PlayStation Games News

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
ps5.jpg



Ετσι ακριβώς, να δούμε και κάτι διαφορετικό από την πεπατημένη.

Ax Demon's Souls, χρόνια το περίμενα, αν κυκλοφορήσει ειδικά με το λανσάρισμα της κονσόλας θα γίνει χαμός.

Για το Horizon 2 χωρίς λόγια, μόνο και μόνο για αυτό θα αγόραζα την κονσόλα.


Και φυσικά το απίστευτο Ratchet and clank.


Δείτε τα και τα 3 σε 4Κ μόνιτορ/τηλεόραση...πόσο καλύτερα φαίνονται.
 
Last edited by a moderator:

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
Re: Sony Playstation 5

Θα δούμε και το event του Xbox τον Ιούλιο . Εγώ πιστεύω ότι η Ms αυτή τη φορά "ψάρεψε" την sony και θα δούμε κάτι καλό . Γιατί τα χτεσινα παιχνίδια κατά 80% παρέπεμπαν σε Nintendo και όχι sony . Ολο το ζουμί ήταν η κονσόλα στο τέλος για να ξεχάσουμε τις φολες που έδειξε .

Φόλες το Spiderman,το horizon, το ratchet, το demon souls κλπ...???? Μακάρι να μας έδειχνε τέτοιες "" φολες"" η Microsoft.. Ναι ξέρω θα δείξει το Ηalo και θα ουρλιάζουμε σαν τους τρελούς. Κράτα μικρό καλάθι πάντως για τον Ιούλιο, για την Microsoft μιλάμε, τον άρχοντα της καταστροφής. Εδώ θα είμαστε και θα δούμε μακάρι να δείξει κάτι καλό παντως.
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Απάντηση: Sony Playstation 5

Όσα αποκλειστικά παιχνίδια και να δείξουν στο τέλος οι πιο πολλοί θα παίζουν Forthnite και Call of Duty
 

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
Re: Απάντηση: Sony Playstation 5

Όσα αποκλειστικά παιχνίδια και να δείξουν στο τέλος οι πιο πολλοί θα παίζουν Forthnite και Call of Duty

Αν είναι έτσι, τότε η Microsoft είναι καταδικασμένη από τα αποδυτήρια, καθώς η τεράστια βάση χρηστών που έχει φτιάξει το ps4 θα μεταπηδήσει στο ps5. Για να στο θέσω πιο απλά μια νέα κονσόλα πουλάει για κυρίως 2 λόγους, πρώτων τα exclusives Και δεύτερον το Loyal κοινό που έχει φτιάξει και ήταν κάτοχοι της προηγούμενης γενιάς. Και στα 2 χάνει κατά κράτος η Microsoft, προς το παρών μόνο στα Exclusives μπορεί να κάνει κάτι για να τραβήξει κοινό και να φτιάξει βάση και εκει πρέπει να χτυπήσει αν θέλει να έχει μέλλον.
Επίσης υπάρχει κάτι που λέγεται εμπιστοσύνη κάτι που η Microsoft αγνοεί, μας πούλησε μια εξαιρετική κονσόλα όπως το X Και το άφησε κλινικά νεκρό χωρίς παιχνίδια την στιγμή που ο ανταγωνιστής σου με την θορυβώδη και πιο αδύναμη κονσόλα κάνει πάρτι με τα παιχνίδια που βγάζει ακόμα και τώρα που είμαστε προ των πυλών των νέων κονσολών (Final Fantasy VII, Last of us 2, Ghost of Tsushima κλπ.), γιατί λοιπόν κάποιος να την εμπιστευτεί στην νέα γενιά? Από εκει και πέρα μπορείτε να ασχοληθείτε με την εμφάνιση της κονσόλας, από ότι φαίνεται αυτό νοιάζει τους περισσότερους εδώ παρά τα παιχνίδια.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: Sony Playstation 5

Φόλες το Spiderman,το horizon, το ratchet, το demon souls κλπ...???? Μακάρι να μας έδειχνε τέτοιες "" φολες"" η Microsoft.. Ναι ξέρω θα δείξει το Ηalo και θα ουρλιάζουμε σαν τους τρελούς. Κράτα μικρό καλάθι πάντως για τον Ιούλιο, για την Microsoft μιλάμε, τον άρχοντα της καταστροφής. Εδώ θα είμαστε και θα δούμε μακάρι να δείξει κάτι καλό παντως.
Μιλάς για το 20%. Το 80% ναι ήταν φολες.
 

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
Re: Απάντηση: Re: Sony Playstation 5

Μιλάς για το 20%. Το 80% ναι ήταν φολες.

Ναι βρε συ, τι ήθελες να δεις πρώτο event είναι, ήθελαν να δείξουν μπόλικα παιχνίδια, προφανώς πολλά θα είναι αδιάφορα και προφανώς είναι νωρίς ακόμα για να αξιοποιήσουν τις δυνατότητες της κονσόλας. Και πάλι όμως από το ΤΙΠΟΤΑ που έχει δείξει η Microsoft μέχρι τώρα είναι πολύ καλύτερα. Ας περιμένουμε και την Microsoft άλλα στο είπα και πριν κράτα μικρό καλάθι και μάλιστα κυκλοφορούν και φήμες εκει έξω για δυσκολία στον προγραμματισμό παιχνιδιών του Xbox που θυμίζουν ιστορίες του ps3, ελπίζω να είναι φήμες μόνο. Σε κάθε περίπτωση με το στραπάτσο που έφαγε σε αυτή την γενιά απλά κρατάς χαμηλά το κεφάλι και πας σωστά και μεθοδικά. Σε αναμονή λοιπόν.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: Sony Playstation 5

Ρε παιδιά παίζει ρόλο αν θα έχει 499 ή 699?Για εμένα καθόλου, απλά θα ζοριστώ παραπάνω στη δεύτερη περίπτωση, το ότι θα το πάρω day 1 είναι δεδομένο. Βασικά μακάρι να είναι σε αυτό το range και να μην έχουμε καμια έκπληξη από την sony παρασυρόμενη από καμια apple και το δούμε σε καμια τιμή που θα μας πέσουν τα μαλλιά. Μιλάμε για την κορυφαία παιχνιδομηχανή/UHD player που θα μας συντροφεύει για 5 χρόνια τουλάχιστον!Εδώ δίνουμε χιλιάρικα για κινητό κάθε χρόνο, στο αν θα δώσουμε 5 ή 6 κατοστάρικα για το PS5 θα μας χαλάσει?
Το θέμα είναι να βγει σύντομα και να μη μας φάει η αναμονή...ιδιαιτέρως τώρα που είδαμε και τις παιχνιδάρες και μας τρέχουν τα σάλια!
(Προσωπικά έπαθα πλάκα και με τα "παιδικά" animation παιχνίδια που έδειξαν, υπέροχα, μιλάμε για ταξίδι σε φανταστικούς κόσμους)
Για εμενα ως πρώτη αγορά κονσολας 100 παραπάνω από το Xbox δίνει νικητή χωρίς δεύτερη σκέψη . Με την διαφορά θα αγοράσω δεύτερο χειριστήριο και ένα δύο παιχνίδια από το store ή μια ετήσια συνδρομή ultimate ... Και εδώ θα είμαστε να το δούμε για το τιμολογιακο παιχνίδι .
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Re: Απάντηση: Re: Sony Playstation 5

Για εμενα ως πρώτη αγορά κονσολας 100 παραπάνω από το Xbox δίνει νικητή χωρίς δεύτερη σκέψη . Με την διαφορά θα αγοράσω δεύτερο χειριστήριο και ένα δύο παιχνίδια από το store ή μια ετήσια συνδρομή ultimate ... Και εδώ θα είμαστε να το δούμε για το τιμολογιακο παιχνίδι .

ποιον δίνει νικητή?το xbox?:flipout:
Φίλτατε αν θέλει η microsoft να πουλήσει καμια κονσόλα καλά θα είναι n πουλήσει την κονσόλα της στα 199 ευρώ, και να δημιουργήσει καμιά 50αριά ακόμη studio, γιατί ακόμα και τα 2 κατοστάρικα, δεν τα πετάω για κονσόλα χωρίς παιχνίδια.
To playstation και ένα χιλιάρικο να βγει, ακόμα και αν το xbox κοστίζει 99 ευρώ, playstation θα πάρω. Ο λόγος είναι οτι θέλω να παίξω παιχνίδια, οχι halo.
Βασικά δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης ή μάχης μεταξύ κονσολών, υπάρχει το playstation και οι "λοιπές" κονσόλες, σε αυτές ανήκει και το xbox.
Θα ισχύσει ότι ίσχυε μέχρι σήμερα και στις καινούργιες κονσόλες, θυμίσου το.
playstation για να παίζεις παιχνίδια
xbox αν θέλεις να βλέπεις κανα UHD δισκάκι και μόνο
και nintendo αν θέλεις να παίξεις να παιδικό ή έχεις μικρά παιδιά.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Sony Playstation 5

ποιον δίνει νικητή?το xbox?:flipout:
Φίλτατε αν θέλει η microsoft να πουλήσει καμια κονσόλα καλά θα είναι n πουλήσει την κονσόλα της στα 199 ευρώ, και να δημιουργήσει καμιά 50αριά ακόμη studio, γιατί ακόμα και τα 2 κατοστάρικα, δεν τα πετάω για κονσόλα χωρίς παιχνίδια.
To playstation και ένα χιλιάρικο να βγει, ακόμα και αν το xbox κοστίζει 99 ευρώ, playstation θα πάρω. Ο λόγος είναι οτι θέλω να παίξω παιχνίδια, οχι halo.
Βασικά δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης ή μάχης μεταξύ κονσολών, υπάρχει το playstation και οι "λοιπές" κονσόλες, σε αυτές ανήκει και το xbox.
Θα ισχύσει ότι ίσχυε μέχρι σήμερα και στις καινούργιες κονσόλες, θυμίσου το.
playstation για να παίζεις παιχνίδια
xbox αν θέλεις να βλέπεις κανα UHD δισκάκι και μόνο
και nintendo αν θέλεις να παίξεις να παιδικό ή έχεις μικρά παιδιά.

Δεν θα αγοράσω το ps5 για να παίξω τρία αποκλειστικά παιχνίδια όταν με το Xbox ότι αγοράσω θα το έχω και σε οποιοδήποτε PC αργότερα αν δεν αγοράσω ξανά κονσόλα ... Το κόστος είναι σοβαρός παράγοντας επιλογής , όχι μόνο στο hardware.

Από αυτά που είδα πάντως στο event από ότι διάβασα τρία τέσσερα είναι τα αποκλειστικά και όλα τα άλλα θα είναι και στο Xbox και PC .

Ο μικρός πάντως έχει πάθει πλάκα με το Ori (είχαμε και κλάματα με το φινάλε) αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι αποκλειστικό Xbox /PC . Οπότε άσε τους φανμποισμους και ότι μόνο το ps έχει σοβαρά παιχνιδια . Μιλάς για το ps σαν χρήστης iPhone πάντως. Με υπερβολές .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Sony Playstation 5

ποιον δίνει νικητή?το xbox?:flipout:
Φίλτατε αν θέλει η microsoft να πουλήσει καμια κονσόλα καλά θα είναι n πουλήσει την κονσόλα της στα 199 ευρώ, και να δημιουργήσει καμιά 50αριά ακόμη studio, γιατί ακόμα και τα 2 κατοστάρικα, δεν τα πετάω για κονσόλα χωρίς παιχνίδια.
To playstation και ένα χιλιάρικο να βγει, ακόμα και αν το xbox κοστίζει 99 ευρώ, playstation θα πάρω. Ο λόγος είναι οτι θέλω να παίξω παιχνίδια, οχι halo.
Βασικά δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης ή μάχης μεταξύ κονσολών, υπάρχει το playstation και οι "λοιπές" κονσόλες, σε αυτές ανήκει και το xbox.
Θα ισχύσει ότι ίσχυε μέχρι σήμερα και στις καινούργιες κονσόλες, θυμίσου το.
playstation για να παίζεις παιχνίδια
xbox αν θέλεις να βλέπεις κανα UHD δισκάκι και μόνο
και nintendo αν θέλεις να παίξεις να παιδικό ή έχεις μικρά παιδιά.

Κονσολα χωρις παιχνιδια...lol

Δεν εχεις ακουσει ποτε για Halo , Gears of war, Forza , Hellblade , Minecraft κτλ να υποθεσω;

Συν το οτι ολα τα third party games θα παιζουν πολυ καλυτερα.

Ας ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι σε αυτα που λεμε.
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Sony PlayStation 5

Συν το οτι ολα τα third party games θα παιζουν πολυ καλυτερα.

Αυτή η οπαδική βεβαιότητα...

Από αυτά που είδα πάντως στο event από ότι διάβασα τρία τέσσερα είναι τα αποκλειστικά και όλα τα άλλα θα είναι και στο Xbox και PC.

9 τουλάχιστον αποκλειστικά παιχνίδια για το PlayStation 5, μετρώντας σε αυτά και το remake για το Demon's Souls (ανεξάρτητα από το έτος κυκλοφορίας). Χώρια διάφορα άλλα, console exclusives που είναι για PlayStation και PC, τα οποία θα προκύψουν στην πορεία.

https://blog.playstation.com/2020/06/11/playstation-studios-first-look-at-9-new-ps5-games/

Ο μικρός πάντως έχει πάθει πλάκα με το Ori (είχαμε και κλάματα με το φινάλε) αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι αποκλειστικό Xbox /PC . Οπότε άσε τους φανμποισμους και ότι μόνο το ps έχει σοβαρά παιχνιδια . Μιλάς για το ps σαν χρήστης iPhone πάντως. Με υπερβολές .

Το πρώτο, το οποίο έγινε διαθέσιμο σε retail μόνο στην Αμερική, κυκλοφόρησε αργότερα για Switch. Ήταν να γίνει διαθέσιμο και για Xbox 360. Το δεύτερο, το οποίο υπάρχει στην Ευρώπη σε retail έκδοση, είναι διαθέσιμο για Xbox One/PC, προς το παρόν, τουλάχιστον. Ίσως στο μέλλον διατεθεί και στη νέα κονσόλα, μόνο του ή σαν πακέτο με το πρώτο.



Επιστρέφοντας στα του PlayStation 5, δημοσιεύθηκε προσφάτως μια συνέντευξη από τον επικεφαλής για το marketing τμήμα (στο PlayStation κομμάτι της Sony):

https://blog.playstation.com/2020/0...ing-deeper-into-yesterdays-ps5-announcements/

Κυρίως "PR κουβέντα", για όποιο άτομο θέλει να τη διαβάσει.



Επιπλέον, σχολιασμός για την παρουσίαση και (σχετικά περιορισμένη) τεχνική ανάλυση, για όσα προβλήθηκαν σε αυτήν, από Digital Foundry:


https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-ps5-reveal-does-it-deliver-the-next-gen-dream
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Sony PlayStation 5

Αυτή η οπαδική βεβαιότητα...
με καλύτερη κάρτα γραφικών και καλύτερο γενικά hardware δεν είναι οπαδισμος . Είναι γεγονός .

Το πρώτο, το οποίο έγινε διαθέσιμο σε retail μόνο στην Αμερική, κυκλοφόρησε αργότερα για Switch. Ήταν να γίνει διαθέσιμο και για Xbox 360. Το δεύτερο, το οποίο υπάρχει στην Ευρώπη σε retail έκδοση, είναι διαθέσιμο για Xbox One/PC, προς το παρόν, τουλάχιστον. Ίσως στο μέλλον διατεθεί και στη νέα κονσόλα, μόνο του ή σαν πακέτο με το πρώτο.

Τι εννοείς αν θα διατεθεί για την νέα κονσόλα ; Αν θα βγει βελτιωμένο για το νέο hardware όπως βγήκε το πρωτο Ori για το Xbox x ; Ακόμη και απο το 360 που ήταν άλλης φιλοσοφίας διαβάζω ότι είναι συμβατοί πάνω από 380 τίτλοι στις επόμενες κονσόλες και ότι το series x θα είναι τελείως συμβατό με τα παιχνίδια που έχουν βγει για one , s, x .
Ήδη η κόπια του Ori 2 που έχω για PC ανηκει στους τίτλους play anywhere . Το παλιό δεν το έχω αλλά αν βγει play anywhere έκδοση θα την αγοράσω . 5 έχει τώρα με την έκπτωση πάντως .
 

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
Re: Sony Playstation 5 - Games

Αφήστε τα ps5 vs xbox και πείτε τίποτα για κανένα παιχνίδι,

Y.Γ. Last of us 2......4 μέρες Και σήμερα για το έπος....Το gaming γεγονός της δεκαετίας είναι μόνο 5 μέρες απόσταση από εμάς!!


Δεν θα αγοράσω το ps5 για να παίξω τρία αποκλειστικά παιχνίδια όταν με το Xbox ότι αγοράσω θα το έχω και σε οποιοδήποτε PC αργότερα αν δεν αγοράσω ξανά κονσόλα ... Το κόστος είναι σοβαρός παράγοντας επιλογής , όχι μόνο στο hardware.

Από αυτά που είδα πάντως στο event από ότι διάβασα τρία τέσσερα είναι τα αποκλειστικά και όλα τα άλλα θα είναι και στο Xbox και PC .

Ο μικρός πάντως έχει πάθει πλάκα με το Ori (είχαμε και κλάματα με το φινάλε) αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι αποκλειστικό Xbox /PC . Οπότε άσε τους φανμποισμους και ότι μόνο το ps έχει σοβαρά παιχνιδια . Μιλάς για το ps σαν χρήστης iPhone πάντως. Με υπερβολές .

Μάλιστα 3 αποκλειστικά παιχνίδια το ps, μόνο 4 από αυτά που έδειξε προχτές είναι αποκλειστικά (δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω με αυτά που γράφεις), αν ναι και φόλες κατά την γνώμη σου όπως μας είπες εχτές άλλα κατά τα άλλα μας έβγαλες το indie παιχνιδάκι Ori έπος και συναισθηματικό, άλλα δεν μπορείς με τίποτα να παίξεις παιχνίδια π.χ. σαν το Detroit και το Last of us που είναι τέρμα συναισθηματικά, και ένα τσουβάλι άλλα που έχει η κονσόλα...και μιλάς και για φανμποισμό στο τέλος και κατηγορείς και για υπερβολές....μιλάμε το τερμάτισες φίλε μου....θεός!!!
 
Last edited by a moderator:

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
Re: Sony Playstation 5

Και ένα πρόχειρο συγκριτικό για το Ratchet and Clank ανάμεσα σε ps4 και ps5, μιλάμε για μεγάλη διαφορά, και είμαστε μόνο στην αρχή, έχουμε να δούμε πολλά στο ps5 σε αυτή την γενιά, ειδικά η Insomniac και η Naughty dog Θα κάνουν ''παπάδες'' με τέτοιο Hardware.

[video=youtube;_psuSGMUf7M]https://www.youtube.com/watch?time_continue=99&v=_psuSGMUf7M&feature=emb_l ogo[/video]
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Re: Sony Playstation 5

Αφήστε τα ps5 vs xbox και πείτε τίποτα για κανένα παιχνίδι,

Y.Γ. Last of us 2......4 μέρες Και σήμερα για το έπος....Το gaming γεγονός της δεκαετίας είναι μόνο 5 μέρες απόσταση από εμάς!!

ναι ρε γαμώτο!το περιμένω τόσο καιρό και με πετυχαίνει με xbox s που το τσάκωσα στα 149 τα Χριστούγεννα και με το ps5 να βγαίνει σε μήνες, δηλαδή έλεος. To last of us είναι από τα λίγα παιχνίδια που οχι μόνο το ξανάπαιξα, το τερμάτισα και δεύτερη φορά!Μάλλον θα χτυπήσω ένα μεταχειρισμένο ρημάδι PS4 πρώτης γενιάς για να παίξω τη παιχνιδάρα, αποκλείεται να περιμένω μέχρι Χριστούγεννα. Εννοείται θα το αγοράσω σε δισκάκι χωρίς καν να έχω playstation, εχω κρατήσει το πρώτο, βασικά έχω 5-6 δισκάκια με τα έπη, uncharted την συλλογή όλη πλην lost legacy, last of us, horizon και back to the future the game, το τελευταίο πρέπει να έκαναν πάρτι εκεί στα public που το ξεφορτώθηκαν αλλα είμαι φαν της ταινίας :Banane0:(και το πήρα και ακριβά, 39.99 το ρημάδι)
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Sony Playstation 5

Μάλιστα 3 αποκλειστικά παιχνίδια το ps, μόνο 4 από αυτά που έδειξε προχτές είναι αποκλειστικά (δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω με αυτά που γράφεις), αν ναι και φόλες κατά την γνώμη σου όπως μας είπες εχτές άλλα κατά τα άλλα μας έβγαλες το indie παιχνιδάκι Ori έπος και συναισθηματικό, άλλα δεν μπορείς με τίποτα να παίξεις παιχνίδια π.χ. σαν το Detroit και το Last of us που είναι τέρμα συναισθηματικά, και ένα τσουβάλι άλλα που έχει η κονσόλα...και μιλάς και για φανμποισμό στο τέλος και κατηγορείς και για υπερβολές....μιλάμε το τερμάτισες φίλε μου....θεός!!!

Φολες ολκής . Και ζήτημα αν αυτά που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον είναι δύο τρία και δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποκλειστικά , όπως το kena. Και αυτά τα last of us και detroit είναι στην κατηγορία "αδιάφορο" . Όπως μου είναι και το RDR για το xbox και τα gears. Όπως μου είναι όλη η σειρά resident evil , final fantasy κλπ. Είπαμε . Τελείως αλλά γούστα στα games . Ένας τίτλος που περιμένω είναι το scorn μόνο και μόνο από την αισθητική που έδειξε . Αν είναι κανένα νέο doom να το χαίρονται...

Δεν υπάρχει άνθρωπος πάντως που τερμάτισε το Ori και δεν εκλαψε. Και το συγκεκριμένο το έπαιξα σε PC ,να μην ξεχνιόμαστε. Δεν είμαι κονσόλας . Φοβερό στον χειρισμο στο PC . Δεν ξέρω αν με χειριστήριο είναι πιο εύκολο αλλά με πληκτρολόγιο είχα να δυσκολευτω τόσο από MMORPG που είχαμε 10 macro για τα skills . Κάθε καρέ του παιχνιδιού και wallpaper . Είχα να χαρώ έτσι platform από το in the heart of darkness. Indie ξε indie είναι παιχνιδαρα το Ori . Και ένα πλεονέκτημα . Αν αγοράσω Xbox . Ότι έχω κάνει στο PC περνάει αυτόματα στην κονσόλα και συνεχίζω το game από όπου το έχω αφήσει και το ανάποδο . Beat that sony.

Και μέχρι στιγμής δεν με κερδίζει το ps ούτε από τα παιχνίδια ούτε από το hardware , ούτε από τις συνδρομές .

Και μιλάω ως μελλοντικός αγοραστής . Μπορει να μην είμαι ο κανόνας . Αλλά δεν νομίζω ότι στόχος των εταιρειών είναι να απλά να διατηρήσουν τους υπάρχοντες χρήστες αλλά να προσελκύσουν και νέους . Και δεν είμαι κανένα παιδάκι 15 να παίζω fortnite...