Αξίζει η αγορά του?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Limo

New member
28 June 2020
5
Καλώς σας βρήκα. Μου πρωτειναν τον Blitzwolf® BW-VP3 Projector στα 220 . Έχετε γνώμη για το συγκεκριμένο προϊόν? Εχω laptop και το Z206 5.1 για να ολοκληρωθεί το home cinema.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Αν απλά θες "μεγάλη" εικόνα, πες οκ, γιατί αν έχεις τις παραμικρές απαιτήσεις αυτό το μαραφέτι δεν κάνει ούτε για αστείο.

Πού θα προβάλεις ?
 

Limo

New member
28 June 2020
5
Απάντηση: Re: Αξίζει η αγορά του?

Αν απλά θες "μεγάλη" εικόνα, πες οκ, γιατί αν έχεις τις παραμικρές απαιτήσεις αυτό το μαραφέτι δεν κάνει ούτε για αστείο.

Πού θα προβάλεις ?
Εχω ένα πανι 120 ίντσες αν θυμάμαι καλά. Το έχω παροπλισει μιας και ο benq μου κάηκε. 1200 στα σκουπίδια από επιστροφή ρευματος
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Σε σύγκριση και με τον πιο φθηνό 1080p BenQ αυτό το... μαραφέτι είναι παιχνιδάκι δυστυχώς.
Ειδικά για άνοιγμα 120" δεν θα το πρότεινα ούτε για αστείο.

Καλύτερα να κρατηθείς και να πάρεις λίγο αργότερα κάτι πιο καλό, παρά να δώσεις τα λεφτά σε κάτι που δεν αξίζει καν.
 

Limo

New member
28 June 2020
5
Απάντηση: Re: Αξίζει η αγορά του?

Σε σύγκριση και με τον πιο φθηνό 1080p BenQ αυτό το... μαραφέτι είναι παιχνιδάκι δυστυχώς.
Ειδικά για άνοιγμα 120" δεν θα το πρότεινα ούτε για αστείο.

Καλύτερα να κρατηθείς και να πάρεις λίγο αργότερα κάτι πιο καλό, παρά να δώσεις τα λεφτά σε κάτι που δεν αξίζει καν.
Τι πρεπει να κοιτάω στα χαραχτηρηστικά για μια συσκευή που δεν είναι ακριβή? Τα χαραχτηρηστικά του εν λόγο προτζεκτορα είναι καλά λέγοντας 6.500 lums 4k ανάλυση κλπ....
Για 230 ευρώ δεν αξίζει να δεις μια ταινία σπίτι? Δεν έχω και τις τρελές απετησεις και σίγουρα ότι πληρωνεις περνεις. Αμα μπορείς να είσαι λίγο ποιο συγκεκριμένους γιατί δεν είναι καλή αγορά θα το εκτιμούσα. Για παράδειγμα. Κακές επαφές USB η HDMI τρέμουλο εικόνας κακό μενου θόρυβος κτλ
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,738
Βόλος
Δεν λέει 4k ανάλυση, λέει ότι δέχεται σήμα 4k. Ποια είναι η ανάλυση του panel δεν βρήκα.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Βασικά μεταξύ αυτού του... λαμπατέρ ( αν βγάζει έστω 5000 lumens θα το κάνεις προβολέα νύκτας για το πάρκινγκ σου ) και οτιδήποτε θα έπαιρνα... το οτιδήποτε.
Βρίσκεις με 300 κανέναν μεταχειρισμένο BenQ ή Epson 1080p και έχεις απείρως καλύτερη εικόνα.
 

djx33

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,712
Tokyo, JP
Free Shipping δεν σημαίνει χωρίς δασμούς.

Φίλε μου δεν υπάρχουν δασμοί, απο Ευρώπη έρχεται (ευρωπαϊκή αποθήκη δλδ). Το έκανα και bold...
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,738
Βόλος
Μια και που βρήκες τα τεχνικά χαρακτηριστικά:
Brightness:380 ANSI lumen
Contrast:2000:1

Πόσο ήταν ο χαλασμένος BenQ σου; Υποθέτω τουλάχιστον 2000 ANSI lumen και 10000:1 αντίθεση;
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Κοιτα μήπως αξίζει να φτιάξεις τον παλιό benq σου.

Υπάρχουν μέλη στο φόρουμ που ασχολούνται (Καστρουνής, tegonik).
 

Limo

New member
28 June 2020
5
Βλ παιδιά τον παράγγειλα. Όταν θα έρθει θα ενημερώσω. Ο παλιός bque είχε και καμένες θύρες hdmi η αντιπροσωπεία ζήταγε 400 συν η λάμπα στα 180. Τι να φτιάξεις από αυτό το πραγμα. Έδωσα 200 και περιμενω κάτι καινουργιο
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316