Samsung e 6750

nizog

New member
8 June 2016
33
Καλησπερα εχω μια ερωτηση να κανω αν ξερετε να μου πειτε, εχω home cinema με ασυρματα πισω ηχεια αλλα χαλασε ο δεκτης, υπαρχει τροπος μεσω καποιου ανταπτορα η κατι αλλο για να συνδεθουν ενσυρματα?
 

Geoav75

AVClub Addicted Member
12 April 2011
1,597
Σε ενα samsung home cinema που ειχα ο ασυρματος δεκτης ηταν ξεχωριστο μηχανημα και πανω σε αυτο συνεδεες τα πισω ηχεια για (και καλα) ασυρματο. Ετσι ειναι κι εσενα? Ρωταω γιατι γραφεις οτι χαλασε Ο δεκτης.
 

nizog

New member
8 June 2016
33
Ακριβως ετσι ειναι, υπαρχει τροπος συνδεσης με την κεντρικη μοναδα με καλωδιο?
 

Geoav75

AVClub Addicted Member
12 April 2011
1,597
Στο δικο μου μπορουσες να συνδεσεις ειτε απ'ευθειας τα καλωδια απο τα ηχεια στο Home cimena ειτε στον ασυρματο δεκτη. Ιδιες υποδοχες ηταν. Στο δικο σου ειναι διαφορετικα? Με καλωδια ηχου δε συνδεονται πανω στον ασυρματο δεκτη τα πισω ηχεια? Εκτος κι αν εχω καταλαβει κατι λαθος.
Ακυρο, τωρα καταφερα και βρηκα φωτο απο το πισω μερος του δικου σου και βλεπω οτι δεν εχει υποδοχη για τα πισω ηχεια αλλα μονο για τα wireless. Τουλαχιστον σε αυτη τη φωτο που ειδα. Σορρυ φιλε.
 

nizog

New member
8 June 2016
33
Το ειδα και εγω απλα σκεφτομουν μηπως γινεται καμια πατεντα περιεργη, και κατι αλλο ξερεις μηπως υπαρχει αλλος συμβατος δεκτης ασυρματος με το 6750?
 

Geoav75

AVClub Addicted Member
12 April 2011
1,597
Δεν μπορω να βρω κατι φιλε μου. Εψαξα λιγο αλλα δε βρηκα λυση.
 

nizog

New member
8 June 2016
33
Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και το χρονο που μου διεθεσες.