Δεν ανοίγουν ορισμένα αρχεία και φάκελοι

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

mike19

New member
26 August 2009
3
Κανοντας κλικ για να ανοιξω ενα αρχειο dmp στα windows 10 home,μου βγαινει μηνυμα οτι χρειαζομαι αδεια απο τον κατοχο του αρχειου,η απο ενα διαχειριστη του συστηματος. Το ιδιο συμβαινει και με ορισμενους αλλους φακελους. Ειμαι ο μοναδικος κατοχος και χειριστης του υπολογιστη. Πως και με ποια διαδικασια μπαινω? Πρεπει να ειναι μαλλον στις ιδιοτητες του αρχειου στην παραγραφο Ασφαλεια. Καθε βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω

Μιχαλης Κουτρουμπεζης.

ΥΓ, Επιπλεον ανοιγοντας το αρχειο εμφανιζεται αυτη η γραμματοσειρα.Πως θα την διαβασω?

ΐΧ(ψο£»ο£» Χ(ψο£»ο£» @Ψ(ψο£»ο£» Ψ(ψο£»ο£» ΐΨ(ψο£»ο£» Ψ(ψο£»ο£» Ω(ψο£»ο£» ΐΦ(ψο£»ο£» AηΖ’β€’ο£»ο£» o(ψο£»ο£»AηΖ’β€’ο£»ο£» o(ψο£»ο£»@ηΖ’β€’ο£»ο£» p(ψο£»ο£»BηΖ’β€’ο£»ο£» n(ψο£»ο£»ΐΜιΖ’β€’ο£»ο£» q(ψο£»ο£»PΝιΖ’β€’ο£»ο£» q(ψο£»ο£» KπΖ’β€’ο£»ο£» m(ψο£»ο£»@ηΖ’β€’ο£»ο£» p(ψο£»ο£»θΖ’β€’ο£»ο£» w(ψο£»ο£»

PooL0πφ'ψο£»ο£»πφ'ψο£»ο£»ΐ"°d δο£»ο£»ΐ°d δο£»ο£»
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: Δεν ανοιγουν ορισμενα αρχεια και φακελοι.

Φανταζομαι δεν ξέρεις τι είναι τα αρχεία dmp (memory dump files που δεν είναι για άνοιγμα υπό κανονικές συνθήκες) και πας ψαχουλεύοντας χωρίς λόγο...
 

mike19

New member
26 August 2009
3
Re: Δεν ανοιγουν ορισμενα αρχεια και φακελοι.

Επειδη βλεπω οτι εχεις πολλα χρονια στο αθλημα,πρεπει να θυμασαι σε πιο παλια εκδοση των WIN,ανοιγαμε το αρχειο και διαβαζαμε το προβλημα που υπηρχε,και εαν θελαμε αποθηκευαμε το αρχειο.Τωρα
κανοντας κλικ για να ανοιξω ενα αρχειο [οχι ολα] στα windows 10 home,μου βγαινει μηνυμα οτι χρειαζομαι αδεια απο τον κατοχο του αρχειου,η απο ενα διαχειριστη του συστηματος. Το ιδιο συμβαινει και με ορισμενους αλλους φακελους. Ειμαι ο μοναδικος κατοχος και χειριστης του υπολογιστη. Πως και με ποια διαδικασια μπαινω? Πρεπει να ειναι μαλλον στις ιδιοτητες του αρχειου στην παραγραφο Ασφαλεια. Καθε βοηθεια δεκτη.

Με εκτιμηση.