πρόβλημα με HARMAN/KARDON AVR 255

30 June 2006
57
Mετά από 10 χρόνια δουλειάς αλλά με υποβοήθηση τελικού στα 2 ηχεία μπροστά μπήκε σε λειτουργία stand by.Ενώ δεν έπαιζε μουσική αλλά ήταν ανοιχτός ακούστηκε ένας θόρυβος απο πίσω ηχείο έγραψε protect στην οθόνη και έσβησε. Όταν τον έπιασα απο πάνω ήταν σε αφύσικη υψηλή θερμοκράσία.Τον αποσύνδεσα απο τα πάντα και τον άφησα να κρυώσει .Μετά από 3 δευτερόλεπτα γράφει protect και σβήνει
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Kαλησπερα φιλε μου αρχικα κανε μια δοκιμη να το βγαλεις τελειως απο την μπριζα και μετα απο κανενα μισαωρο βαλτον σε λειτουργια να δεις εαν στο κανει !! παντως απο οσο γνωριζω το επισημο service ειναι audiovision μαρινου γερουλανου-29 αμπελοκηποι τηλ-210 6919931-bye-
 
30 June 2006
57
το έκανα ήδη δεν άλλαξε τίποτα.Τον έχω δώσει στην eastelectronics αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες ότι θα συμφέρει η επισκευή.Πιο πολύ με ενδιαφέρει αν ευθύνεται κάποιο ηχείο μου και κάψει και τον επόμενο.
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,708
Αγιοι Αναργυροι
Πάρε τον από το επίσημο, δε συμφέρει.. Πήγαινέ τον στον ηλεκτρονικό της γειτονιάς, πιθανότατα είναι ευτελόύς αξίας η ζημιά..

δεν είναι επίσημος ο East Νίκο και παρόλο που εδώ δεν ...χαίρει φιλοξενίας, δεν αποκλείεται να γίνει φτηνή και καλή δουλειά.
έχω λόγους να πω κάτι τέτοιο. (για την φτηνή και καλή δουλειά)
υπάρχουν βέβαια και οι αντίθετες απόψεις
 
δεν είναι επίσημος ο East Νίκο και παρόλο που εδώ δεν ...χαίρει φιλοξενίας, δεν αποκλείεται να γίνει φτηνή και καλή δουλειά.
έχω λόγους να πω κάτι τέτοιο. (για την φτηνή και καλή δουλειά)
υπάρχουν βέβαια και οι αντίθετες απόψεις

Βλαντ δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω για τα γραφόμενά σου, αλοίμονο!
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,708
Αγιοι Αναργυροι
Βλαντ δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω για τα γραφόμενά σου, αλοίμονο!

Νίκο το ξέρω αυτό.
εγώ μια φορά τον έχω δει τον άνθρωπο και έχουμε μιλήσει. είχα χάσει κάτι μικρά βιδάκια όταν έφτιαχνα τον βραχίονά μου και μου τα έδωσε τσάμπα γιατί είχε μπόλικα.
πέρα απο αυτό έχω δει και ακούσει δουλειές του και δεν μπορώ να πω κάτι αρνητικό.
χτες μάλιστα άκουγα σε φίλο επί ώρες τα ενισχυτικά του (προ/τελικό) που πριν 1 χρόνο τους είχε κάνει σέρβις με τον τελικό μάλιστα να έχει αρκετά μεγάλη ζημιά.
κελαηδούσαν!
άλλος συνάδερφος με av onkyo επίσης έμεινε ευχαριστημένος.
άλλο θέμα πότε θα το πάρει ο φίλος........ το καλό πράγμα αργεί να γίνει.. :flipout:
 
30 June 2006
57
λοιπόν παιδιά τον πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου βρήκε κατασκευαστικό ελάττωμα από την μαμά εταιρία. Ένας θερμοστάτης ήταν στον αέρα χωρίς να έχει βιδωθεί!!Κάποια στιγμή και ενώ ήταν μέσα στην εγγύηση τον είχα πάει αντιπροσωπεία για προβληματικό hdmi αλλά δεν το είχαν πάρει χαμπάρι. Τόσα χρόνια μου φαινόταν αρκετά ζεστός ,πάνω από το φυσιολογικό θα έλεγα και τον είχα με ανεμιστήρες!!!Γείτονας,φίλος ,επηρεασμένος από τον καλό ήχο του, αγόρασε τον ίδιο και ποτέ δεν ζεσταινόταν όσο η δικός μου αλλά υπέθεσα ότι ο λόγος ήταν που είχε small ηχεία ενώ εγώ large ! Το κόστος θα είναι 60 ευρώ για καμένη έξοδο αλλά θα τον κρατήσει γιατί θέλει να ελέγξει και κάτι άλλο...