ελαττωματικά γυαλιά 3D panasonic - συμβατότητα με νέα μοντέλα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

gmask

Senior Member
30 January 2008
301
Επί 7 συναπτά έτη, χρησιμοποίησα με επιτυχία τα γυαλιά TY-EW3D2ME, τόσο στον προβολέα PT-AE5000, όσο και στην 50άρα τηλεόραση ST30. Κατά λάθος, τα φόρτισα προχθές σε υπολογιστή, αντί για την τηλεόραση και από τότε εμφάνισαν αυτά τα 2 μαύρα στίγματα που φαίνονται στη φωτογραφία. Επειδή τα τελευταία κομμάτια που υπήρχαν στην αγορά, εξαντλήθηκαν πρόσφατα, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης που έχει μεταχειρισμένα και δεν τα χρειάζεται, να τα αγοράσω. Εναλλακτικά, κάποιος να με διαφωτίσει αν υπάρχει συμβατότητα του προβολέα και της τηλεόρασής μου με τα καινούρια μοντέλα γυαλιών 3D της Panasonic?
 

Attachments

  • ΓŽβ€’ΓŽΒΉΓŽΒΊΓΕ’ΓŽΒ½ΓŽΒ± 003.jpg
    ΓŽβ€’ΓŽΒΉΓŽΒΊΓΕ’ΓŽΒ½ΓŽΒ± 003.jpg
    47.7 KB · Views: 129

Portioli

Supreme Member
3 June 2007
3,836
Dystopia
Εναλλακτικά, κάποιος να με διαφωτίσει αν υπάρχει συμβατότητα του προβολέα και της τηλεόρασής μου με τα καινούρια μοντέλα γυαλιών 3D της Panasonic?

Δεν τα θυμάμαι καλά , έχουν περάσει πολλά χρόνια. Νόμιζω οι τηλεοράσεις από το 2012 και μετά θέλανε άλλα γυαλιά.
Για το προβολέα γυαλί τσέκαρε τα Xpand.
 

gmask

Senior Member
30 January 2008
301
Re: Απάντηση: ελαττωματικά γυαλιά 3D panasonic - συμβατότητα με νέα μοντέλα

πανάκριβα τα γυαλιά EXPAND!!! αξίζουν τουλάχιστον τα λεφτά τους? Πως θα τσεκάρω τη συμβατοτητα με προβολέα και τηλεόραση?
 

xifias

Established Member
12 December 2007
178
Ασχετο..αλλα γιατι καταργηθηκαν γενικα τα 3D μοντελα?Ηταν απλα αλλαγη πλευσης η μεσολαβησε κατι?
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,738
Βόλος
Έχω δύο TY-EW3D2MA και ένα TY-EW3D2M που δεν τα χρησιμοποιώ.
Ο lynch εκδήλωσε ενδιαφέρον πρώτος, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση. Αν δεν τα θέλει, θα στα στείλω.

Μου κάνει εντύπωση πάντως πώς "κόλλησε" το panel έτσι κυκλικά από τη φόρτηση...
 

Nikos F

Supreme Member
19 June 2006
6,146
Αλιμος
εγω τα δικα μου της panasonic vt 30
τα φορτιζω αραια και που απο διαφορετικη πηγη
mini usb ευτυχως κανενα προβλημα
τοτε ηταν πανακριβα αν καποιος ηθελε εξτρα περαν των 2 που ειχε η τιβι..