quarantine abba quiz

Status
Not open for further replies.

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,842
Αθήνα-Κέντρο
περνάμε που περνάμε καραντίνα,ας παίξουμε λίγο όλοι μαζί,να μοιράσω και εγώ το κατιτίς μου σε εσάς που αγαπάω και με ανέχεστε.

Το επιβάλλουν οι καιροί και τώρα που έχουμε άφθονο χρόνο,ώρα για τεστ γνώσεων για όλους ανεξαιρέτως τους φίλους.

Τα δώρα:

1.Ενα βινύλιο σε άριστη κατάσταση με την εισαγωγή 1812 του Τσαικόφσκυ+το ιταλικό καπρίτσιο

48d5796fb120bf76f24fae3b5525c534c2e17afd67707987dcc892aa8ce8d8f79af2ea32b40c6e50c7ee8eaf2be51018.jpg


2.Ενα Blu-ray με την ταινία "Flatliners" (1990),σε συλλεκτική μεταλική συσκευασία,με ελληνικούς υπότιτλους

51LXdx83RKL._SX342_.jpg


3.Ενα DVD με την ταινία Kalifornia (1993) με τον Brad Pitt και ελληνικούς υπότιτλους

517cl6UcBxL._SY445_.jpg


4.μία μάσκα !

surgical-masks-100pcs.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το quiz:

1.Το πρώτο single που κυκλοφόρησαν και οι τέσσερεις μαζί,δεν λεγόντουσαν ακόμα ΑΒΒΑ αλλά: Bjiorn&Benny,Agnetha&Anni-Frid

- Ποιό τραγούδι ήταν ?

2. Ενα χρόνο πριν το Waterloo, οι ΑΒΒΑ είχαν προσπαθήσει πάλι να πάνε στην Eurovision αλλά κόπηκαν στον Σουηδικό τελικό.Το τραγούδι ωστόσο γνώρισε σχετική επιτυχία

- Ποιό τραγούδι ήταν?

3. Την χρονιά του waterloo οι ΑΒΒΑ είχαν ετοιμάσει και δεύτερο τραγούδι για υποψηφιότητα.Μια mid-tempo μπαλλάντα στο ύφος της τότε Eurovision παίζοντας σε ασφαλή μονοπάτια του διαγωνισμού χωρις ρίσκο. Τελικά αποφάσισαν (ευτυχώς) να ρισκάρουν και να πάνε κόντρα στις νόρμες της εποχής και διάλεξαν το Waterloo.

-Ποιό ήταν το εφεδρικό τραγούδι τους?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ο διαγωνισμός θα μείνει ανοιχτός για δύο εβδομάδες,ήτοι λήγει την Κυριακή 12 Απριλίου τα μεσάνυχτα

Σε περίπτωση πολλών σωστών απαντήσεων,θα γίνει της Πόπ..συγγνώμη,κλήρωση εννοούσα.

Αα και τα έξοδα δικά μου.

καλή επιτυχία..
 
Last edited:

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,421
Πειραιας
Εδώ βέβαια δημιουργείται ένα τεράστιο θέμα.
Θα δούνε τις απαντήσεις μου οι άλλοι, θα με αντιγράψουν και θα μου πάρουν την δόξα και τα δώρα (την μποτίλια θέλω :BDGBGDB55: )
Θα μου πεις ....γιατί είσαι σίγουρος ρε μεγάλε ότι δεν έχεις κάμει σφάλμα ?
Διότι είναι παγκοσμίως γνωστό ότι ειμαι ..άσφαλτος (και από τις καλές,όχι αυτές που γλιστράνε):flipout:
 

Γιώργος Κουν.

Supreme Member
19 June 2006
8,022
Αιγάλεω
Απάντηση: Re: quarantine abba quiz

Εδώ βέβαια δημιουργείται ένα τεράστιο θέμα.
Θα δούνε τις απαντήσεις μου οι άλλοι, θα με αντιγράψουν και θα μου πάρουν την δόξα και τα δώρα (την μποτίλια θέλω :BDGBGDB55: )
Θα μου πεις ....γιατί είσαι σίγουρος ρε μεγάλε ότι δεν έχεις κάμει σφάλμα ?
Διότι είναι παγκοσμίως γνωστό ότι ειμαι ..άσφαλτος (και από τις καλές,όχι αυτές που γλιστράνε):flipout:

E, μα...! Άδικο έχεις;
Εμείς τι να γράψουμε τώρα; Τα... λάθος για να μη θεωρηθεί ότι αντιγράψαμε; :slapface:
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,842
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Re: quarantine abba quiz

E, μα...! Άδικο έχεις;
Εμείς τι να γράψουμε τώρα; Τα... λάθος για να μη θεωρηθεί ότι αντιγράψαμε; :slapface:

O Mιχαλιός ειναι φιλος μου δεν θα τον πειραξει που λοξοκοιταξα στο γραπτο του :flipout:

Μωρέ γράψτε εσείς και θα σας βολέψω όλους.Το google να είναι καλά.

Είπαμε θα γίνει με κλη..ροτίδα !:grandpa:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,963
Εκεί ψηλά.....
Και στο μεταξυ θα τα εχει πει λαθος και θα μας εχει παρει ολους στον λαιμο του.
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
1.people need love
2.ring ring
3.hasta manana

Κανα μπουκαλακι οινοπνευμα ;;;;

:Banane0: :ernaehrung004:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,963
Εκεί ψηλά.....
Κατσε ρε συ μην αντιγραφουμε ολοι τον ιδιο θα μας καταλαβει ρε σεις.

Βαλτε κανα κομμα διαφορετικο !!!

Γραψτε κανα

3.hasta banana


Eιναι ψυχουλα ο Μητσος δεν θα σας το χρεωσει πολυ το λαθος.
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,842
Αθήνα-Κέντρο
Ο διαγωνισμός ακυρώνεται λόγω μη προσέλευσης κόσμου.

Ευχαριστώ τον Μιχάλη,τον Γιώργο και τον Ναθαναήλ.

Και να είστε σίγουροι οτι δεν πρόκειται να ξανακάνω το ίδιο λάθος...
 
Status
Not open for further replies.