Αγορά tablet android για gps

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

bhj4

New member
26 March 2020
28
Θα ηθελα να αγορασω ένα tablet αποκλειστικα για gps , ''

1) Το ποσό που διαθέτουμε: μεχρι 500 ευρω
2) Την χρήση του tablet για gps θα είναι η χρηση του./
3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε: 10.μεγεθος
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει ,, να εχει το τελευταιο λειτουργικο συστημα και να εχει και αρκετη μνημη και καλο επεξεργαστη,.
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; oxi
6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G; Ναι. , να εχει και wifi
7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ; oxi
8) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; ναι
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot; ναι
10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία; ναι
11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; από ελλαδα μονο./
12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); όχι δεν εχω θεμα
13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο; καινουργιο
 
Last edited by a moderator:

schubert

AVClub Enthusiast
21 August 2009
914
Θεσσαλία
Καλημέρα σας! Εγώ έχω αγοράσει εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια ένα τάμπλετ της MLS, 8ρι όμως, το οποίο έχει ενσωματωμένο το λογισμικό της εταιρείας για λειτουργίες gps. Γενικά είμαι ικανοποιημένος, μολονότι η ποιότητα κατασκευής δεν είναι άριστη. Το χρησιμοποιώ αποκλειστικά στο αυτοκίνητο ως gps και ως πηγή μουσικής, συνδέοντάς το με blue tooth με εξάρτημα parrrot, το οποίο συνεργάζεται με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου. Είναι οικονομική λύση. Δεν γράφω μοντέλο, διότι προφανώς υπάρχουν νεότερα. Το βασικό είναι να έχει αρκετή RAΜ και ταχύτητα επεξεργαστή.