Sharp 50άρα έχει ήχο όχι εικόνα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ywrgos

New member
14 May 2020
2
Έχω μια Sharp 50BL2EA η οποία στα κανάλια έχει ήχο αλλά δεν έχει εικόνα. Υπότιτλους δείχνει κανονικά. Σε άλλες εφαρμογές YouTube και Netflix παίζει κανονικά. Καμιά ιδέα?
 

ywrgos

New member
14 May 2020
2
Να την αποφορτίζεις βγάζοντάς την άπω τη πρίζα του ρεύματος,μόνο αυτό σου έβγαλε;
Τελικά αναγκάστηκα να κάνω reset την τηλεόραση και έφτιαξε. Απλά ελπίζω να μην γίνει συχνό φαινόμενο γιατί κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά.
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Δοκίμασε να αλλάξεις χώρα όταν την ξανακάνεις Reset βάλε Ιταλία η Γερμανία στο συντονισμό γλώσσα Ελληνικά αν δεν φτιάξει μετά άλλαξε και την γλώσσα στα Αγγλικά κανε δοκιμή δεν έχεις να χάσεις κάτι.
 
Απάντηση: Re: Sharp 50άρα έχει ήχο όχι εικόνα

Τωρα την εχω χώρα ηνωμένο βασίλειο ,τα νουμερα καναλιων αρχιζουν απο 800 αλλα μπαινουν σε όποια σειρά θέλετε και με την αγγλικη γλώσα μετά απο μερικες ημέρες πάλι τα ίδια κάνει
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Υπήρχε παλαιότερα θέμα με σειρά w της SONY που εχω στο γραφείο κάτι έπαιζε με το tuner και την digea ( τελικά σταθεροποιήθηκε στην Ιταλία ) , κοίτα μήπως έχει βγει κάποιο firmware update και διορθωθεί
 
Αυτο το firmware update περιμένω να βγει και διορθωθεί αλλα δεν το βλεπω, διοτι η τελευταια ενημέρωση έγινε τον Οκτώβριο 2019, με αυτο την πηρα την Μαυρη Παρασκευη ,θ' ασχοληθώ πάλι μαζί της τον Δεκέμβριο που θα επιστρεψω Ν ΙΩΝΙΑ ,νομιζω οτι δεν υπαρχει επίσημη αντιπροσωπεία στην ΕΛΛΑΔΑ