jvc x3 τρεμόπαιγμα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
καλησπερα παιδιά πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός jvc x3 2-3 μέρες ηταν μια χαρά αν και δεν των είχα χρησιμοποιησει εντατικά
σημερα που εβαλα να δω μια ταινια άρχισε να τρεμοπαίζει η φωτεινότητα μπορειτε να με βοηθήσετε φτιάχνετε να των δέσω πίσω ?

https://www.youtube.com/watch?v=3CzVTTyCdS0
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Δε νομίζω ότι είναι κάτι που διαρθρώνεται με ρύθμιση.

Αν μπορείς να τον επιστρέψεις, καντο για να αποφύγεις ταλαιπωρίες.
 

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
το βρηκα ευχαριστώ για την απάντηση
ενεργοποίησα το High Altitude Mode και δεν το ξανα εκανε
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
το βρηκα ευχαριστώ για την απάντηση
ενεργοποίησα το High Altitude Mode και δεν το ξανα εκανε

Δεν είναι λύση αυτό.

Έχεις λογικά κάποιο πρόβλημα με τη λάμπα ή / και την ψύξη (και το High Altitude Mode απλά το καπελώνει (και ίσως και το ξανακάνει)).

Αν έχεις κάποιας μορφής εγγύηση / δυνατότητα επιστροφής εξάντλησε την γιατί το πρόβλημα σου δεν λύθηκε με αυτό που έκανες.

Εναλλακτικά μπορείς να ελέγξεις τα φίλτρα και γενικά τη λειτουργία του συστήματος ψύξης.
 

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
έχεις δίκιο σε αυτο τώρα κανει κατι αλλο μετα απο 1 ωρα περίπου κλίνη μόνος του σαν να προστατεύετε από υπερθερμανσεί
δεν των πλήρωσα ανταλαγη των έκανα σε μια αγγελία όποτε θέλω να των φτιάξω γιατί έχει πολύ ωραία εικόνα

τα φυλτρα παντος ειναι καθαρα υπαρχει καποιο κατάστημα που αναλαμβάνει συντηρήσει service ?
 

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
Οταν κλείνει μόνος του τι ένδειξη σου δίνουν τα led του?


αναβοσβήνει το stand by για λίγο ο ανεμιστήρας δουλευει και μετά μένει σταθερά κόκκινο όπως ειναι όταν ειναι κλειστός και σταματάνε και η ανεμιστήρες
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Δηλαδή απλά κάνει μόνος του shutdown χωρίς κανένα error. Αυτο ομολογώ δεν το εχω ξαναδει...
 

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
δε ξερό τη να κάνω δοκίμασα να των κάνω αναβαθμίσει λογισμικού άλλα δεν κατάφερα να των βάλω σε download mode που θέλει
αντιπροσωπεια με service υπαρχει καπου ?