LG B7 αλλαγη σε B9 ή C9

alelo

Established Member
2 July 2009
214
Αγρινιο
Είμαι κάτοχος της LG 55B7 OLED και σκεφτόμουν να αντικαταστησω την τβ αυτή με την B9 ή C9 για την καλύτερη απόδοση στο gaming. Πουλώντας την παλιά τβ και με τις προσφορές που υπάρχουν και με τιμολόγιο μου βγαίνει 120 ευρώ η Β9 και 360 η C9. Το μεγάλο ερώτημα μου ( έχω λιώσει στο web αλλά δεν βγάζω άκρη) είναι η απόδοση στο HDR .

HDR Real Scene Peak Brightness
B7 670 cd/m
B9 526 cd/m
C9 726cd/m

Σύμφωνα με τα νούμερα ποιο σκοτεινή θα είναι η Β9 από αυτή που έχω τώρα ενω η C9 θα είναι λίγο καλύτερη.
Θέλω να σε ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει αυτή την αλλαγή ώστε να μπορέσω να αποφασίσω :

1.Να μείνω με την Β7?
2.Να πάρω την Β9 γιατί με 117 ευρω εχω καλύτερη τβ από την Β7?
3.Αν είναι να αλλάξω την Β7 να πάω στην C9 αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα που είναι από την Β9
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Εγω φιλε μου που είχα την Ε7(παρόμοια με την B7 σου) και τώρα έχω την C9 στο gaming η C9 αρκετά ανώτερη! Έχει όλα τα "καλουδια" του gaming(freesync-gsync) 2.1 HDMI auto latency mode κτλ συν ότι ειδικά στο gaming το HDR είναι αρκετά φωτεινό ενω στην B7 υπήρχε θεμα!Ειδικα εαν σκεφτεσαι για gaming αξίζει να πας σε C9..
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Χτυπά την τώρα γιατί έχει φτάσει σε πολύ καλα επίπεδα η τιμή της και σε λίγες μέρες δεν θα την βρίσκεις..
 

japanese

Established Member
23 December 2008
251
Χτυπά την τώρα γιατί έχει φτάσει σε πολύ καλα επίπεδα η τιμή της και σε λίγες μέρες δεν θα την βρίσκεις..
Που τις είδες τις καλές τιμές ;; Είναι ίδιες εδώ και 6 μήνες με εξαίρεση όταν δίνει δωροεπιταγές η LG..
 

etien4

Established Member
24 January 2015
184
Πόσο πιάνει η B7 τώρα μεταχειρισμένη σε πολύ καλή κατάσταση?Σε ιδιώτη την πούλησες ?

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alelo

Established Member
2 July 2009
214
Αγρινιο
Την δινω 700 ευρώ . Ναι σε φίλο μου και είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς κανένα σημάδι από σύμβολα . Πριν είχα την LG 910 OLED την είχα δώσει πάλι σε φίλο μου και ακόμα δουλεύει τέλεια (2 χρόνια πριν)