Synology DS218play and PopBox V8 !!

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Γεια σας, αγόρασα ενα synology ds218play και προσπαθώ να το συνδέσω με ενα PopBox V8 υπαρχει καποιος οδηγός εδω μέσα η καποιος αν μπορεί να με βοηθήσει με αυτο ;
προς το παρον κατι γρήγορο που έκανα μου βγάζει " SHARE NO LONGER EXIST " το PopBox V8.
Ευχαριστώ
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
έχω πρόσβαση στο Diskstation μέσω POPBOX V8 χρησιμοποιώντας το NETWOREDMEDIA Οι υπότιτλοι δεν εμφανίζονται ομως ,μπαινοντας δε απο WORKGROUP βρίσκω το DS218PLAY κάνοντας login μου βγάζει αυτό " SHARE NO LONGER EXIST " !
τι πρέπει να κάνω αν γνωρίζει καποιος ?
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Στο synology εφτιαξες κάποιο share folder και εδωσες δικαιώματα σε κάποιο χρήστη;

Με τον ίδιο χρήστη δοκιμάσεις απο την άλλη συσκευη;

ΥΓ: Δεν ξερω τι είναι το popbox

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Απο το PC στα ίδια shares με το ίδιο account έχεις full πρόσβαση ? Μπορείς να φτιάξεις και να σβήσεις τα αρχεία ?

Δες επίσεις τι SMB protocol υποστηρίζει το μηχάνημα και δες στο synology αν ειναι ενεργό.

ψάξε στο control panel για SMB και θα το δεις στο file services. Πάτα advanced settings.
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Το popbox ειναι ενας media player , με άλλο player π.χ βλέπω τον φάκελο που έχω κάνει share , εννοείτε ότι στο pc τα βλέπω και τα ανοίγω και βάζω και αρχεία μέσα , ίσως ειναι αυτό που λες ότι δεν υποστηρίζει κάποιο πρωτόκολλο το player αυτό , να σου δώσω να καταλάβεις έναν φάκελο από το pc μου που είναι public τον βλέπει κανονικά το popbox


Sent from my iPhone using Tapatalk