Παράδοση tv και πενταετή εγγύηση

georgez

New member
4 September 2014
36
Καλησπέρα δεν ξέρω εάν το ερώτημα είναι στο σωστό νήμα, εάν δεν είναι κάποιος από τους διαχειριστές ας το μετακινήσει

Θέλω να αγοράσω μια tv 65 (δεν εξετάζουμε το μοντέλο).

Οι απορίες μου ήταν :
Λόγω του μεγάλου μεγέθους που δεν χώρα σε ασανσέρ η παράδοση που θα γίνει στην είσοδο της πολυκατοικίας ή στο διαμέρισμα? Και έαν γίνεται παράδοση με ραντεβού
Β) αγοράζω 5ετη σε περίπτωση βλάβης την φέρνω ή έρχεστε και την παρααλμβανετε

Σε ερώτημα στο πορτοκαλί μαγαζί (γραπτό) απαντά μετά από μια εβδομάδα τηλεφωνικά :
Α) οι παραδόσεις γίνονται από Asc και αναλόγως το κατάστημα της περιοχής μπορεί να την αφήσει και στο πεζοδρόμιο! Και δεν μπορούμε να σας πούμε την ώρα (μιλάμε για παράδοση στα παραμεθορια Κ. ΠΑΤΗΣΙΑ)
Β) θα την πάρουμε εμείς

Νέα ερώτηση μου :θα με αφήσετε με 2500 ευρώ τηλεόραση, οποιαδήποτε ώρα σας έρθει να την φέρεται, στο πεζοδρόμιο να ψάχνω ποιος θα με βοηθήσει! = ΔΕΝ ανακατεύουμε την εταιρεία μας με τις μεταφορές!

Οκ παραλαβή πάλι θα πρέπει να την κατεβάσω εγώ? Απάντηση ότι σας πει η Asc!

(μα η αγορά είναι από εσάς!)

Το ζήτησα γραπτώς....... ακόμα το περιμένω

Κόκκινο μαγαζί που με παρουσία σε παρα πολλές πόλεις της Ελλάδας απάντηση η παράδοση γίνεται από συνεργαζομενες μεταφορικες ( = άγνωστος Χ) και η παράδοση παραλαβή ΜΆΛΛΟΝ στο διαμέρισμα.

Σε ερώτημα στην αντιπροσωπία μου είπε όσο η εγγύηση είναι από αυτούς (ακόμα και η πενταετία) παράδοση παραλαβή αποκλειστικά από το διαμέρισμα.

Τι κάνουμε?



Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

walkera82

Established Member
2 January 2014
165
Re: Παράδοση TV και πενταετη Εγγύηση

Προσωπικά από το κόκκινο μαγαζί δεν έχω παραπάνω. 2 φορές που πήγε και η ήρθε στο service η τηλεόραση μέσω αυτών, ήρθαν και την παρέλαβαν από το σπίτι και την παρέδωσαν πάλι στο σπίτι με όχημα και προσωπικό του service. Τη τρίτη και τελευταία φορά παρέλαβαν την παλαιά και μου παρέδωσαν την καινούργια, πάλι μέσα στο σπίτι με όχημα και προσωπικό δικό τους (έφερε το λογότυπο της εταιρείας). Δε θα κρίνω εάν έχουν συμπεριφερθεί καλά ή κακά, θα τονίσω όμως ότι έχουν συμπεριφερθεί με γνώμονα το τι προβλέπει το μεταξύ μας συμφωνητικό (επέκταση εγγύησης). Με αυτά που αναφέρω για να μη παρεξηγηθώ, δε προτρέπω κανέναν να προβεί ή μη σε αγορά της επέκτασης εγγύησης από την εν λόγω εταιρεία, είναι καθαρά προσωπικές εμπειρίες και διαπιστώσεις.
 

georgez

New member
4 September 2014
36
Re: Παράδοση TV και πενταετη Εγγύηση

Τελικά πήγα στο μαγαζί που δίνει επιστροφή με τα yellow και έκανα την αγορά από εκεί.

Παράδοση εντός της ημέρας με συβεργαζομενη μεταφορική αλλά στο διαμέρισμα. (παρέλαβα ήδη)

Οσον αφορά την επέκταση εγγύησης προτίμησα την δικής τους για να εξαργυρωσω και μερικά από τα yellow


Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

walkera82

Established Member
2 January 2014
165
Re: Παράδοση TV και πενταετη Εγγύηση

Καλοθέατη λοιπόν η νέα σου τηλεόραση!