Πρόβλημα με Windows 8.1

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,691
Clermont-Ferrand, France
Συνέδεσε το με καλώδιο στον router, για να έχει σίγουρα internet. Σου λείπουν 2 επιλογές κάτω κάτω. Αριστερά το skip for now και δεξιά το let's go. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, αφού σου το λέει κιόλας, είναι ότι κάτι συμβαίνει με το WiFi σου.
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Σ'ευχαριστώ πολυ.Μπααα,το δοκίμασα έχοντας ενεργοποιημένο και το wifi.Μπηκα στην bios αλλά δεν βλέπει καν τον c:.Εβγαλα τον c: και τον συνδεσα σε άλλο λάπτοπ.Μου έβγαλε μνμ ότι χρειάζεται repair για να τον δει.Εκανε repair,τον ξαναβάζω στο λάπτοπ,πάλι η ίδια οθόνη.Τον έβγαλα πάλι και τον ξανάβαλα για να μου βγάλουν μενού επαναφοράς.Τον έκανα επαναφορά χωρίς διαγραφή των αρχείων μου,τίποτα.Τον έκανα επαναφορά με διαγραφή των αρχείων μου,Τζίφος..Τωρα σώζω ότι θέλω σε άλλο λάπτοπ και ετοιμάζομαι για πλήρη διαγραφή και επανεγκατάσταση.
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Το πρόβλημα λύθηκε και δεν λύθηκε.
Το λαπτοπ το είχε ο γιος μου για 1-2 χρόνια.Έκανε Login με τον δικό του λογαριασμό στην Microsoft.
Mέχρι χθες βράδυ,έμπαινα στο laptop με τον δικό μου λογαριασμό.
Σήμερα και έχοντας κάνει τα πάντα για να φύγει αυτή η μπλε οθόνη,είπα να δοκιμάσω να μπω με τον λογαριασμο του γιου μου και...μπήκα.
Άρα,δεν έχει πρόβλημα η Motherboard ή ο c:
όμως,αφού μπήκα με τον λογαριασμό του γιου μου,δεν με αφήνει να τον διαγράψω από το λαπτοπ.Θα πρέπει να μπω με τον δικό μου λογαριασμό microsoft,που όμως όταν προσπαθώ,μου ξαναβγάζει την μπλε οθόνη...
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,691
Clermont-Ferrand, France
Re: Απάντηση: Πρόβλημα με Windows 8.1

Σ'ευχαριστώ πολυ.Μπααα,το δοκίμασα έχοντας ενεργοποιημένο και το wifi.Μπηκα στην bios αλλά δεν βλέπει καν τον c:.Εβγαλα τον c: και τον συνδεσα σε άλλο λάπτοπ.Μου έβγαλε μνμ ότι χρειάζεται repair για να τον δει.Εκανε repair,τον ξαναβάζω στο λάπτοπ,πάλι η ίδια οθόνη.Τον έβγαλα πάλι και τον ξανάβαλα για να μου βγάλουν μενού επαναφοράς.Τον έκανα επαναφορά χωρίς διαγραφή των αρχείων μου,τίποτα.Τον έκανα επαναφορά με διαγραφή των αρχείων μου,Τζίφος..Τωρα σώζω ότι θέλω σε άλλο λάπτοπ και ετοιμάζομαι για πλήρη διαγραφή και επανεγκατάσταση.

Μα το μήνυμα που σου βγάζει, δεν είναι κάποιο πρόβλημα. Ενημερωτικό είναι. Βέβαια δεν ξέρω τι έχεις κάνει ποια, με όλες αυτές τις κινήσεις. Γιατί παραμένεις σε 8.1? Δεν θα βάλεις 10άρια?
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Από το πρωί @@@μαι και τελικά τα κατάφερα.
Διέγραψα τα άλλα 2 λαπτοπς των παιδιών από τον λογαριασμό μου στην Microsoft και τελικά μπήκα.
Τώρα τι στα διάλα κομπλικέ ήταν αυτό,μόνο η Microsoft το ξέρει.