Ταξινομηση καναλιων σε JVC Smart tv

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

NetSurfer_g7

Established Member
2 September 2018
259
Αθήνα
Φιλος αγορασε προσφατα την JVC LT 32K394.Τα καναλια συντονιστηκαν κανονικα,αλλα δεν μπορουμε να βρουμε με τιποτα πως αλλαζουν τα νουμερα των καναλιων.Ξεψαχνισα ολο το μενου,διαβασα ολο το manual και πουθενα δεν δινει επιλογη ταξινομησης!Κοντευω να τρελαθω,ειναι δυνατον ο συγκεκρειμενος κατασκευαστης εν ετη 2020 να μην δινει δυνατοτητα στον χρηστη να βαλει τα καναλια στην σειρα που τον βολευει?Εκτος αν ειναι καπου κρυμμενη η επιλογη σε κανενα υπομενου και δεν μπορουμε να την βρουμε ή εχει καποιο αλλο κρυφο κολπο(π.χ. πατημα καποιου κουμπιου στο τηλεκοντρολ).Δοκιμασα και να πατησω ολα τα εγχρωμα πληκτρα εχοντας ανοιχτη την λιστα των καναλιων αλλα τιποτα!Εχει κανενας αλλος JVC να δωσει τα φωτα του?
 

kosgeo

New member
25 April 2021
1
Φιλος αγορασε προσφατα την JVC LT 32K394.Τα καναλια συντονιστηκαν κανονικα,αλλα δεν μπορουμε να βρουμε με τιποτα πως αλλαζουν τα νουμερα των καναλιων.Ξεψαχνισα ολο το μενου,διαβασα ολο το manual και πουθενα δεν δινει επιλογη ταξινομησης!Κοντευω να τρελαθω,ειναι δυνατον ο συγκεκρειμενος κατασκευαστης εν ετη 2020 να μην δινει δυνατοτητα στον χρηστη να βαλει τα καναλια στην σειρα που τον βολευει?Εκτος αν ειναι καπου κρυμμενη η επιλογη σε κανενα υπομενου και δεν μπορουμε να την βρουμε ή εχει καποιο αλλο κρυφο κολπο(π.χ. πατημα καποιου κουμπιου στο τηλεκοντρολ).Δοκιμασα και να πατησω ολα τα εγχρωμα πληκτρα εχοντας ανοιχτη την λιστα των καναλιων αλλα τιποτα!Εχει κανενας αλλος JVC να δωσει τα φωτα του?
Καλημέρα, αφού συντονίστηκαν τα κανάλια πάτησε το ΟΚ και θα βγεί η λίστα καναλιών, εκεί διαλέγεις ένα και πατάς το βελάκι δεξιά του ΟΚ,σου βγαίνει υπομενού με αγαπημένα, μπλοκάρισμα, διαγραφή και μετακίνηση,πατάς το μετακίνηση και με τα βελάκια το πάς εκεί που θέα και πατάς ΟΚ,μη νομίζεις, κατά τύχη το βρήκα,τόσο απλό και δε το αναφέρει πουθενά το manual!καλή συνέχεια!
 

avtak

New member
17 May 2021
1
Για σου φίλε μου, το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Δοκίμασα αυτό που έδειξε ο " kosgeo " αλά δεν μου βγάζει την επιλογή μετακίνηση μόνο αγαπημένα, μπλοκάρισμα, διαγραφή. Μήπως έχει πρόβλημα το λογισμικό ; ?
 
Tο προβλημα το εχω αντιμετωπισει και σε μερικες Panasonic. Δεν υπαρχει η λειτουργια "μετακινηση", αλλα υπαρχει αλλος εμμεσος τροπος. Μεταφερεις τα καναλια (με τη σειρα που θελεις) στα Αγαπημενα και μετα επιλεγεις "μονο Αγαπημενα", οποτε εχεις το αποτελεσμα που θες.