Μετά την c9 τι;;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

agpol07

Senior Member
28 January 2013
362
Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος μιας Plasma st60 50", και είμαι σε αναζήτηση για νέα tv.

Επειδή δεν κατάφερα να βρω την c9 στα 1400 , μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι αντίστοιχο στις 55" (μόνο) με ταβάνι τα 1500 , μαζί με την επέκταση εγγύησης που όλοι βάζουμε;

Είδα η GZ950 έχει πολύ καλές κριτικές και είναι σε καλή τιμή αυτόν το καιρό. Ή την AG8 επίσης.

Είναι αυτές οι δύο στα επίπεδα εικόνας της c9, που απ ότι έχω καταλάβει ήταν απ'τις καλύτερες τηλεοράσεις του 19;;

Τέλος, αξίζει, απ' τη στιγμή που δεν έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα η st60, να πάω σε κάποια από τις παραπάνω; Θα δω εμφανή διαφορά; ή απλά θα καλύψω την καταναλωτική μου ανάγκη;

Υλικό προβολής είναι ταινίες (από torrent), Netflix, και αθλητικά. Ίσως παιχτεί και κανά ps5 στο μέλλον, θα δείξει..


Ευχαριστώ προκαταβολικά..
Άγγελος
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Μετά τη C9 τι;

Μείνε με την ST60, εκτός αν η απόσταση θέασης είναι άνω των τριών μέτρων. Η 55" C9 δεν αποκλείεται να είναι διαθέσιμη με λιγότερα από 1400 ευρώ, εντός Ιουλίου...
 

enigmatiko40

Senior Member
23 May 2010
443
Αθηνα
Υπαρχει και η Philips oled 854 κατω απο 1400 ευρω με την προσφορα που εχει αυτες τις μερες ο Κωτσοβολος.
 

agpol07

Senior Member
28 January 2013
362
Μείνε με την ST60, εκτός αν η απόσταση θέασης είναι άνω των τριών μέτρων. Η 55" C9 δεν αποκλείεται να είναι διαθέσιμη με λιγότερα από 1400 ευρώ, εντός Ιουλίου...
Δεν τη βλέπω πουθενά διαθέσιμη όμως ρε συ.. Κάποια κομμάτια στο πλαίσιο έχουν μείνει, απ'τα μεγάλα καταστήματα εννοώ που μπορούν να σε καλύψουν σε περίπτωση που προκύψει κάποιο θέμα..
Υπαρχει και η Philips oled 854 κατω απο 1400 ευρω με την προσφορα που εχει αυτες τις μερες ο Κωτσοβολος.
Επειδή αλλάζω τηλεόραση κάθε 7-8 χρόνια, θεωρείς μπορεί να με καλύψει αυτή ή κάποια εκτός της c9 σε αυτόν το τομέα;

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά έχω ένα μικρό έρωτα με τη c9.. :) :)
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Re: Μετά την c9 τι;;

Δεν τη βλέπω πουθενά διαθέσιμη όμως ρε συ.. Κάποια κομμάτια στο πλαίσιο έχουν μείνει, απ'τα μεγάλα καταστήματα εννοώ που μπορούν να σε καλύψουν σε περίπτωση που προκύψει κάποιο θέμα.

Εφόσον υπάρχει εγγύηση, σε καλύπτει η επίσημη αντιπροσωπεία, ανεξάρτητα από το κατάστημα αγοράς (αν δεν πρόκειται περί παραεισαγωγής). Για τη διαθεσιμότητα, όσο υπάρχει απόθεμα στην αγορά... ελπίζεις, εφόσον χρειάζεται να γίνει η αγορά. :smash:
 

agpol07

Senior Member
28 January 2013
362
Re: Απάντηση: Μετά την c9 τι;;

Εφόσον υπάρχει εγγύηση, σε καλύπτει η επίσημη αντιπροσωπεία, ανεξάρτητα από το κατάστημα αγοράς (αν δεν πρόκειται περί παραεισαγωγής). Για τη διαθεσιμότητα, όσο υπάρχει απόθεμα στην αγορά... ελπίζεις, εφόσον χρειάζεται να γίνει η αγορά. :smash:
Ωραία.. good to know it..

Έχω βάλει ειδοποίηση τιμής στο σκρουτζ και περιμένω τον μαγικό ήχο..
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..
https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/197164-lg-oled-55e9-55?cmicc=skroutz
https://www.plaisio.gr/tileoraseis/...BfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Αυτές παίζουν σε μεγάλα καταστήματα! Αλλά θα κοίταγα και τις Panasonic gz1000,gz1500 gz950
Ναι αυτές έχουν μπει ήδη καλάθι, σε περίπτωση μείωσης τιμής να χτυπήσω γρήγορα..
 

enigmatiko40

Senior Member
23 May 2010
443
Αθηνα
Επειδή αλλάζω τηλεόραση κάθε 7-8 χρόνια, θεωρείς μπορεί να με καλύψει αυτή ή κάποια εκτός της c9 σε αυτόν το τομέα;

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά έχω ένα μικρό έρωτα με τη c9.. :) :)[/QUOTE]

Σε καποια reviews η Philips εχει λιγο πιο φωτεινη εικονα απο την LG, αν και φοραει δικο της πανελ. Την διαφορα την κανει ο επεξεργαστης. Δεν λεω οτι ειναι καλυτερη τηλεοραση απο την LG, αλλα δεν ξερω αν εχεις δει τηλεοραση και μαλιστα με Ambilight σε oled. Εκει να δεις Ερωτας!
Προσωπικα περιμενω να πεσει η τιμη της λιγο ακομη να την αγορασω. Συνηθως οταν βγαινουν τα νεα μοντελα, γινεται ενα καλο ξεστοκαρισμα λιγων ημερων απο του προηγουμενου ετους.
 

enigmatiko40

Senior Member
23 May 2010
443
Αθηνα
Επειδή αλλάζω τηλεόραση κάθε 7-8 χρόνια, θεωρείς μπορεί να με καλύψει αυτή ή κάποια εκτός της c9 σε αυτόν το τομέα;

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά έχω ένα μικρό έρωτα με τη c9..

Σε καποια reviews η Philips εχει λιγο πιο φωτεινη εικονα απο την LG, αν και φοραει δικο της πανελ. Την διαφορα την κανει ο επεξεργαστης. Δεν λεω οτι ειναι καλυτερη τηλεοραση απο την LG, αλλα δεν ξερω αν εχεις δει τηλεοραση και μαλιστα με Ambilight σε oled. Εκει να δεις Ερωτας!
Προσωπικα περιμενω να πεσει η τιμη της λιγο ακομη να την αγορασω. Συνηθως οταν βγαινουν τα νεα μοντελα, γινεται ενα καλο ξεστοκαρισμα λιγων ημερων απο του προηγουμενου ετους.
 

enigmatiko40

Senior Member
23 May 2010
443
Αθηνα
Επειδή αλλάζω τηλεόραση κάθε 7-8 χρόνια, θεωρείς μπορεί να με καλύψει αυτή ή κάποια εκτός της c9 σε αυτόν το τομέα;

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά έχω ένα μικρό έρωτα με τη c9..

Σε καποια reviews στο you tube, αναφερεται οτι η Philips εχει λιγο πιο φωτεινη εικονα απο την LG, αν και φοραει δικο της πανελ. Την διαφορα την κανει ο επεξεργαστης P5 στην δυγκεκριμενη περιπτωση στην Philips.
Δεν λεω οτι ειναι καλυτερη τηλεοραση η Philips απο την LG, αλλα δεν ξερω αν εχεις δει τηλεοραση με Ambilight σε oled. Εκει να δεις Ερωτας!
Προσωπικα περιμενω να πεσει η τιμη της λιγο ακομη να την αγορασω. Συνηθως οταν βγαινουν τα νεα μοντελα, γινεται ενα καλο ξεστοκαρισμα λιγων ημερων απο του προηγουμενου ετους.
 

enigmatiko40

Senior Member
23 May 2010
443
Αθηνα
Επειδή αλλάζω τηλεόραση κάθε 7-8 χρόνια, θεωρείς μπορεί να με καλύψει αυτή ή κάποια εκτός της c9 σε αυτόν το τομέα;

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά έχω ένα μικρό έρωτα με τη c9..

Σε καποια reviews στο you tube, αναφερεται οτι η Philips εχει λιγο πιο φωτεινη εικονα απο την LG, αν και φοραει δικο της πανελ. Την διαφορα την κανει ο επεξεργαστης P5 στην συγκεκριμενη περιπτωση στην Philips.
Δεν λεω οτι ειναι καλυτερη τηλεοραση η Philips απο την LG, αλλα δεν ξερω αν εχεις δει τηλεοραση με Ambilight σε oled. Εκει να δεις Ερωτας! Σαν να βλεπεις την C9 με Ambilight!!!
Προσωπικα περιμενω να πεσει η τιμη της λιγο ακομη να την αγορασω. Συνηθως οταν βγαινουν τα νεα μοντελα, γινεται ενα καλο ξεστοκαρισμα λιγων ημερων απο του προηγουμενου ετους.
 

enigmatiko40

Senior Member
23 May 2010
443
Αθηνα
Ζητω συγνωμη απο το thread για τις συνεχομενες αναρτησεις μου. Γραφω απο κινητο και πατησα λαθος κουμπι για να διορθωσω και να προσθεσω κατι. Αν μπορει ο διαχειριστης να σβησει τα προηγουμενα κ να αφησει μονο το τελευταιο. Ευχαριστω και παλι ζητω συγνωμη.