MEDIA PLAYER ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ E-AC-3

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

GEORGE.B

Senior Member
26 May 2008
692
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα σας.

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε ένα media player που να έχει συνδέσεις HDMI, Ethernet LAN
και να υποστηρίζει audio E-AC-3 παρακαλώ;

Περίπου μέχρι τα 100 ευρώ.

Σας ευχαριστώ.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Ερώτηση κρίσεως, να φανταστώ πως έχεις av receiver στην αλυσίδα που υποστηρίζει Dolby Digital Plus ( E-AC3 ) σωστά ?
 

GEORGE.B

Senior Member
26 May 2008
692
ΑΘΗΝΑ
Όχι δεν έχω... Δεν ξέρω πολλά πράγματα παιδιά, το μόνο που θέλω είναι ένα media player με ethernet και Wifi αν είναι δυνατό το τελευταίο (δεν με καίει) να παίζει κάτι σειρές που βγαίνουν με αυτόν τον ήχο.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Άρα θες να το κάνει decode και downmix σε stereo για να το παίζει η τηλεόρασή σου ?
 

GEORGE.B

Senior Member
26 May 2008
692
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα σας!
Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση, ναι Billpeppas, όπως έκανε το WDLIVEXTV...
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Δεν ψάχνεις και το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου.
Πόσο μάλλον σε αρκετά χαμηλό budget ( αυτές οι άδειες για decoding κοστίζουν γιατί ζητάει φράγκα η Dolby )
 

GEORGE.B

Senior Member
26 May 2008
692
ΑΘΗΝΑ
Βασίλη από ότι κατάλαβα υπάρχει player αλλά με περισσότερα χρήματα... Υπάρχει εδώ ή εξωτερικό;
Έχεις κάποιον σύνδεσμο;
Στην τελική μου φαίνεται θα το κάνω με τον παραδοσιακό τρόπο... Extract audio, μετατροπή σε ac3 και ξανά στην θέση του...
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Αρκετές συσκευές της Dune ( Dune HD media players ) έχουν υποστήριξη EAC3 decoding, αλλά νομίζω η πιο φτηνή με eac3 είναι στα 199 .
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Ένα Raspberry Pi3 η και το Pi4 με Libreelec είναι ότι πιο φτηνό, δεδομένου ότι δεν θες πολλά πράγματα, μην σκάσεις κάνα 300 για απλή χρήση.

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk