LG 42UB820V-ZH προβλημα wifi

kossof

New member
25 August 2013
4
LG 42UB820V-ZH
καλησπερα παιδια.
εχω την παραπανω τηλεόρασητην ειχα παρει περιπου το 2015 και αντιμετωπίζω το εξής προβλημα.
την τηλεόραση την εχω παντα συνδεδεμένη με καλώδιο lan στο ιντερνετ και χρειάστηκα να την συνδέσω μεσω wifi και ενω υπαρχει το μενου για ασυρματη συνδεση δεν με παει σε αυτο το μενου καθώς ειναι ανενεργο παρα μονο συνδέετε με καλωδιο το wifi ειναι σαν να μην υπαρχει. επισης οταν παω στα μενου wifi direct , sto miracast και στο μενου ενεγοποιηση σημειου προσβασης λογισμικου μου βγαζει το μυνημα < το ασυρματο δικτυο δεν ειναι διαθέσιμο > .
αυτα ολα πριν καιρο τα ειχα δοκιμασει και δουλευαν κανονικα και μαλλον πριν παρει την τελευταία αναβαθμιση.
εχω κανει 3 φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα τιποτα. δοκιμασα να περασω την τελευταια αναβαθμιση παλι με usb αλλα μου ωγαζει το μυνημα οτι ειναι ιδια με αυτη που εχει πανω και δεν την περναει.
θα ηθελα την βοηθεια σας αν καποιος ξερει κατι με αυτο ηαν ξερει καποιος να μου πει αν γινετε με καποιο τροπο να περασω ξανα την αναβαθμιση γιατι πιστευω οτι δεν εχει κατσει καλα στην τηλεοραση μου. επισης αν ξερει καποιος να μου πει πως μπορώ να κανω reset αλλα οχι απο το μενου αλλα με τον συνδυασμό κουμπιών να κανω wipe factory reset. καπου ειδα με το κουμπι μενου και το κατω κουμπι εναλλαγής καναλιων αλλα δεν πιανει. εκει που το ειδα το εκαναν με τα κουμπια που ειναι πανω στην τηλεοραση αλλα εμενα δεν εχει εχει μονο joystick.
ελπιζω να μην σας κουρασα
ευχαριστω πολυ
Κωστας