Εγκατάσταση HiFace.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

takis gatsis

New member
8 December 2007
20
Καλησπέρα σας,
προσπαθώ να εγκαταστήσω το Hiface σε laptop με W10 και παρατηρώ ότι στο Foobar output παίζει μόνο DS: Διασύνδεση με Hiface ενώ στην επιλογή Wasapi: Διασύνδεση με Hiface μου βγάζει μήνυμα Uncoverable playback etc..
Γνωρίζετε κάτι πάνω σ αυτό? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος...
Ευχαριστώ.
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,388
Πειραιας
Το wasapi, σου εχει πολλές επιλογές?
Γιατί εμένα το bt dac πχ ,μου παίζει μόνο στο event .
Δεν εχει δικους του asio drivers να εγκαταστήσεις?

Ps εχω 7αρια windows
 

takis gatsis

New member
8 December 2007
20
Απάντηση: Re: Εγκατάσταση HiFace.

Έχει δυο event και push αλλά δεν παίζει καμία από τις δυο και μου εμφανίζει όταν τις επιλέγω uncoverable playback. Ενώ παίζει κανονικά DS Διασύνδεση με Hiface. Σημειωτέον ότι στο λαπτοπ με τα w7 έπαιζε κανονικά με wasabi. Γνωρίζει κανείς πως να το χειριστώ ή και έτσι όπως παίζει είναι εντάξει?
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,388
Πειραιας
Σίγουρα με το wasapi ,τουλάχιστον στα 7αρια, έχεις καλύτερο ηχο.
Για τα 10αρια δεν γνωρίζω τίποτα !
Με asio δοκίμασες ή δεν έχει?
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Απάντηση: Re: Εγκατάσταση HiFace.

Το λευκό δηλαδή το πρώτο που έβγαλε η εταιρια

Aυτό χρειάζεται σίγουρα driver για το οποιοδήποτε λειτουργικό σύστημα (99% τέλος πάντων), είναι USB 1 ή κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά την ορολογία, δεν είναι driverless ακόμα και για mac/linux, και πλέον έχουν αλλάξει πάρα πολύ τα λειτουργικά από τότε που είχε βγει το εν λόγω interface ... εκτός αν η m2tech έχει κάποιον driver πράγμα που το θεωρώ αρκετά απίθανο γιατί ο developer που είχανε αυτή την εποχή τους την έκανε και τους άφησε ξεκρέμαστους όχι μόνο για αυτό, αλλά και για τα πολύ πιο ακριβά τους DAC!!
Στείλε ένα mail στην εταιρία!!
 

takis gatsis

New member
8 December 2007
20
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εγκατάσταση HiFace.

Aυτό χρειάζεται σίγουρα driver για το οποιοδήποτε λειτουργικό σύστημα (99% τέλος πάντων), είναι USB 1 ή κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά την ορολογία, δεν είναι driverless ακόμα και για mac/linux, και πλέον έχουν αλλάξει πάρα πολύ τα λειτουργικά από τότε που είχε βγει το εν λόγω interface ... εκτός αν η m2tech έχει κάποιον driver πράγμα που το θεωρώ αρκετά απίθανο γιατί ο developer που είχανε αυτή την εποχή τους την έκανε και τους άφησε ξεκρέμαστους όχι μόνο για αυτό, αλλά και για τα πολύ πιο ακριβά τους DAC!!
Στείλε ένα mail στην εταιρία!!

Εστειλα μειλ και μου απάντησαν ότι δεν το υποστηρίζουν πια,( discontinued item) οπότε πάω για άλλο παρόμοιο...