LG LM6300PLA: Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Δεν βρήκα σχετικό και ανοίγω αυτό γιατί θα την πάρω μόλις ανοίξουν τα καταστήματα κανονικά.

Σήμερα που προσπάθησα δεν τα κατάφερα γιατί στο κατάστημα πουλάνε μόνο κινητά/tablets.

Θέλω να λειτουργούν κανονικά για να μπορώ να χρησιμοποιήσω και DOA (μακριά από εμάς βέβαια :) )

Θα πάρω την 32" που δεν υπάρχει στο ελληνικό site της LG αλλά μετά από επικοινωνία με την αντιπροσωπία τα spec της είναι στο αγγλικό

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-32LM6300PLA

για 32" που δεν υπάρχουν 4K θεωρώ ότι έχει τα πάντα που θα ήθελα (HDR, Plex, FullHD, WIFI, LAN). --EDIT: είδα τελικά μια 32 4Κ samsung αλλα στα 700 που για κρεβατοκάμαρα δεν λέει το ποσό.

Δεν έχει magic remote στην τιμή της και πρέπει να το πάρεις extra άλλα έχω από την 55OLEDC7V. Ελπίζω να παίζει εναλλάξ και να μην θέλει κάποιο "δέσιμο" με μία συσκευή (δεν έχω δοκιμάσει και εμβέλεια, μην είμαι στο άλλο δωμάτιο και κουνάω τον κέρσορα στο σαλόνι).

Η τιμή για 32" είναι στο 230 .
Το magic remote αν το θες στα 40 περίπου.

Σκέφτομαι να μην πάρω επέκταση εγγύησης γιατί είναι ακριβή αναλογικά (αφού καλύπτει μοντέλα μέχρι 500 ). Σε 2+ χρόνια αν χαλάσει θα δω άλλη με καλύτερα spec και παρόμοια τιμή τότε.
5 χρόνια: 65
Προνομιακή 3 Χρόνια: 60
Προνομιακή 5 Χρόνια: 85
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Την παρέλαβα σήμερα.

Συνδεση με wifi και update.

Το μενού πιο αργό απο την OLED55C7V και με ενοχλεί λιγο.

Σε HDR content δεν βλέπω να ανάβει στην οθόνη ένδειξη οπως στην oled.

Αναπαραγωγή απο plex οκ σε μια δοκιμή.

Το τηλεκοντρόλ της Oled δουλευει μερικος. Δεν δουλεύει το airmouse και το voice.
Θελει κάποια ενεργοποίηση στο μενού;

Το app δουλευει αλλα ο pointer αργεί, αλλά δεν ξέρω μήπως είναι από το wifi. Θα δοκιμάσω και με καλώδιο.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Το Netflix με το που ανοίγει βγάζει μήνυμα στα ελληνικά ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά.

Και παραπέμπει στο www.netflix.com/greek

Δεν βλέπω netflix και δεν με πειράζει αλλα στα υπόψη όσων ενδιαφέρονται.

Δεν ήξερα ότι υπήρχε διαφοροποίηση στις συσκευές με τα ελληνικά.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Last edited by a moderator:

darkman

New member
31 May 2008
71
athens
Καλησπέρα

Αγόρασα την συγκεκριμένη τηλεόραση πριν μια εβδομάδα για υπνοδωμάτιο και μέχρι της στιγμής δηλώνω πολύ ευχαριστημενος.
Έχει πολλές ρυθμίσεις εικόνας και έχω χάσει λίγο την μπάλα .Έχουμε κάπου calibration picture settings για το συγκεκριμένο μοντέλο ?
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Δεν το έχω ψάξει. Μόνο που γλίτωσα 2 τηλεκοντρολ και βλέπω plex, τερμάτισαν οι απαιτήσεις μου :)



Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όσο αφορά το magic remote που αναφέρω, τελικά υπαρχουν 2-3 διαφορετικά magic remotes. Και ο κωδικός αυτού που θελει η συγκεκριμένη ειναι διαφορετικός από αυτόν της OLED55C7V.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Ήρθε update σήμερα για 04.72.25

1. Improvement
1) Software update contains minor bug fix

2. Applicable model list
32LM6300PLA
43LM6300PLA
43LM6500PLB
32LM6390PLC
32LM6350PLA
32LM630BPLA

3. Release History
[03.60.02]
1.Improving Youtube voice service
2.Adding sound bar to Home dashboard
3.Fixed minor bugs

[04.70.01]
1. TV Voice assistant using mobile LG TV plus App
2. Adding Voice assistant feature in Netflix
3. Enhancement to Home Dashboard

[04.70.15]
1. fix the symptom that the Magic Remote Control cursor does not move left or right

[04.72.10]
1. fix audio mute issue after s/w update

[04.72.25]
1. Software update contains minor bug fix
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Διαβαζω σε διαφορα site και δεν καταλαβαίνω αν θα έπρεπε να εχει apple tv+ εφαρμογη.

Πάντως στο store δεν την βλέπω