PAO TV & PAOK TV στην Cosmote TV

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

soccermania

AVClub Enthusiast
19 September 2012
865
ΠΑΟΚ και ΠΑΟ σε συζητήσεις με την Cosmote-TV !

Μία επαναστατική ιδέα που μπορεί να αναδιαμορφώσει το τηλεοπτικό τοπίο στο χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου εξετάζουν πολύ σοβαρά ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκός, που βρίσκονται σε συζητήσεις με την Cosmote TV, ώστε να εντάξουν στο μπουκέτο καναλιών της to PAOK TV και το PAO TV, το οποίο βρίσκεται στα σκαριά.

Πρόκειται για μία πολύ σημαντική εξέλιξη, που αν τελικά ευοδωθεί βάζει για πρώτη φορά την Cosmote TV πολύ δυναμικό στον κόσμο της Super League, αφού η μέχρι τώρα εμπειρία της με τον χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου ήταν με τα δικαιώματα του Κυπέλλου Ελλάδας και της Super League 2.

Οι συζητήσεις δεν είναι σε πολύ προχωρημένο στάδιο, ωστόσο διεξάγονται μέσα σε πολύ καλό κλίμα, με την Cosmote TV να σχεδιάζει να εντάξει τα δύο αυτά κανάλια στην υπηρεσία On Demand, στην οποία ο κάθε συνδρομητής μπορεί σήμερα να παραγγείλει την ταινία της αρεσκείας του και να την δει όποια στιγμή επιθυμεί, μέσα από μία τεράστια γκάμα ταινιών, η τιμή των οποίων ποικίλλει ανάλογα με την σημαντικότητα της (αν είναι πρεμιέρα φερ’ ειπείν).

Οι συζητήσεις αυτές δείχνουν και την τάση του ΠΑΟΚ να συνεχίσει την επένδυση που ξεκίνησε φέτος στο PAOK TV, αφού το ανέβασμα στο ψηφιακό μπουκέτο της Cosmote TV θα βελτιώσει ακόμα περισσότερο σε τεχνικό επίπεδο την ποιότητα των παραγωγών προς όφελος του δέκτη, ενώ πάνω σε αυτή την συνταγή θέλει να πατήσει και ο Παναθηναϊκός, ο οποίος από το καλοκαίρι θα είναι ελεύθερος να βρει την επόμενη τηλεοπτική του στέγη.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, η εξέλιξη αυτή δείχνει και την πρόθεση της Cosmote TV να κάνει ένα δυναμικό μπάσιμο στον χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου και να αποκτήσει δύο πολύ γερά και εμπορικά «χαρτιά», δύο ομάδες με μεγάλο κοινό, ώστε να γίνει ένας ακόμα πιο ισχυρός «παίκτης» στο τηλεοπτικό τοπίο.
sdna.gr

****
 

Totti10GR

Established Member
4 March 2016
138
Αν και εφοσον μπουν τα καναλια αυτα στο δορυφορικο πακετο της cosmote tv θα πληρωνεις παλι για να δεις εναν αγωνα;Αν ειναι να υπαρχει το καναλι και να πληρωνεις οπως τωρα για να δεις τον αγωνα,δε νομιζω οτι εξυπηρετει κατι
 

kbouk

Super Moderator
Staff member
8 January 2010
21,936
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Απάντηση: Re: PAO TV & PAOK TV στην Cosmote TV

Θα εχεις μια ποιοτική σύνδεση αυτό μόνο, θα πληρώνεις λογικά, στο pay per view θα το βάλουν.
 

Stama

Established Member
14 June 2010
193
Ναι παιδιά είναι δεδομένο ότι θα πρέπει να πληρώνεις
 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
355
Re: Απάντηση: Re: PAO TV & PAOK TV στην Cosmote TV

Θα εχεις μια ποιοτική σύνδεση αυτό μόνο, θα πληρώνεις λογικά, στο pay per view θα το βάλουν.
Ακριβώς και δεν θα ψάχνεις διάφορους τρόπους .

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

solareagle

AVClub Addicted Member
13 March 2014
1,626
Ακριβώς και δεν θα ψάχνεις διάφορους τρόπους .

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο ξάδερφος παντως είχε ανανεώσει Nova για 2 χρόνια για να βλέπει εκεί τον ΠΑΟ... Τι θα κάνει από Σεπτέμβρη δεν ξέρω.
 

kbouk

Super Moderator
Staff member
8 January 2010
21,936
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Απάντηση: Re: PAO TV & PAOK TV στην Cosmote TV

Αυτό είναι πραγματι ένα πρόβλημα, ανανεωνεις για το αθλητικό κομμάτι κυρίως και τσουπ αλλάζει το status
 

panos-

AVClub Enthusiast
13 January 2019
1,194
Απάντηση: Re: PAO TV & PAOK TV στην Cosmote TV

Η cosmote καταργεί τα on demand κανάλια (pay per view), ίσως να έχει σχέση με το pao / paok tv, αφού θα έχουν παρόμοια φιλοσοφία.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
δεν νομιζω να εχει καμια σχεση...
απλα δεν τραβαει και επειδη το επιπλεον κοστος ειναι μεγαλο,το κοβει...
σε κεντρικη διαχειριση θα πανε ολες οι ομαδες..
δεν ειναι εποχες για μαγκιες και επαναστασεις....
 

pepis

AVClub Addicted Member
11 December 2010
1,477
Re: Απάντηση: Re: PAO TV & PAOK TV στην Cosmote TV

Η cosmote καταργεί τα on demand κανάλια (pay per view), ίσως να έχει σχέση με το pao / paok tv, αφού θα έχουν παρόμοια φιλοσοφία.
Έχουμε κάποιο λινκ για το θέμα αυτό;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panos-

AVClub Enthusiast
13 January 2019
1,194
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: PAO TV & PAOK TV στην Cosmote TV

Η ανακοίνωση βρίσκεται εδώ: https://www.skroutz.gr/s/14406293/Rohnson-R-2680.html

Και εγώ το βρίσκω απίθανο να έχει σχέση αλλά αν το σκεφτείτε, είναι ένας τρόπος για να υπάρχουν τα κανάλια στον δορυφόρο αλλά να τηρείται και το pay per view, όπως θέλουν οι ομάδες.
 

sdragon28

AVClub Enthusiast
31 July 2018
1,015
Η ανακοίνωση βρίσκεται εδώ: https://www.skroutz.gr/s/14406293/Rohnson-R-2680.html

Και εγώ το βρίσκω απίθανο να έχει σχέση αλλά αν το σκεφτείτε, είναι ένας τρόπος για να υπάρχουν τα κανάλια στον δορυφόρο αλλά να τηρείται και το pay per view, όπως θέλουν οι ομάδες.
Επειδή μάλλον δεν ψάχνουμε για τοστιέρα να φανταστώ ότι έβαλες λάθος link.
 

panos-

AVClub Enthusiast
13 January 2019
1,194
Εντάξει είμαι τραγικός :p
Το λινκ είναι αυτό που έστειλε ο φίλος :)