Μετάτροπη creative inspire p580 5.1 subwoofer για σύνδεση σε τηλεόραση

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Spirosts23

New member
31 January 2020
2
Καλησπέρα,

πηρα φέτος μια τηλεόραση 55´ και έχω το ένα παλιό σύστημα ηχείων creative 5.1 για υπολογιστή. Υπάρχει πιθανότητα με ανταπτορα να το κάνω να δουλεύει σαν home cinema στην τηλεόραση; Μέχρι να παρω άλλο
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
467
Και εγω Creative 5.1 ειχα για πισι και πηρα ενα τετοιο για τις ταινιες και τις κονσολες στην τηλεοραση.
Μια χαρα.

Link
 

Spirosts23

New member
31 January 2020
2
Και εγω Creative 5.1 ειχα για πισι και πηρα ενα τετοιο για τις ταινιες και τις κονσολες στην τηλεοραση.
Μια χαρα.

Link
Η τηλεόραση μου είναι oled. Λες να παίζει; Παίζει ταυτόχρονα με τα ηχεία της τηλεόρασης;

Πως τα συνδέω; Τα 5.1 της creative?
 

nikx

Senior Member
12 January 2013
467
Τα ηχεια σου ξεχωριστα ενα ενα (front left και τα λοιπα) στο πισω μερος του ανταπτορα στην αναλογη τρυπα.

s-l1600.jpg


Και μπροστα με οτι θες ,διαλεγεις.
Optical απο τον ανταπτορα στην τιβι η στο bluray..

s-l1600.jpg
 

Geoav75

AVClub Addicted Member
12 April 2011
1,597
Στη θεση σου θα πηγαινα εδω.
Με 80 ευρω θα εισαι καλυμμενος για αρκετο καιρο μεχρι να αποφασισεις να διαθεσεις λεφτα για καλυτερη soundbar ή home cinema.
Την εχω εγω και ειναι κατι παραπανω απο καλη (για τα λεφτα της παντα).
Ειναι και για home cinema αισθηση και οχι για pc που οπως και να το κανεις ενα 5+1 για pc δεν μπορει να καλυψει ενα δωματιο - σαλονι που συνηθως βρισκεται η tv.