Μετά τα Monitor Audio BX2

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Psyber

Established Member
16 January 2008
135
Τα έχω χρόνια και μάλλον με κούρασαν. Σκέφτομαι να τα δώσω και να πάω σε κάτι άλλο. Τι θα προτείνατε; Θα τοποθετηθούν στο γραφείο του υπολογιστή και θα παντρευτούν με ένα Nad 365bee.

Θέτω ως ένα υποψήφιο τα Focal Chorus 706. Εσείς τι λέτε;
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Ηχείο με 6 1/2 γουφερ στο γραφείο του υπολογιστή και βάρος 8kg?
Το σκέφτηκες καλά;

Σε παθητικά μόνο και ίσως τα Dali menuet.

Αλλιώς πάρε ενεργά nearfield.
 

Psyber

Established Member
16 January 2008
135
Αυτά έχω και δυστυχώς αυτός είναι ο χώρος μου αυτόν τον καιρό. Αυτά που προτείνεις είναι πολύ ακριβά για μένα.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Καλύτερα να πάρεις ένα ενεργό στα ίδια λεφτά που είναι σχεδιασμένο για να παίζει σωστά σε τέτοιες αποστάσεις.
Εντελώς ενδεικτικά πχ Yamaha HS7
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Kαλησπερα φιλτατε θεωρω σε αυτην την αποσταση ακροασης χρειαζεσαι ενεργα ηχεια οποτε κοιτας σε fostex,krk,jbl,adam τα συγκεκριμένα είναι ηχεια για αυτην την χρηση nearfieid!!! -bye-
 

Psyber

Established Member
16 January 2008
135
κάτι μικρότερο από τα Yamaha που πρότεινες και γύρω στα 200 ευρώ σύνολο;
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
κάτι μικρότερο από τα Yamaha που πρότεινες και γύρω στα 200 ευρώ σύνολο;

Στα 200 ευρω συνολο πας για edifier 2000 db 190 euro! / rcf ayra pro 5 192 euro/ fostex pmo 0.4 d 193 euro/ Mackie crx 5-x 199 euro / Μια ιδεα σου δινω αλλα θα πρεπει να πας από κοντα να τα ακουσεις !!-bye-
 

Psyber

Established Member
16 January 2008
135
Θα ήθελα να μου πειτε την αποψη σας για τα dyanudio emit m20, χωρίς να έχετε στο μυαλό σας τον περιορισμο του γραφείου.