Πρόβλημα με Samsung UE55KS8000

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

FrankyGR

Established Member
25 March 2008
172
Παιδια καλησπερα. Κατοχος της εν λογω 55αρας. Αγορα Σεπτεμβριο 2016. Μαϊο του 2018 μου παρουσιαζει μια σκια γυρω στους 10 ποντους απο την αριστερη μερια. Την στελνω αντιπροσωπεία αλλαγη panel. Πριν 10 ημερες ξαφνικα δεν ανοιγε. Την στελνω αντιπροσωπεια. Μου λενε αλλαγη panel,δεν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο και στην τελευταια εισαγωγη κοστος περιπου 1000 !!!!!!
Τι κανω τωρα οεο;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Samsung UE KS8000: Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Καλημέρα !!

Καλή τηλεόραση φίλε μου αλλά είναι του 2016 , και να την φτιάξεις δεν ξέρεις μετά από πόσα χρόνια θα την υποστηρίζει η μαμά εταιρία , άλλωστε σε αυτά τα λεφτά/ίντσες παίρνεις oled .
 

FrankyGR

Established Member
25 March 2008
172
Re: Samsung UE KS8000: Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Εννοειται οτι δεν θα τη φτιαξω απλως το αναφερω για την Samsung. Την Δευτερα θα παρω την αντιπροσωπεια τηλ. και θα επανελθω....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MerNion

New member
3 June 2013
85
Re: Samsung UE KS8000: Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Δεν ρωτάς και πουθενά αλλού εκτός samsung; Δεν ξέρω για την συγκεκριμένη βλάβη αλλά για έναν πυκνωτή που είχε "σκάσει" σε μια παλιά δικία μου, θέλαν να μου αλλάξουν μια ολόκληρη πλακέτα που έκανε 100 ευρώ!! Τελικά πήρα έναν πυκνωτή με λιγότερο από 1 ευρώ και τον κόλλησα μόνος μου και φυσικά δουλεύει μια χαρά 3-4 χρόνια τώρα!
 

FrankyGR

Established Member
25 March 2008
172
Re: Samsung UE KS8000: Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Λοιπόν πρώτη φορά κάνω κάτι τέτοιο αλλά χρειάζεται.

Νοέμβριος 2016 αγορά μιας από τις καλύτερες 55” TV εκείνης της εποχής SAMUSNG 55KS8000 το μοντέλο. Κόστος 2100 .
Ιούνιος 2018 βλάβη. Την στέλνω στην επίσημη αντιπροσωπεία και μου λένε ότι έχει πρόβλημα το panel και θα αλλαχτεί γιατί είναι μέσα στην εγγύηση.
Ιούνιος 2020 βλάβη πάλι. Την στέλνω στην επίσημη αντιπροσωπεία και μου λένε τα ίδια…πρόβλημα στο panel ΑΛΛΑ αυτή τη φορά δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Κόστος ?
Μόνο αγορά του panel 940 χωρίς τα έξοδα εργασίας. Παίρνω την SAMSUNG τηλ. για να τους πω τι γίνετε ρε παιδιά. Κάθε δυο χρόνια χαλάει το panel ? Μήπως το έχετε προγραματίσει να χαλάει ?
Μου είπανε κάτι π@π@ριές ότι θέλουν ικανοποιημένους πελάτες και όλοι είναι ικανοποιημένοι και δεν βγάζουν τίποτα από τα ανταλλακτικά και άλλες τέτοιες αηδίες.
Τους λέω ότι αφού αλλάχτηκε το panel μέσα στην εγγύηση γιατί δεν μου δίνετε εγγύηση άλλα δύο χρόνια αφού υποτίθεται ότι μου βάλατε καινούργιο.
Μάλιστα τους ανέφερα ότι είμαι πελάτης σας και τα τελευταία χρόνια σας έχω δώσει κοντά στις 10000 σε ότι κωλό SAMSUNG έχω αγοράσει.
Αυτή είναι η πολιτική της SAMSUNG (εταιριάρα όχι αστεία).
Κάτι τελευταίο ρώτησα το επίσημο service αν ισχύει το ίδιο και με την LG και μου είπαν ότι αυτό δεν ισχύει για εκείνους και ότι ανταλλακτικό βάλεις ισχύει η εγγύηση πάλι για 2 χρόνια.
Αυτά για να δούμε όλοι τι συμβαίνει και πόσο μας κοροϊδεύουν οι μεγαλο εταιρείες της πλάκας…………
Ελπίζω να μην σας κούρασα…………


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MerNion

New member
3 June 2013
85
Re: Samsung UE KS8000: Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά όπως είναι τα πράγματα πέφτουμε στην "ανάγκη" 2-3 μεγάλων εταιριών. Ειναι να μην σου τύχει... Και με την LG μπορεί έτσι να λένε τώρα αλλά όταν έρθει η ώρα να σου βρουν μια δικαιολογία και να πάει φούντο η εγγύηση. Εγώ αν ειχα ελεύθερο χρόνο (που αυτό τον καιρό έχω) θα έστελνα 2-3 καταγγελίες στον συνήγορο καταναλωτή, στην μαμά εταιρία κλπ κλπ... Δεν χάνεις κάτι ;)