6.53Kg
Διαστάσεις: 67mm x 66mm x 970mm (SB) 380mm x 306mm x 170mm (SW)

Καλησπέρα φίλε μου...είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης ηχόμπαρας...το θέμα είναι εσύ τι αναζητάς ακριβώς...απλά κάτι καλύτερο απο τα ηχεία της τηλεόρασης;χρήση για ταινείες;για μουσική η λίγο από όλα;
 

dpantos

New member
27 December 2019
29
Απάντηση: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΓΟΡΑΣ SOUNDBAR

Καλημέρα σου! Ψάχνω για αναβάθμιση ήχου χωρίς να πρέπει να δώσω 500 συν ευρώ! Λίγο από όλα χωρίς οι απαιτήσεις μου να είναι στο Θεό! Τώρα δουλεύω με ένα σύστημα 2.1 Logitech z333 60 watt με κόστος 50 ευρώ και για τις ανάγκες μου είναι οκ! Με καλό μπάσο και ψηλά... Για τα δικά μου αυτιά και ανάγκες
 

lampreon95

New member
19 January 2020
9
Απάντηση: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΓΟΡΑΣ SOUNDBAR

Καλημέρα σου! Ψάχνω για αναβάθμιση ήχου χωρίς να πρέπει να δώσω 500 συν ευρώ! Λίγο από όλα χωρίς οι απαιτήσεις μου να είναι στο Θεό! Τώρα δουλεύω με ένα σύστημα 2.1 Logitech z333 60 watt με κόστος 50 ευρώ και για τις ανάγκες μου είναι οκ! Με καλό μπάσο και ψηλά... Για τα δικά μου αυτιά και ανάγκες

Κοίτα η μπάρα για την τιμη της είναι πολύ δυνατή..κι εγώ δεν είχα άλλη εμπειρία με άλλη ηχόμπαρα και δεν περίμενα οτι θα βγαίνει τόσο ένταση από μια λωρίδα ηχείων...οσον αφορά τις απαιτησείς θα στη πρότεινα σιγούρα...για σύνδεση με τν με όπτικη ινα η bluetooth αλλά αποδίδει λιγο καλύτερα με οπτική...ειδικά για ταινείες...τώρα αν είναι για σύνδεση με pc μάλλον υπάρχουν και καλύτερες επιλογές...
Αν μου πεις πόσο ειναι το budget που διαθέτεις για αγορά και αν θα σε ενδιέφερε και κατι σε 5.1 μπορώ ίσως να σου προτείνω και κάτι καλύτερο
 

dpantos

New member
27 December 2019
29
Όχι είναι για τηλεόραση καθαρά ταινίες Netflix λίγο μουσική κτλ... Άκουσα μπάρα των 400 ευρώ και έπαθα σοκ..!! Σίγουρα ξέρω δεν θα έχει την ίδια απόδοση! Απλά εγώ βάζω μέτρο σύγκρισης τα ηχεία που έχω αυτή την στιγμή τα οποία με καλύπτουν πλήρως... Οπότε φαντάζομαι τα crystal θα είναι οκ! Το sub είναι ασύρματο σωστά?? Αν μπορείς βάλε καμιά φωτογραφία
 

lampreon95

New member
19 January 2020
9
ναι φιλε ασύρματο μονο το καλώδιο του ρεύματος θέλει...απο φωτογραφίες δεν θα καταλάβεις κατι αλλο...εαν το αποκτήσεις τελικά πειραματήσου λιγο με την τοποθέτηση του sub sto χώρο ώστε να έχεις το καλύτερο για σενα
ηχητικό αποτέλεσμα