Εγκατάσταση-Συνδεσμολογία

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Soul_Giannis

New member
14 October 2010
73
Φίλοι καλήσπερα,
εύχομαι όλοι σας να είστε υγιής και καλή δύναμη σε όλους.

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας στο εξής.
Το σπίτι είναι μονοκατοικία στην περιοχή του Γέρακα με φάτσα κάρτα τον Υμμητό και οι τηλεοράσεις δεν χρειάζονται σχεδόν καθόλου κεραία.
Παρόλα αυτά υπάρχει κεντρική κεραία που καταλήγει σε ένα σημείο που έχω ένα καταγραφικό για κάμερες.Στο σαλόνι έχω ενα OTE-TV και έχω αγοράσει ενα Lemco HDMOD-1 και ένα HDMOD 4 τα οποία θέλω να τα συνδέσω ώστε να βλέπω κάμερες και OTE TV στις 3 τηλεοράσεις που βρίσκονται σε διαφορετικά δωμάτια.
Σύνδεσα λοιπόν το HDMOD 1 στις κάμερες και το HDMOD 4 στο OTETV.Ρύθμισα το ένα στην συχνότητα 23 και το άλλο στην 35 και εχω πλήρη αποτυχία.Δλδ η τηλεόραση στο σαλόνι δεν βρίσκει το κανάλι για τις κάμερες αλλά βρίσκει το κανάλι του ΟΤΕTV και οι άλλες tv η μια παίζει και τα δυο και η άλλη κανένα.Μίλησα με την LEMCO και μου είπε να έχω το καθένα σε διαφορετικό προφίλ απο το άλλο κάτι που έκανα αλλά δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.
Να διευκρινίσω πως το σήμα απο το HDMOD 4 το στέλνω στο σημείο που είναι οι κάμερες με ξεχωριστό καλώδιο.

Εάν κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει θα του είμαι υπόχρεος.

Ευχαριστώ