Ποια xlr να προτιμησω;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

nickvas19

AVClub Addicted Member
11 August 2011
2,008
Καλημερα παιδια.

αναζητω καποιο καλωδιο xlr διοτι το mogami που εχω δεν με αφησε ευχαριστημενο για καποιον λογο. ειμαι αναμεσα σε 3.

1) Chord Clearway 200e
2) Atlas element integra 289e
3) Wireworld equinox 8 240e

Το element το ειχα σε καλωδιο rca παλιοτερα και το βρισκω ακριβο για xlr. Νομιζω δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Τα wireworld εχω διαβασει και εχω ακουσει παλιοτερα σε συστημα να ειναι λιγο σκληρο με τα σιριστηκα και το φοβαμαι για να ειμαι ειλικρινης. το chord δεν εχω εμπειρια αλλα τα αγγλακια λενε οτι ειναι ειναι ενα σκαλοπατι πιο κατω απο τα ατλας σαν γενικο κανονα και οχι για τα συγκεκριμενα μοντελα.

Ξερω ειναι λιγο δυσκολο καποιος να εχει συγκρινει τα συγκεκριμενα για να μου πει μια αποψη, ωστοσο καθε τι αλλο ισως φανει χρησιμο.

τελος για να μην ανοιγω θεμα για τα rca 3m στα sub. εχω το inakustik premium subwoofer το ειχα αγορασει 35ε το ενα. αξιζει να αναβαθμισω σε atlas element superiοr; ή ακομα και στo equator?! ή νομιζεται θα ναι περιττο εξοδο οποτε να κατσω οπως εχω;

ευχαριστω
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
εχω Chord στα ηχεια και μαλιστα 2 διαφορετικες σειρες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τα συγκεκριμενα.
Στα ιντερκονεκτ χρησιμοποιω μονο Wireworld που επισης ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Τα Ατλας δεν τα εχω δοκιμασει,οποτε εγω προσωπικα θα σου ελεγα να πας σε μια απ'τις δυο,Wireworld ή Chord.
Πολυ καλη ποιοτητα και οι δυο και θα τα χαρακτηριζα διαφανα.
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
Απάντηση: Re: Ποια xlr να προτιμησω;

της wireworld ιντερκονεκτ πιο μοντελο εχεις;

καποιο απ'τις χαμηλες κατηγοριες,δεν θυμαμαι ποιο.
Εχω δοκιμασει σχεδον ολα,σαν χαρακτηρας παραμενουν το ιδιο.