Sennheiser hd 4.40 bt

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

theodor77

New member
3 June 2020
3
[FONT=&quot]Χαιρετε , εχω μια απορια σχετικα με τα παρακατω ακουστικα sennheiser hd 4.40 bt .[/FONT]
[FONT=&quot]Λιγο πριν φυγω απο καναδα πηγα σε μαγαζι να παρω ακουστικα , και μεσα στην πληθώρα απο αυτα που ειχε , ξεχωρισα αυτα .[/FONT]
[FONT=&quot]Οταν τα εβαλα στο κεφαλι ακουσα πολυ καθαρο ηχο , πολυ δυνατο και με αρκετα καθαρο και δυνατο μπασω ![/FONT]
[FONT=&quot]Γύρισα Ελλάδα , τα συνδεσα στον υπολογιστη (καρτα ηχου μητρικης Asus M5A97 EVO R2.0) που υποτίθεται έχει 192kHz - 24 bit εξοδο , τα συνδεσα σε κινητο LG G6 σε Samsung s7 plus και σε Xiaomi redmi note 2 .[/FONT]
[FONT=&quot]Αποτελεσμα , ο ηχος πολυ πολυ χαμηλότερος , υποδεέστερος ( δεν εχω αυτι audiophile , αλλα η διαφορα χαοτική ) και καμμια σχεση με εκεινα τα μπασα (δυνατα και καθαρα) που ειχα ακουσει εκει .[/FONT]
[FONT=&quot]Τα δοκιμασα και με bluetooth και με καλωδιο ![/FONT]
[FONT=&quot]Τη ακριβως παιζει ?[/FONT]
[FONT=&quot]Καποιοι μου μιλησανε για καρτα ηχου ξεχωριστή , αλλοι για ενισχυτή για μετα τον υπολογιστή , και τελος καποιοι ητανε καθετη για αγορα DAC[/FONT]
[FONT=&quot]Καμμια ιδεα ?[/FONT]
[FONT=&quot]Ευχαριστω ![/FONT]
 

ZaBBaLos

Senior Member
20 September 2018
408
Αθήνα
Ο υπολογιστής σου έχει πομπό Bluetooth ενσωματωμένο ή έχεις κάποιο usb stick? Στα κινητά τα σύνδεσες με καλώδιο ή BT?
 

theodor77

New member
3 June 2020
3
ZaBBaLos φιλος τα εχω συνδεση και με τις 2 επιλογες σε ολα !
Δηλαδη κα μεσω καλωδιου αλλα και μεσω bluetooth .
O υπολογιστης μου εχει ενα φτηνιαρικο usb stick bt .
Αλλα αντε το στικακι να ειναι για τα μπαζα , αλλα και μεσω καλωδιου ?
Πραγματικα τα ακουστικα τα εχω μεσα στην θηκη τους και απλα ειναι σε ενα συρταρι , δεν μπορω να τα χαρω !
 

qwerty1gr

Moderator
Staff member
23 February 2007
3,747
Γηραιά Αλβιώνα
Χαζη ερωτηση απο μερους μου, αλλα.... μηπως εχουν καποιο διακοπτη και οταν τα εχεις με καλωδιο δεν τα ανοιγεις? Τα ΒΤ ακουστικα εω ενσωματωμενο ενισχυτη, αλλα καποια "παιζουν" και χωρις αυτον, αλλα υποδεεστερα.

Επισης θυμησου αν το καταστημα που τα ακουσες τα ειχε μεσω DAC, ενισχυτη κλπ
 

theodor77

New member
3 June 2020
3
Απάντηση: Re: Sennheiser hd 4.40 bt

Δεν μπορω να θυμηθω αν ητανε μεσω καλωδιου η μεσω BT .
Eιχε ενα μαυρο αλλα δεν μπορω να θυμηθω(περασε και 1 χρονος) αν ητανε καλωδιο η η ντιζα ασφαλειας !
Εσεις τη πιστεύεται οτι θα ειναι ποιο καλα η τη χρειαζεται ?
Dac η ενισχυτής ?
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Βασικά δεν χρειάζεται τίποτα γιατί τα ακουστικά είναι bt και μάλιστα με aptx.
Πρέπει να παίζουν πολύ καλά από το κινητό πλην μιας απώλειας στις υψηλές.
Άρα αν δεν παίζουν κάτι δεν πάει καλά.