Harrison Ford

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,478
Εκεί ψηλά.....
ford4.jpg



O Harrison Ford κανει μια απολυτως ψυχραιμη ανασκοπηση της καριερας του μεχρι τωρα




harrison-ford.jpg
 
Last edited by a moderator:

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μονο εγω καταλαβα οτι ηταν αφιερωμα; Ο τιτλος δεν προδιαθεσε για το κακο τουλαχιστον σε μενα.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,582
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Ψηφισα ! :proud: (..... σιγα μην εχανα :proud:)

Αυτα τα multiple choice pols με τις πολυπληθεις μπαρουλες και τα ωραια χρωματακια, ξερετε τι μου θυμιζουν ? :rolleyes:

 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Προς στιγμη με επιασε κρυος ιδρωτας...

Ψηφισα

Εντιτ: Παιδια αμα ψθφιζετε πολλα φιλμ δεν εχει καμμια αξια το δημοψηφισμα.

Πρεπει ολα να ξαναγινυν απ την αρχη και μονο ενα φιλμ
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,478
Εκεί ψηλά.....
Καταρχην παντα οσοι με ξερετε βαζω κατι να συνοδευει το ονομα του θανοντος και θαγραφα ισως ημερομηνια.

Οι πλεον παρατηρητικοι ειδαν οτι ηταν στην κατηγορια αφιερωματος. Αφηστε που με το γενικο νημα αποχαιρετισμου δεν υπαρχει πλεον λογος μια χαρα μπαινουν ολα εκει μεσα και τους βλεπουμε ολους και δεν τρομαζουμε και κανεναν .
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Ήμουν μεταξύ της Ακτής του Κουνουπιού και του Φυγά.Το'ριξα στην Ακτή (αν και η ερμηνεία του στο Φυγά είναι εφάμιλη),γιατί είναι ότι πιο ξεχωριστό έχει κάνει (και ταινιάρα btw...)
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Eγω το ριξα στο Blade Runner γιατι με "αναθρεψε" και με μεγαλωσε ανοιγοντας μου οριζοντες οταν ημουν νεος.
Αλλα το Κουνουπι ειναι το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο, αλλα και αυτο που επαιξε με τον Μπραντ Πιτ που εκανε τον Ιρλανδο τρομοκρατη ( ο Μπραντ). Δεν ξερω τον τιτλο στα Ελληνικα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,478
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Harrison Ford

Ήμουν μεταξύ της Ακτής του Κουνουπιού και του Φυγά.Το'ριξα στην Ακτή (αν και η ερμηνεία του στο Φυγά είναι εφάμιλη),γιατί είναι ότι πιο ξεχωριστό έχει κάνει (και ταινιάρα btw...)

Και εγω αυτες τις δυο θεωρω ως κορυφαιες του ταινιες. Δεν εχει και πολλες εινια η αληθεια γιατι αργησε και να κανει καριερα και τον τραβηξε νωρις ο πολυ εμπορικος κινηματογραφος.

Αλλα νομιζω οτι αυτες οι 2 καθως και η πρωτη ταινια του Ιντιανα και το Blade runner ηταν οι καλυτερες στιγμες του.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,582
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Σουπια :icon15: .... θες να κρυψεις τις ριζες σου (Star Wars) κατω απ'το χαλακι ! :rolleyes:
Ως Ιντιανα τον πρωτογνωρισες ? Ως Ντεκαρτ ? Ως Κιμπλ ? :smash:

H .... ως καποιον αλλο ? :flute:

Για πες :ears: ...
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Harrison Ford

... αλλα και αυτο που επαιξε με τον Μπραντ Πιτ που εκανε τον Ιρλανδο τρομοκρατη ( ο Μπραντ). Δεν ξερω τον τιτλο στα Ελληνικα.

Το Τhe Devil's Own λες του Πάκουλα.Στα Ελληνικά είχε βγεί ως Ο Τρομοκράτης.
Καλός και στιβαρός,αλλά η ταινία παρ'όλο που ηταν καλογυρισμένη,έδειχνε ρουτινιάρικη και συνηθισμένη.
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,334
Re: Απάντηση: Harrison Ford

Στα μικράτα του...Δεν εμφανίζεται και πολύ.

και είναι και αχώνευτος ρόλος και γενικά δεν του πήγαινε το νιάτο.
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Ποτε δεν ηταν νεος ο Φορντ. Ουτε οταν ηταν νεος. Ειναι και αυτα τα rictus στο προσωπο γυρω απο το στομα και τη μυτη, που μοιαζουν να του κατεβαζουν τη φυσιογνωμια.

Τετοιοι χαρακτηρες ειναι σαν το καλο κοκκινο κρασι. Με τον χρονο καλυτερεβουν.