Mythic Quest: Raven’s Banquet [Apple TV+]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 1 100.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    1

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,112
Λιβαδειά
Mythic-Quest-Raven-s-Banquet-Apple-TV-Plus.jpg


Apple TV+ | Imdb | Unboxholics




Η υπόθεση εστιάζει σε ένα στούντιο παραγωγής βιντεοπαιχνιδιών, το οποίο διοικεί ο ‛Ian Grimm’(McElhenney).
Ο άνδρας αυτός προσπαθεί μαζί με την ομάδα του να διαχειριστούν τις προκλήσεις που ξεπροβάλλουν στην εν
λόγω βιομηχανία μιας που τώρα έχουν στα σκαριά μία νέα δουλειά. Ταυτόχρονα ωστόσο, πασχίζουν να βρουν
την πρωτοτυπία εκείνη που θα τους κάνει να ξεχωρίσουν ανάμεσα σε ένα πλήθος ανταγωνιστών, με τα αστεία
και τα σουρεάλ σκηνικά να είναι πάντα δυνατοί παίκτες στην καθημερινότητά τους!

Το cast συγκροτούν επίσης οι: F. Murray Abraham, Danny Pudi, Imani Hakim, Elisha Henig, Caitlin McGee,
Reyn Doi, Charlotte Nicdao, Ashly Burch και η Jessie Ennis.

Πίσω από την παραγωγή βρίσκονται οι εταιρείες Lionsgate/3 Arts Entertainment, Apple TV και η Ubisoft.





 
Last edited:

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,590
Αθηνα
Οι gamers και οσοι υπηρξαν στο παρελθον gamers, πρεπει να το δειτε! Απιστευτος χαβαλες, γοητευτικοτατο καστ γεματο ενεργεια και ενα αριστουργηματικο 5ο επεισοδιο. Εχω δει 7 επεισοδια μεσα σε 5 μερες και θα στενοχωρηθω παρα πολυ οταν τελειωσω τη σαιζον.
Κρυμμενο διαμαντακι!!!!
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,852
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Mythic Quest: Raven’s Banquet [Apple TV+]

Οι gamers και οσοι υπηρξαν στο παρελθον gamers, πρεπει να το δειτε! Απιστευτος χαβαλες, γοητευτικοτατο καστ γεματο ενεργεια και ενα αριστουργηματικο 5ο επεισοδιο. Εχω δει 7 επεισοδια μεσα σε 5 μερες και θα στενοχωρηθω παρα πολυ οταν τελειωσω τη σαιζον.
Κρυμμενο διαμαντακι!!!!

Thanks for the tip! Είδα το πρώτο και φαίνεται πολύ καλό!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,590
Αθηνα
Re: Απάντηση: Re: Mythic Quest: Raven’s Banquet [Apple TV+]

Thanks for the tip! Είδα το πρώτο και φαίνεται πολύ καλό!

το πρωτο και το δευτερο δεν ειναι καλα. Απο το 3ο και μετα φτιαχνει παρα πολυ η σειρα!
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
470
Δεν μου αρεσε , μα καθολου ,περιεργο ,αντιπαθητικοι χαρακτηρες στην πλειοψηφια και αστεια που πεφταν στο κενο.
Ισως επειδη ειχα αγαπησει το Silicon Valey.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,852
Παλλήνη
Εγώ πάλι, θεωρώ ότι βρήκα εν μερει αντικαταστάτη του Silicon Valley (αν και δυσκολα να το πιασει).
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,590
Αθηνα
Οι καλές στιγμές του silicon valley με είχαν κάνει να δακρυσω από τα γέλια. Το καστ του επίσης ήταν καλύτερο κάτι το οποίο φάνηκε και στη πορεία με την εξέλιξη των ηθοποιών αυτών.
Δεν μου άρεσε όμως ότι ήταν ένα συνεχές rollercoaster, μια τα πήγαιναν καλά, μια γκρεμός, φτου και απ'την αρχή. Επίσης, ο πρωταγωνιστής φλέρταρε συνεχώς με την κατάθλιψη κάτι που με κούρασε.

Μέχρι στιγμής το mythic quest δεν δείχνει τέτοια σημάδια. Βοηθάει βεβαίως ότι είμαστε πολύ νωρίς και δεν έχει κουράσει.

Πάντως κάτι αντίστοιχο με το 5ο επεισόδιο του MQ, δεν είχε το SV.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,590
Αθηνα
Δεν μου αρεσε , μα καθολου ,περιεργο ,αντιπαθητικοι χαρακτηρες στην πλειοψηφια και αστεια που πεφταν στο κενο.
Ισως επειδη ειχα αγαπησει το Silicon Valey.
Δες και το 3ο επεισόδιο, αν δεν έχεις φτάσει μέχρι εκεί.
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
470
Mπα το τελειωσα ολο ,δεν αφηνω σειρα στην μεση.
Μονο η κινεζουλα μου αρεσε σαν χαρακτηρας .:)
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,852
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Mythic Quest: Raven’s Banquet [Apple TV+]

Οι gamers και οσοι υπηρξαν στο παρελθον gamers, πρεπει να το δειτε! Απιστευτος χαβαλες, γοητευτικοτατο καστ γεματο ενεργεια και ενα αριστουργηματικο 5ο επεισοδιο. Εχω δει 7 επεισοδια μεσα σε 5 μερες και θα στενοχωρηθω παρα πολυ οταν τελειωσω τη σαιζον.
Κρυμμενο διαμαντακι!!!!

Το 5ο επεισόδιο ήταν όντως φανταστικό!
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Mπα το τελειωσα ολο ,δεν αφηνω σειρα στην μεση.
Μονο η κινεζουλα μου αρεσε σαν χαρακτηρας .:)

Όχι παίζουν όλοι τον ρόλο τους. Αλλά ναι η κινεζουλα παίζει πολυυυυ καλά!