Oled Qled 55 για gaming αθλητικά ταινιες αντικατασταση sony 50w815b

Stelioskrete

AVClub Enthusiast
4 March 2010
841
Γεια χαρά θα ήθελα κάποιες γνώμες για την αντικατασταση της Sony .με τουλάχιστον 100 πραγματικά hz χαμηλό lag λόγο ps4 κ κάλο μαύρο για ταινίες ,επειδή εχω μείνει λιγο πίσω με τα μοντέλα μπορείτε να μου προτείνεται κάποια ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Δε ξέρω τι πάνελ είχε η w815b, αλλά αν είχε va 100hz παίρνοντας μια qled πάνω κάτω την ίδια εικόνα θα έχεις.
Με μια oled θα δεις όντως διαφορά
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,362
Σαν κάτοχος και εγώ σαν δεύτερη tv πλέον 50w815b ,όντως είναι από τις πολύ καλές τηλεοράσεις που στέκεται μέχρι και σήμερα αξιοπρεπέστατα .
Όμως αν δεις γραφικά ,ταινίες ακόμη και στο σήμα της digea σε oled Sony θα ξεχάσεις την 815b.
Όντως υπερέχει η lg σε lag σε αριθμό όχι όμως σε επεξεργασία εικόνας και σε ποιότητα κατασκευής τουλάχιστον εσωτερικά αφού η υλοποίηση γίνεται σε πλακέτες .

Αν επιλέξεις παιχνίδι στην Sony AG8 ,προσωπικά δεν κατάλαβα διαφορά με την ίδια τηλεόραση που έχουμε ,απόλαυσα γραφικά όμως .

Οπότε για μένα αν μπορέσεις να τις δεις από κοντά και τις δύο .
+ για την Sony ότι μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σαν media player λόγω antroid όπου μπορείς να κανείς πολλά πράγματα .
 

Stelioskrete

AVClub Enthusiast
4 March 2010
841
Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις... οπότε η Lg καλύτερη σε lag κ η Sony σε λίγο καλύτερη σε επεξεργασία εικόνας... πολύ καλά μοντέλο κ οι δύο αλλά λίγο ακριβή υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε περσινά μαντελα ίσως πάντα σε 55
Ευχαριστώ
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
ναι και τα περσινά αντίστοιχα μοντέλα είναι το ίδιο καλά, αλλά δεν υπάρχουν στην αγορά πια
 

paragontikos

New member
4 March 2015
23
αν ψάχνεις κάτι οικονομικό υπάρχει και η Philips 55" oled 754 σε προσφορά 899 (μέχρι 25/3 απο φυλλάδιο κωτσόβολο), φοράει πάνελ απο LG, είναι 100hz πάνελ αλλά δεν δέχεται είσοδο 4κ στα 100hz, επίσης σε Qled η Samsung QE55Q70R στα 799 (γερμανός) καλή επιλογή για gaming
 

Stelioskrete

AVClub Enthusiast
4 March 2010
841
Ευχαριστώ έλεγα μήπως για αντίστοιχα μοντευLv η Sony του περσινά ας πούμε...?